Cyrano (2021)

Herci neumí zpívat. A celý muzikál je čistý romantismus. Jenže po přehrání soundtracku v radio editu... asi tisíckrát... podívám se na to znovu. S láskou.

Daredevil (2015) (seriál)

PARÁDA! Jeden z mála seriálů/filmů, kde jsem měl o hrdiny skutečně strach, nebo věřil, že mohou zemřít. Děj se rozvíjí jako květina a až na jedno-dvě hloupá klišé směřuje k epickému konci. Na seriálové poměry skvěle zpracovaná akce (jejíž vrchol bohužel přichází už ve druhém dílu, kdy zcela nepokrytě vykrádá Oldboye, ale vykrádá ho s grácií). Na filozofické rovině se drží jediného tématu (má se zlu bránit zlem?), které omílá do nekonečna, až mě to v půli začalo nudit. S druhou půlí jsem ale ocenil snahu o propracování tématu do hloubky. A nejvíc ze všeho mě potěšil docela civilní kostým (škoda té směšné maškarády, kterou na sebe Murdock obleče v závěru). Chci druhou sérii! Rychle!

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Perfektní námět, který strašlivým způsobem dojíždí na scénáristickou stupiditu. První série, rozhodně ne dokonalá, ale přinejmenším zajímavá, je nakonec tím nejlepším z celého seriálu. Druhá se ztratí kdesi v hledání Ameriky, třetí zase doplácí na nezvládnutou snahu o epičnost a neúnosnou míru nelogičností. Lorenzova linka je od 2. série zcela zbytečná, neboť na vývoj čehokoliv, co se děje na plátně, nemá ve výsledku nejmenší vliv. Zrovna tak spoustu z toho, co dělá Leonardo, nemá žádný smysl a hrabě Riario, jakkoliv je to zajímavá postava, je natolik nestálý charakter, až se zdá, že si s ním scénáristé dělají, co se jim zrovna hodí. Velice pozitivně ale hodnotím vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami, sympatickou brutalitu, která ovládá celou třetí sérii, humor, Vlada Draculu, který je k pomilování creepy, vrážení kudel do zad i celkovou atmosféru. Jen bych si přál, aby Leonardo nikdy neopustil Florencii (dobře, možná Florencii a Řím) a kdyby se místo epičnosti soustředili spíše na politiku, detektivku a hravost.

Deadpool (2016)

Od Deadpoola jsem si sliboval hlavně koule. Kouli má jen jednu a místy (např. při akčních scénách) poněkud olezlou, ale zachraňuje to tím, jakej je to kurňa sympaťák. Zkuste nemilovat někoho, kdo vám radí rozsekat vašeho soka v lásce na maličké kousky. Příběh je slaboučký, způsob vyprávění ne tak docela funkční (leč snaží se), režie neohromí a místy se film bere zbytečně vážně. Ale i tak jsem se bohovsky bavil. A vzhledem k tomu, jakou má film fanouškovskou podporu, věřím v jeho komerční úspěch, čili i filmovou dvojku, která si snad už koule udrží obě.

Deník nymfomanky (2008)

Ve filmu jsem si našel důležitou myšlenku - život je jako spirála, pořád se vracíš do stejných kolejí, ale už nejsi stejný. Důležité je sebeuvědomění, důležité je definovat sebe sama a smířit se s tím. Kvůli tomu film nemůžu odsoudit. Mohl být ale udělán zajímavěji, poutavěji, jinak... Výsledek je to bohužel pouhá sekvence scén poslepovaná dohromady. Na film ale už rok nemůžu zapomenout a myslím, že ani nezapomenu.

Durarara!! (2010) (seriál)

Velké zklamání. Zdánlivě stejný přístup jako u Bacanna se brzy rozplizává do lineárního vyprávění, které se rádo cyklicky vrací, jenom aby stejný příběh vyprávělo z jiného úhlu pohledu, aby vždycky došlo ke stejnému bodu. Výsledkem je celá řada neskutečně nudných dílů. Seriálu by dost bodlo zhuštění do 15 dílů, všechno by mělo mnohem větší dynamiku. Množství nezodpovězených otázek, množství zbytečných, nevyužitých charakterů, prostě takové velké honění neviditelného králíka. Přesto se jedná o zajímavý počin. Začátek jsem přetrpěl stěží, u třetího dílu jsem se chytnul, do poloviny jsem jel jako děs. Pak se dostavuje nepříjemné rozmělnění děje a v závěru už člověk tuší, že to nebude to, v co doufal. Tvůrcům totiž chybí koule. Tvůrci nemají odvahu někoho oddělat, jako to udělali v Baccanu, tvůrci nemají odvahu nechat stříkat krev a postavit všechno do skutečně tragické roviny. Takhle i trápení hlavních hrdinů přijde spíše směšné. Celý seriál je sestaven ze série neuvěřitelných náhod, kdy jednotlivé postavy jsou náhodou na stejné místě, a tak se může něco stát, a obhajují to nevěrohodnou manipulací jedné z postav. Příběhy vyznívají do prázdna. Ale... Důvody, proč se na to má smysl podívat: 1) Je to něco jiného. 2) Perfektní charaktery (hlavně Celty a ten magor, co vším hází) a příjemný humor 3) Izac a Miria z Baccana. I když jen na chvilku.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Je to gore. Je to akce. Je to porno (s přihlédnutím k dětským postavičkám v celku perverzní). Je to humor. Je to emoční žďímačka největšího stupně. Když se zamyslím nad dějem seriálu, musím přiznat, že je poněkud hloupý a zbytečný. Při sledování mi to ale nepřišlo. První díl mě nechytnul, ale další mě pohltily a já je hltal a jeden každý mě provedl extrémy nezastavitelný smích až absolutní smutek. Dokonale to reprezentuje polarizace hlavní postavy - roztomiloučká Nyu, kterou miluju, a strašlivá Lucy, kterou nenávidím už od okamžiku, co v úvodu odkrouhla onu roztomiloučkou a naprosto nevinnou sekretářku. Seriál může být pro někoho prázdná (gore) telenovala. Pro mě je to příběh o dobru a zlu, které se skrývají v každém člověku, o nezbytnosti přátelství a lásky i o bolesti zrady, o nebezpečí nesnášenlivosti k jinakosti i o zbytečné bolesti, kterou trpí jedni od druhých pro chyby třetích.

Entergalactic (2022)

Well made movie which has nothing to offer to me. I was bored.

Evangelion šin gekidžóban: Q (2012)

Po dokoukání filmu tradičně nerozumím ničemu, ale zůstává ve mně Pocit. Stejný pocit, jaký mám po každém Evangelionu, nedefinovatelné cosi, kvůli kterému to sleduju. Je to nepříjemné, ale je to super. Doporučuje 11 magorů ze 12.

Fantastický pan Lišák (2009)

Trochu míň líbivá, ale o to hravější animace, trochu divný, ale o to vtipnější svět :) Není to tak docela mainstream, ne každý to zkousne, ale je to nádherný a vtipný snímek. Jen by mě zajímalo, co by na něj řekly děti.