• Krátkometrážní

Pat a Mat - Dveře (1990) (epizoda)

Ano, v 90. letech už bohužel u Pata a Mata vítězila nad vynalézavostí náhoda. Pozoruhodné je, že za Matem se dveře zabouchávají co chvíli, ale dovnitř se dostane, kdy se mu zlíbí...

Farmářská symfonie (1938)

Probouzející se hospodářská zvířata se probouzejí do nového dne a spolu s koketujícími kohoutem a bělostnou slepicí si, než dostanou nažrat, zazpívají klasiku. Dočká se však svého přídělu i věčně odstrkované sele?

Zrcadlo (2007)

Poměrně znepokojující...

Goliath II (1960)

O neposedném mrňavém slůněti, které si vydobude nekonečnou slávu neuleknutím se stejně vysoké agresivní myši.

Fiesta Fiasco (1967)

Duffy se domnívá, že myši kolem Speedyho Gonzalese si chystají vlastní slavnost a jeho nepozvali... a bez ohledu na to, že skutečnost je jiná, vyvolá neposlušný mráček. "You miserable cloud! Stop raining on me!" :)

Pan Prokouk filmuje (1948)

Pan Prokouk ukazuje, jak je to všechno vlastně jednoduché. Pár berlí, flašinet a prázdná flaška – a můžete natáčet. Svým narychlo spíchnutým "kamenickým" dokumentem dokonce strhuje skutečné diváky v kině... (Čeština, jak se přesvědčil při psaní inserátu ohledně filmování, ovšem zdaleka tak jednoduchá není – za oslovení patří čárka a jen jednou ze tří případů se mu podařilo napsat "s sebou" včetně "s".)

Cleanliness Brings Health (1945)

Naučný kraťas o nutnosti dodržování základních hygienických zásad. Bez děje a napětí, dočkáte se pouze srovnávání čistotné (bohaté) a trochu ledabylé (chudé) rodiny a spousty instrukcí, například jak postavit dřevěný záchod. Beztak je těžké si představit, že někdo, kdo si to může dovolit sledovat v televisi, tyhle jistě dobře míněné poučky potřebuje. (Ale já jsem se aspoň dozvěděl, že "cleanliness" se vyslovuje "klenlines".)

Mnich a ryba (1994)

Chytání ryb při svíčkách je zajímavý nápad. Díky příjemně mystickému konci ***.

Willie the Operatic Whale (1946)

Ty tři čípky (pro jednotlivé hlasy) jsou sice trochu nechutné, ale jinak tahle operní velryba nemá chybu.