Everything Will Change (2021)

Chováme sa ako vlastníci planéty. Filmo dokument skabucký posolstvo o to naliehavejšie. Homo sapiens svoje okolie pretvára a jedná ako parazit, ktorý ale svojho hostiteľa zabíja.

Poslední mohykán (1947)

Veľmi vtipná a dobre zahraná komédia z čias minulých. Títo sebazvaný zástancovia poriadku a duktatori Marvanovi idú. Samozrejme na konci je vždy happy end ale cesta k nemu je kľukatá.

Pán času (2005) (seriál)

Novodobý Dr.Who pre mňa skončil 10-tou sezónou. S1-S10: jeden z najlepších sci-fi seriálov s množstvom zaujímavých nápadov, príbehov a hlavne ikonických a zaujímavých protivníkov Davros a Dálekovia ˝Exterminate˝, Kyberľudia, Plačúci anjeli, Vládca a i.. S11-13 Flux: Množstvo Emociálneho balastu a príbehovo plytké s politickou agendou. Pozerané len z nostalgie. S14 (Ako S11-13) + Túto influencerskú, patetickú, politicky korektnú, ľudsky nekorektnú, reklamu na ropákov naozaj nemusím. Herecky to bolo tiež slabé až na malé výnimky.

Prison School (2015) (seriál)

Dospelé bláznivé anime s nahotou a brutalitou. Napriek zvrhlostiam a minimalistickému príbehu sa na to dobre pozerá. Nakoľko to ani na chvíľu nestráca na tempe, je plné bláznivých nápadov a kompletne nekonvenčné. Ďalším plus je aj otváracia punk-rocková skladba Kangoku Danshi - Ai no Prison. Čo ma tiež veľmi bavilo bol ten pubo-cool-slang a animácia. Takých 4,5* a určite pozrieť, lebo v svojej triede bláznivých ecchi anime topka.

Hai to gensó no Grimgar (2016) (seriál)

Dospelé, pomalé, ale tak pekné. Síce sa jedná o isekai vo fantasy svete s neustálim bojovaním a nedosahuje to na top priečky anime produkcie. Napriek nedostatkom je tam toľko citu a nežnosti, že anime dojíma už len samotným pohľadom na maľované scenérie. Ak sa do toho započítajú dobre vykreslené postavy, tak sa dá prehliadnuť menej originálny príbeh. Preberá sa aj smrť a dopad na skupinu čo je od stredu sezóny veľmi patetické. Piata hviezda je za veľmi dobrý pocit.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

Dospelé s nádychom vesmírneho kovboja a smutnej lásky. Jedná sa o jedno z mojich NAJ_anime. Vynikajúco spája dobrý pocit so zaujímavým príbehom a sympatickými postavami.

NANA (2006) (seriál)

Dospelé anime až na občasné anime štandardy v rámci odľahčenia a humoru. Už dlho som nič podobne nervy drásajúcejšieho nevidel asi od Berseka. Z veľkej časti realistická vzťahová mozaika dospievajúcich (20+ až na jednu výnimku) s neistotami, podvádzaním, rôznym stupňom uvedomovania si reality a silnými emocionálne vypetými scénami. Hudba je síce súčasť, ale nie až tak dôležitá. Pár negatív tu je: Po čase som bol opakovania skladby ˝Rose˝ prejedený. Fajčia a pijú síce ako dúhy, ale chýbala mi ďaľšia neoddelitelná prísada tohto umenia sD&rr. To bude asi tým, že v Japonsku je vraj tolerancia veľmi nízko. Koniec anime je neuspokojivý.

Paradise Kiss (2005) (seriál)

Dospelé anime bez stáleho okúňania. Motivuje k vlastným rozhodnutiam. Zobrazuje začínajúce a pokročilé vzťahy. Animácia je typická pre MADhouse produkcie ako je napr. Redline (2009). Dlhé zábery na zátišia s pokračujúcim dialógom, reálne zábery upravené pre potreby anime a zjednodušená animácia pri hádkach trochu rozbíjajú pôvodnú štylizáciu, ale nevadia. Happy end sa síce nekoná, ale skončí to napriek tomu dobre.

Skip to Loafer (2023) (seriál)

Rozprávanie je pozvoľné a hlavne z pohľadu hlavnej predstaviteľky. O tajomno sa stará hlavne veľmi priateľská postava Sousuke Shima. Nakoľko tvorcom neide o ľahkú zábavu animácia nieje taká prečačkaná a príbeh plynie pomaly. PRÍBEH: sleduje nástup ambicióznej a priateľskej žiačky na tokijskú vyššiu strednú školu ,z vidieka Ikadžima, aby mohla vstúpiť do politiky, lebo je presvedčená že je rodený vodca. Je majsterka v oprašovaní a vstávaní. UPOZORŇUJE NA: - zamerať sa na sledovanie pozitív a nie negatív v živote - ako ľudia manipulujú s priateľskými osobami, aby dosiahli svoj ciel.