Poslední představení (2020) (seriál)

Ak by som mohol, dám za šesť. Dávno som nevidel niečo, čo by ma tak vtiahlo, čo je tak dobre natočené (a zostrihané). Perla medzi dokumentárnymi filmami, u ktorej som si prial, aby mala aspoň 10 ďalších dielov. Plne chápem tunajších 96 %. U mňa za 100+.

Ad Astra (2019)

Sú filmy, ktoré sadnú a sú filmy, ktoré iba preletia okolo. Tento ma minul úplne presne.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Prvá séria. Čistá radosť pozerať. Dávno som nevidel seriál tak dobre napísaný, tak dobre režírovaný a tak vynikajúco zahraný. O ženách, ale nielen pre ženy.

Thor: Ragnarok (2017)

Za mňa najlepší Thor, predchádzajúci ma zúfalo nebavili, napriek Natalie Portman.

Králíček Jojo (2019)

Niekedy až krutá satira, niekedy úžasná komédia. Striedanie mi nevadilo, herci úžasní. Plná paľba.

Watchmen (2019) (seriál)

Úvodné diely výborné, stred mdlý a záver až na výnimky stráca dych. A - na môj vkus je trochu prekombinovaný. Ale to asi pôjde na vrub predlohy. Či?

Normální lidi (2020) (seriál)

Uveriteľní, aj keď trochu pošahaní hrdinovia. Príjemná írska atmosféra, jemná a nenásilná réžia. Kvalitný soundtrack. Projekt, na ktorý sa oplatí pozrieť.

Aquaman (2018)

Klasická rozprávka v komiksovom prevedení. Dobre sa na to pozerá, celkom to odsýpa, ale náznak nejakej hĺbky aby človek lupou hľadal. Ale na DC filmy vysoký nadštandard :-).

Já, padouch 3 (2017)

Stále mierny nadpriemer, ale dúfam, že štvorka už nebude.

Coco (2017)

Keď sa ti dolu lícami kotúľajú väčšie slzy, ako tvojej sedemročnej dcére vedľa teba ... Neskutočný doják a najlepší film, aký som videl za dlhú dobu. Nielen animovaný.