Host (2020)

fajn, fajn, fajn. vec síce nie je originálna, lebo found footage tu je už pomaly od zrodenia sveta. ale poteší neunavujúca dĺžka, akčnosť, čiastočné ľakačky, čo už tiež nie je prekvapujúce, hoci človek sa na ne už ani veľmi neteší. aj keď to pozeráme práve preto, lebo sa radi bojíme. má to i vtip, čas tým určite iba nezabijete. sociálna aktualita a kritika medializácie je tiež k veci. fajn. len tak ďalej. mimochodom, štáb sa musel baviť. p.s. neviem, kde chodí na to multifrenické hodnotenie a absurdnú analýzu evilphoenix. nech si to v hlave uprace. inak sa jeho kritika dá nazvať, prinajlepšom, ambivalentnou. návšteva psychológa nutná.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

neviem, čo na tom kto vidí. ja nie som decko, čo si doma parkuje angličáky a má rád hrdinov, čo tasia. a gibson? večný mstiteľ so šialeným výrazom v tvári, ktorému zobrali všetko. rodinu, domov, minulosť, blablabla. nejak sa takýchto úloh nedokázal zbaviť po takmer celú svoju filmovú kariéru. našťastie sa postupne vyhol detským chorobám, akých je vo všetkých jeho mad maxoch kopa. blbosť. slabota.

Vodní svět (1995)

Viac ako priemer. Táto postapokalyptická vízia je však, bohužiaľ, veľmi reálna, hoci niečo pôsobí skôr rozprávkovo a biblicky. Costner klasicky, našťastie nie pateticky, spoľahlivo, našťastie nie ukecane kvalitný. Nakoniec, on presvedčí aj bez rečí. Skôr ma tu zaujal Dennis Hopper. Záporácke úlohy a cynické hlášky mu vždy sadli. Hudba strašná... Neviem, či mala vzbudiť v divákovi dojem hrdinskosti a pompéznej nádeje, ale skôr to zmrvila. Film rozhodne podcenený, no časom si získa srdcia aj srdcia vyberavých. určite silnejšie, ako yankee patriotská sračka The Postman.

Kult hákového kříže (1998)

dobre natočená a zahratá rozprávka. ale takto to v skutočnosti vôbec nefunguje. filantropi aspoň uronia nejakú tú slzičku.

Záhadné zmizení (1993)

jeff, napokon ako takmer vždy, exceluje. som rád, že som nemusel počuť hlas sandry bullock v pôvodnom znení, lebo káčer donald je proti nej pete steele. škoda, že sa kiefer niekde zabudol v béčkových brajgloch, je to herec s potenciálom. tento film je určite nadpriemer. nenudí, má príbeh, kto sa venuje tematike psychopatických masových, alebo všeobecne vrahov, určite ho toto dielko osloví. predstava náhodných zmiznutí je totiž úplne reálna. čo zamrazí. mňa osobne celkom príjemne prekvapila a bola mi zároveň sympatická nancy travis. obyčajné dievča, ktorej to nakoniec zapne, až prekvapí aj "vedca." a replika o alkoholovej kvantite zabodovala. každopádne, príbehu napätie rozhodne nechýba. je to film, ktorý sa vám určite vryje do pamäte. kedykoľvek, keď pôjdete do hôr. majte sa preto radi a vážte si každú minútu, ktorú spolu strávite. buďte na seba dobrí. lebo tam vzadu môže číhať nejaký ten barney. ozaj, volvo je nejaká podmienka jeffa bridgesa, aby ho dostali tvorcovia do svojho filmu?

Beze strachu (1993)

len málo chýba k tomu, aby sa tento film dal nazvať vyslovene dych vyrážajúcim.

Insidious (2010)

po zhliadnutí oboch dielov môžem povedať, že je to jeden z najnudnejších kúskov v žánri. klišé nad klišé. tvorcovia sa snažili vytvoriť tak strašidelnú atmosféru, až som sa bál, že sa pogrciam znechutením z úbohosti tohto "majstrovského kúsku." totálne nabubralé nič. menej je niekedy viac. neviem, ako to mysleli s atmosférou, ale vyznela skôr trápne a nudne. strašidelné ako je kameňák vtipný. nuda nad nudu. radšej si pozriem blair witch project, kde musíte pracovať s fantáziou a obrazotvornosťou, ako narvať do seba celý švédsky stôl neoriginálnej slabotiny. viac ako 70%? ani náhodou. to už tu ľudia nemajú fakt súdnosť? jeden bod za vegeťáckeho tuckera. takéto filmy robia hororovému žánru skôr hanbu. sú skôr na migrénu ako na zábavu. cítil som sa ako žena v tridsaťročnom manželstve po menopauze, keď po nej chce uslintaný a upotený obtlstlý chlap za každú cenu sex. skrátka, všetko čo ste už stokrát videli, je práve v tejto sračke. horor roka? nuda roka.desaťročia. storočia.

Wer (2013)

celkom príjemne prekvapilo. z daného žánru určite nadpriemer. má to spád, nenudí, nenaťahuje sa to... nezabudlo sa ani na dokumentaristickú príchuť príbehu. ja odporúčam. ten kto tento film považuje za odpad, má odpad asi v hlave.

Neviditelný (2020)

v tej neviditeľnej záplave filmov o neviditeľných príjemne prekvapilo. nie, že by to bolo extra originálne, lebo skomolenina psychopata využívajúceho pokročilé technické metódy nie je inovatívna a bola tu x-krát. ale mix žánrov dopadol celkom dobre. určite nadnadpriemer. dajme tomu 7/10. zhovievavo za štyri hviezdičky. ale bol by som prekvapený, prečo by si poriadny milionár nevybral radšej blbšiu zlatokopku s poriadnymi silikónmi a pevnou riťkou, ako ženu, ktorá vyzerá ako môj kamarát, čo nie je nejaký extra fešák. hlavne keď nie je úplne vychcaná. na také ženy bacha. a keď sú naozaj pekné, ešte viac. steak na konci... bašta. p.s. možno z tejto nicky raz vyrastie dobrá herečka. potenciál má. aj taká meryl streep alebo glen close nestoja vizuálne ani za reč, ale za to im to hrá. uvidíme.

To (2017)

začiatok celkom v pohode, koniec to všetko posral. nuž, efekty nezachránia film, keď v nich nie sú také herecké esá, ako je Tim Curry. celkom nuda. a TO bolo okoloho TOHO také haló...