Molo (2019) (seriál)

Vzhledem k tomu, že ani v 8 dílech se tvůrci nedopracovali rozuzlení, jsem snížila hodnocení o 1 hvězdu. Takové vděčné téma uchopené takovým lajdáckým realitě vzdáleným způsobem, to je ostudné a divácky vděčné. Budu se muset podívat na nějaký dobrý španělský film, abych v ústech neměla stále pachuť místních telenovel (jako tento seriál).

Jméno ženy (2018)

Téma není nikterak originální, stopáž je na tak jednoduchou dějovou zápletku příliš dlouhá a člověk se ve druhé polovině v rámci předvídatelného děje, který neudrží tempo, nudí.

Miss Hanoi (2018)

Tak se z toho nakonec vyklubala docela dobrá detektivka. Nelze ovšem beztrestně nechat diváka sledovat dlouhé minuty vietnamských dialogů, kdy jen z intonace a mimiky máme poznat, o čem asi hovoří. Toto je v ději opakovaně a je to na škodu věci. Hlavní představitelka je ovšem nádherná! Role Davida Novotného je ale primitivně schematická, škoda.

Hastrman (2018)

Pro mne nezajímavý příběh, ve kterém hrála hlavně krajina velmi citlivě nasnímaná, ty obrazy byly úžasné!

Rapl - Série 1 (2016) (série)

Kuneš pokračuje v řadě seriálů, kde hlavní protagonista je policajt, který ve jménu zákona permanentně přestupuje zákon. Tenhle přitvrzuje, a tak je to hovado, které sice vše vyřeší, ale neumí ani poděkovat, ani pozdravit...zkrátka tvrdý chlap! Série je výrazně estetická díky pošmournému krajině a schopné kameře.Za to jsou ty hvězdy.

Rapl - Série 2 (2019) (série) odpad!

Každého občana tak jako mě jistě potěší braní zákona do vlastních rukou ev. festival jeho porušování příslušníky policie v posledním díle. Skutečná třešnička na dortu blbostí všech předchozích dvanácti dílů. Tvůrci, patří vám velký dík. Čest sympatické postavě bystrého Máchy a obětavé Slepičkové.

Vodník (2019) (seriál)

Režijní záměr má bohužel zálibu ve fialových, zelených a modrých ksichtech, záběrech v protisvětle a v rozmazaných záběrech snímaných přes okno. Zatímco v minulých dílech byli detektivové v hnusných služebnách, teď jsou na liduprázdné neživé pláni v baráku z budoucnosti. No, zřejmě si polepšili. Nechápu, že autoři realizace nevěří v silu příběhu a jeho civilního vyprávění. Holt, ani realizace Erbenova Vodníka v moderní době není dost šokující.Je to za 3 hvězdy, ale za popsané nesmysly dávám 2. Je to stejně strašné jako Modré stíny. Už jsem asi stará...

Sama (2017)

Luba Skořepová sice souhlasila s natočením dokumentu a snad i viděla produkt sestříhaný, nicméně se nemohu ubránit dojmu, že bylo zneužito její situace staré opuštěné herečky, která se zoufale snaží dál žít prací, že jsme se spolu s autorem dokumentu vloupali do její vnitřní i vnější nouze. Že se jaksi nepatří nakukovat jí do nemytých hrnců, nepořádku bytu, ťapkání v jedné ponožce. Být odhalena do vnitřní i vnější nahoty, abychom viděli, že stáří může být prožíváno jako smutné a lítostivé???

Zastřený hlas (2006) (TV film)

Silné téma, slabé zpracování. A pak opravdu zcela, ale zcela neuvěřitelné dějiště rozuzlení. Ještě jsem neviděla šampionku závodu v běhu, která neumí běhat!...