Hanebný pancharti (2009)

Dal som si záležať, aby mi bastardi neušli v kine a dobre som urobil. Nový Quentin ma bavil po celú stopáž, vyrážal mi dych, vystrašil aj (najmä) rozosmial a celý čas ma nútil rozmýšľať, kde už som to videl... Christoph Waltz bol neskutočný a z Pittovej taliančiny som skoro spadol zo stoličky od smiechu. A kto by si nezabil svojho Hitlera, keby mal tú možnosť a písal si scénar vlastného filmu :-) ?

Mamma Mia! (2008)

Celkom nerozumiem niektorým odsudzujúcim reakciám. Ide o film natočený na motívy piesní ABBY. Piesní v zásade nesúvisiacich, písaných v priebehu rokov. Preto mi príde trocha zvláštne očakávať od tohto filmu prepracovaný scenár (na margo toho - u susedov sa točil film na základe podobného nápadu - film na báze vtipov zaslaných potencionálnymi divákmi, ako to dopadlo /3x!!!/, vieme všetci). Prepracované hudobné čísla a choreografia? Počuli ste niekedy nejaký abbasong a videli videoklip? Tak sa nedajte vysmiať. Tak čo potom chýba filmu, v ktorom sledujete vašich obľúbených hercov VEDOME sa pitvoriť a robiť si zo seba samých srandu, spievať, aj keď vedia, že to nevedia? NIČ. P.S. Nehovoriac o skvelej Meryl, ktorá to robí s gráciou a suverénne najlepšie zo všetkých!

Nouzový východ (2008)

Skutočne ťažký film, ktorý človeka núti rozmýšľať nad vlastnou existenciou. Dopadnem takisto? Dokážem dať svojmu životu zmysel? Budem mať prečo žiť? Alebo sa časom budem utápať v prázdnote a stereotype, robiť prácu, ktorá ma nebaví a navonok sa tváriť, že napriek všetkej tejto dezilúzii som na tom lepšie ako ostatní? Kate Winslet je neskutočná, dokazuje to zas a znova každým svojím filmom a mám zato, že vo svojej generácii nemá konkurenciu. Leonardo sa snaží, ako vždy, ale ako vždy je na ňom vidieť, že svoju postavu hrá, a nie že ňou skutočne JE. A pán režisér? Opäť dokázal svoj talent a dúfam, že nastavenú latku kvality svojich filmov tak skoro nepodlezie.

První liga (1989)

Taká hovadinka... Ale funguje :-)

Tango s komáry (2009)

Tak vo všeobecnosti u užívateľov ČSFD, ako aj u renomovaných recenzentov, je celkom jasne vnímateľný trend prižmúriť nad domácou produkciou jedno, niekedy obe oči, a filmu vyprodukovanému v domácom prostredí v konečnom hodnotení trošku prilepšiť. Obzvlášť v prípade slovenských filmov, ktorých v posledných rokoch nevzniklo veľa, je toto konanie motivované aj snahou neodradiť ostatných potencionálnych záujemcov o filmové remeslo. Celkom v duchu tohto trendu dávam tomuto odpornému blábolu jednu hviezdičku.

Hotel Rwanda (2004)

Pravdou je, že film o rwandskej genocíde nejde úplne do hĺbky a nevyužíva potenciál látky, s ktorou pracuje, na 100 %. Ibaže látka sama osebe to ani nepotrebuje, a to čo režisér, scénárista a skvelí herci ponúkajú stačí na to, aby človek z plátna/obrazovky nespustil (uslzené) oči po celé dve hodiny.

Útěk do Mexika (1994)

Baldwin nie je McQueen. Surová atmosféra nahradená preslnenou. Načo sú tieto remaky.

Jádro (2003)

Ale úúúúplne zbytočný film.