Zkažená mládež (2007)

Filmařsky to není žádný zázrak, no ale ona skutečnost taky není atraktivní, není zábavná, je černá, tvrdá a tíživá, přesně tak taky film působí, bez špetky optimismu, bez východiska. Možná proto mu nemůžu dát plné hodnocení, je totiž tak znepokující až je mi z toho špatně. Každopádně bych film předepsal povinně shlédnout lidem, kteří tvoří úchylnosti jako Glee, stejně tak jako i spoustě dalších a i mnohým, které znám osobně.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

To se dělá, pálit prachy v období krize?? Docela sranda, naprosto nenáročné sledování, proč ne... No a taky, kdo by nesestoupil do podsvětí kvůli Rosariy Dawsone? Já anoooo!!!

Braindead - Živí mrtví (1992)

A to jsem si myslel, že Lesní duch je ultimátní úchylárna. NENÍ, na tohle to opravdu nemá. Podle tohoto filmu se může určovat míra hnusu pro všechny ostatní. Na druhou stranu musím vyzdvihnout originalitu každého úmrtí, smysl pro detail, často dost povedené komické scény a taky to, že když už si myslíte, že jste viděli všechno, přijde zase něco co vás přetáhne přes hlavu a vy zůstanete s otevřenou pusou. Pokud to teda přežijete bez hozené šavle, čeká vás jeden z vrcholů žánru ultra-psycho-krvavého hororu.

Příběh rytíře (2001)

Velice osvěžující a originální zábava, navíc každou chvíli zahlédnete známou českou tvář...

menZONE (2012) (pořad)

Já tenhle pořad beru, je to sranda a trocha té trapnosti je v únosné míře. Rozhodně převládá originalita, protože takových pořadů je u nás málo.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Na to jak pomalé tempo film měl, nezačal mě nudit a za to, jak je originální a za těch pár extra povedených hlášek přidávám ještě 4. hvězdičku.

Pokojný bojovník (2006)

Fajn sportovní drama s některými dobrými radami pro život, pro normálního, tvrdě pracujícího člověka, ale ne příliš použitelné. V Americe se holt asi moc pracovat nemusí, jak vidno :)

Adamova jablka (2005)

Tleskám! Další originální a zajímavý příběh natočený podle mě za pár korun. Ne, že bych si z něj odnesl ponaučení na celý život nebo že bych ho měl v plánu sledovat znovu a znovu, ale tohle je podle mě čisté filmové umění, omezené pouze chytrostí a umem. Film, který by mohl klidně vzniknout kdekoliv na světě, ale vzniká jen velmi zřídka a bohužel rozhodně NE u nás.

Armáda temnot (1992)

Už ani Smrtelné Zlo 2 jsem moc nevěděl jak mám okomentovat a na tohle už slova asi ani neexistujou. Vím, že to není úplně čistě pokračování, já to ale tak trochu jako trojku beru a za zmínku podle mě určitě stojí alespoň proměna hlavního hrdiny. Jen si vzpomeňte na první vypjatou scénu úplně prvního dílu, kde Ash stojí jako přibitý neschopen jakéhokoliv odporu či boje se zlem, no a o pár let dál a o pár pokračování později je z něj prvotřídní bijec se zlem v těch nejrůznějších podobách a úrovních. Ne že by to dávalo smysl a asi i proto, je to taková sranda.