Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Noví postradatelní postrádají vážnost prvního dílu a nadhled a epičnost druhého dílu. Asi málokdo byl zvědavý na nějaký mladý tlamy, který akorát sebrali podstatnou část na plátně dinosaurům, kvůli kterým sme se na to koukali. Tohle už nebyla pocta akčním filmům z osmdesátých a navíc tam snad nebyla ani kapka krve. Plus byl Wesley Snipes. Ford s Banderasem se do tohodle filmu vůbec nehodili a Van Damme byl lepší záporák než Mel Gibson. Slabý 3 hvězdy.

Fontána (2006)

Poetické krasobruslení a vizuální orgie. Příběh lékaře, který svůj život zasvětil hledání léku své nemocné ženě. V příběhu se střetnema se třema rovinama - realitou a knihou, co začala psát žena a dokončil muž. Sme jako kniha, máme obálku, název, jméno autora, ale to co je v knize, si musí každý přečíst sám. Pod koncem filmu se mi honily hlavou myšlenky jako stesk, znovuzrození a věčná láska.

Godzilla (2014)

Jak někdo ve filmu prohlásil: "Co to je?" Emmerichovo vtipná verze s Jean Renem lepší o parník.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Zas tu je ten americký patriotismus, ale co jiného od Mela čekat? Jen si neodpustím poznámku k herci v hlavní roli. Poprvé jsem si ho asi všiml ve Spidermanovi a už tam mi přišel odporný. Žvatlá jako mentál a když neví, jak něco zahrát, tak se usměje jako Průša z vedlejší vesnice. Sepišme petici, aby ukončil filmouvou kariéru, prosím!

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Western jako by povstal z prachu a je špinavější, než kdykoliv před tím. Hups, ono je to podle skutečných událostí, které minisérie, dle načtených řádek na wikipedii, docela věrně kopíruje. To, že jsem dal všechny 3 části v jediný den, akorát svědčí o tom, že to nemá žádná hluchá místa a neustále napjatě čekáme, kdo co vyvede za lumpárnu. Nemam rád, když sousedi začnou vrtat do panelů.

Havran (2012)

Napínavá a moderní dedektivka točící se kolem povídek známého spisovatele, byl skutečně dobrý tah. Edgar Allan Poe by pravděpodobně své poslední 4 dny jinak nenapsal. Film jako by nebyl schopný šokovat a vygradovat ve správnou chvíli, což je škoda. Některé scény měli koule, ale v závěru asi už začal působit vliv psychootropních látek. Možná, že je právě teď čas, zajít si do knihovny.

Hisss (2010)

Mohl to být fajn film, kdyby toho bylo vidět méně. Takhle sme viděli kobru, která právě vyskočila z počítačové hry z roku raz dva, ikdyž sme se bez toho mohli obejít, protože kostým vypadal dobře a hlavní představitelka byla sexy. Hlavní zápletka byla debilní a zpracování pochybné. Když už nic, tak se dočkáte ve filmu laciné mezidruhové erotiky. Tady Jennifer Lynch šlápla vedle a dostane to ode mě sežrat, protože je to dcera mistra atmosféry. Tu jednu hvězdičku vydřela honička po městě a sexappeal Malliky Shearawat.

Hledám Amy (1997)

Pro Kevina Smithe je tento film stejně zásadní jako pro Spielberga Schindler´s list a Burtona Ed Wood. Jde o nejdospělejší film tohoto kontroverzního režiséra. Zpočátku nám Kevin servírovall svůj typický humor, aby potom vylezl ze své škatulky, ždímal z nás emoce a přikoval nás do sedadel. Postavy jsou prokreslené náramě, navíc řeší vážné problémy typu kamarádství, perversita, homosexualita a láska. Kdo toho chce moc, nechce málo a protože nechce málo, tak nemá nic. Doufam, že svou Amy najdu.

Hranice ovládání (2009)

Vzbuďte mi, až se ten němý černoch posune někam jinam od dvou šálků pressa a polykání papírků z krabiček od sirek... zív... to jsem nedal.

Hra pro jednoho (2012)

Film měl pár hezčích záblesků a ruská mafie v ulicích Prahy to zrovna nebyla. Herecky prkenný Cuba Gooding Jr., předvedl pouze jednu mimiku, předčítání z Bible, skákání přes švihadlo a jeden kop z otočky. Romantiku typu: Zabil jsem tvého otce, protože si mi najali a budu tě za to chránit, je dojemná asi jako, když hospodyně krájí v kuchyni cibuli. Čert to vem! Je tady ještě Dolph Lundgren, připomínající Franka Sinatru na steroidech (nejlepší hláška filmu) a jeho pes. Dolfi si roli užíval a nekompromisně likvidoval, lámal prsty a chodil na procházky se psem.