Expendables: Postradatelní (2010)

Každý, kto v mladosti považoval Slya, Arnieho, či JCVD za nesmrteľných bohov strieborného plátna, si tento film jednoducho MUSEL užiť.

Kat (2004) odpad!

Nie žeby som chcel byť "hustý" a dať tomuto filmu za každú cenu to najhoršie hodnotenie. Nie. Ale bola to fakt taká sračka (na to, že to mal byť "áčkový" film), že zlé filmy, ktorým som dal hviezdičku, by sa cítili urazené.

Hra s nevěrou (2005)

Veľmi slušný thriller, ktorému lepšie hodnotenie zráža fakt úplne zbytočný záver.

Kung Fu Panda (2008)

Nie až tak vtipná komédia, veľmi dobré kung fu.

Wrestler (2008)

90 %. Nikdy by som nebol povedal, že Rourke dokáže podať TAKÝTO výkon. Film pravdivý ako život - niektorým ľuďom proste nie je súdený happy end.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

S týmto filmom som sa prvý krát stretol, keď som mal asi 13 rokov. Bolo to v čase, keď som ešte čiernobiele filmy odsudzoval, ale pomaly som prestával počítať, koľko filmov so Sylvestrom Stallonom som videl a už som nadobúdal jemné podozrenie, že JCVD asi nebude najlepší filmový herec všetkých čias. V jedno nedeľňajšie popoludnie som len tak prepínal kanály, a na jednom som narazil práve na tento film. Okamžite ma zaujala jeho atmosféra a napriek jeho nedostatku farby som ho neprepol a hľadel naň ako na zjavenie až do záverečných titulkov. Od tej doby som ho videl ešte párkrát, ale nič sa nezmenilo. Pre mňa je to stále jeden z najlepších filmov všetkých čias.

Cesta (2009)

Myslím, že sa táto kniha sotva dala adaptovať lepšie. Obrazy na filmovom plátne v podstate zodpovedali predstavám, ktoré vytvárala moja myseľ pri jej čítaní, čo sa mi pri filme podľa knižnej predlohy ešte nestalo. Absolútne dokonalý Mortensen, z ktorého pohľadu sa dala čítať láska k synovi, neskutočný strach a zároveň odvaha zvieraťa zahnaného do kúta. Výborná atmosféra, veľmi vhodne zvolená hudba. P.S. O sile tohto filmu svedčí fakt, že moja manželka sa ku mne po 30 minútach naklonila so slzami v očiach a chcela odísť zo sály. Vraj sa tá depresívnosť nedá zniesť.

Černá kniha (2006)

Temnejšia atmosféra by vojnovej dráme skutočne pristala viac. Ale zábava to bola náramná.

Bruno (2009)

Sem - tam nuda.