Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Ešte aspoň desať minút som sedela a pozerala do prázdna. "Kto si bez viny, hoď kameňom." A ak tým povestným kameňom hodí 12 zdanlivo neznámych ľudí a spravodlivo (?) odsúdi vraha, aj Poirot a jeho racionálny prístup je prikrátky.

Anna Karenina (2012)

Nie je to stopercentné, ale aj tak mi to vyrazilo dych. Pre mňa to bola kinematografická udalosť roka. Aj keď pri Taylorovi-Johnosonovi som mala občas pocit, že tam nepatrí, ostatné bolo skoro na jednotku. A navzdory tomu, že Anna bola v druhej časti viac otravnou hrdinkou, na konci mi jej bolo aj tak ľúto. A ani to deja-vu nebelo také markantné, ako som sa obávala, takže slušných 85 percent.

Any Human Heart (2010) (seriál)

Až zamrazí, čo všetko na človeka čaká počas celého života. No na môj vkus tam bolo troška príliš posteľových scén,alebo sa na to dívam cez zlú optiku?

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Nie som si istá, či boli viac potešené moje oči alebo uši,pretože tento nezávislý animák je jednoducho audiovizuálny skvost. Prisahám, ak budem mať niekedy v budúcnosti bielu mačku, bude sa volať Pangur Bán. Fascinujúce od začiatku až do konca.

D´Artagnan a tři mušketýři (2005) (TV film) odpad!

A to všetci nadávajú na Andersona.... Hej,ale toto bol hrozný hnus - našťastie len v televíznej podobe.

Dopisy pro Julii (2010)

Jasné, predvídateľná sladká letná romantika,ale užila som si to :).

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Ako stará capa Studio Ghibli objavila časť 3/?. Kiki's Delivery Service je presne ten typ filmu, po ktorom siahnete,keď zdanlivo potrebujete vypnúť mozog. Kiki má pred sebou cestu do nového prímorského mesta s umňaukaným parťákom Jijim a tým,že je čarodejnica,je to všetko o čosi ťažšie. Decká si nevšimnú,že v tomto animáku sa riešia veci typu ako zapadnúť v novom meste, nájsť svoj potenciál a ako zvládnuť burn-out.  A decko žijúce vo mne si tento animák náležite užíva.

Drzá Jordan (2001) (seriál)

Ja som sa niekedy fakt bavila aj napriek tomu "already - seen on - TV" efektu.

Duel Frost/Nixon (2008)

Napínavá politická konverzačka ako sa patrí.