• Krátkometrážní

Královna Koloběžka první (1981)

Ve Werichově provedení (vyprávění) je to zkrátka o chlup lepší než známá televizní pohádka. :)

Sedm (1995)

Naprosto dokonalá Fincherovina!

Radiohead: 7 Television Commercials (1998) (video kompilace)

Nejsem jejich skalní fanoušek (ano, jsou i tací), ale rád si je poslechnu. A ty videoklipy jsou prostě boží!

Hořící keř (2013) (TV film)

"Vzhledem k tomu, že naše národy se octly na pokraji beznaděje a odevzdanosti, rozhodli jsme se vyjádřit svůj protest a probudit svědomí národa. Naše skupina se skládá z dobrovolníků, kteří jsou odhodláni se dát za naši věc upálit. Já jsem měl tu čest vylosovat si jednotku, a tak jsem získal právo napsat první listy a nastoupit coby první pochodeň. Naše požadavky jsou: 1) okamžité zrušení cenzury 2) zákaz rozšiřování „Zpráv“. Jak viděno, naše požadavky nejsou přemrštěné, spíše naopak. Jestliže naše požadavky nebudou splněny do pěti dnů, to jest do 21. 1. 1969, a nevystoupí-li lid s dostatečnou podporou (časově neomezenou stávkou) našich požadavků, vzplanou další pochodně. Pochodeň č. 1 P.S. Věřím, že naše národy víc světla potřebovat nebudou. Leden 1968 začal shora, leden 1969 musí začít zdola (má-li začít)."

Julie a Julia (2009)

Tak nevím, jestli se mi tenhle film Nory Ephron tak trefil do nálady, nebo jestli to prostě bylo tou skvělou Meryl Streep.. ale bavilo mě to od začátku do konce. Včetně jídel, dialogů a obou časových rovin. "Bon appétit!"

Vlk z Wall Street (2013)

Sedmdesátiletý Vlk z Hollywoodu, Martin Scorsese, natočil životopisný klenot o životě Jordana Belforta, makléře, který si ne zcela legálně vydělal mnoho milionů dolarů. Roli tohoto muže si s naprostou bravurou střihl (ona je to taková one-man-show) DiCaprio - a pokud nezíská Oscara tentokrát, tak už asi nikdy. :P Snímek trvá přesně 3 hodiny, ale vše běhá jak na drátkách, je to natočeno akčně, dynamicky, vtipně... a s ratingem R! Leo Vivat!

Girl Is Mime, The (2010)

Skvělý krátkometrážní film, který byl natočen za 48 hodin. Martin Freeman v něm exceluje jako mim podezřelý z vraždy své manželky.

Patrola (2012)

Skvělý cop co-op film. Gyllenhaal a Peña působí, jakoby se doopravdy znali. LAPD mám opravdu u prdele, ale když mi to někdo podá takhle, tak opravdu zírám s otevřenou pusou. Bez servítek, bez pozlátek.