Život Briana (1979)

Zasmál jsem hodně. Určitě to bylo průkopnické dílo své doby. Takže tohle by se dalo označit za kultovku a ty se vidět musí.

I Love You Phillip Morris (2009)

Samozřejmě, že blbečkové, kteří budou požadovat od Jima Carreyho klasický, záchodový vtip budou zklamáni, protože jim IQ pod 80 nedovolí se bavit. Tady nemůže být snad nic vytčeno. Provedení je poutavé, film se rozjede a zastaví až těsně před koncem. Výkony herců jsou dotaženy do detailů. Zvraty, emoce, akce, drama a hořký vtip.

Terminátoři (2009)

jak už někdo předeslal, mám fakt strach se na tu vykrádačku podívat

Nekonečný příběh 2 (1989)

Efekty a projev herců bych ještě nějak překousl (i když se do toho za takových podmínek asi pouštět neměli). Ale příběh jakoby ani nenavazuje, dojem kazí i naprosto jiní a nepodobní herci. Dějová linka je poslepovaná, depresivní, nedávající smysl. Ale něco malinko v tom je. Ráno tak v sobotu u snídaně bych to sjel, to mám ještě dobrou náladu.

Futurama: The Lost Adventure (2008)

Myslím, že tvůrci chtěli udělat věc na kterou se nezapomene, bude vyčnívat a bude zajímavou raritou. Jenže ve výsledku to působí fakt nudně a to bych o Futuramě říct nechtěl. Dávám 1 bod za to, že je to Futurama. Animace příšerná, mnohdy to nedává smysl, divné vsuvky jakoby ze hry.

Nekonečný příběh (1984)

Film je poutavý a vytváří atmosféru toho, že jsme zase malé děti a to si nemůžu nikdy odepřít. Tak by měli pohádky vypadat všechny.

Tak si představ (2009)

Smál jsem se a bavil celou dobu. Titulní role je svěřená velice dobrému komikovi Murphymu, který má fantazie na rozdávání. Z filmu jsem měl moc dobrý pocit a ničím mě neodrazoval. Navíc film provází kvalitní skladby od The Beatles. Dávám 5 z 5 za příjemnou a nenásilnou zábavu.

Záměna (1983)

Komedie v tom správném duchu. Dobrodružství, proměny postav ze slušných na gaunery. Příjemný snímek k pobavení.

Horší už to nebude (2006)

Po dlouhé době jsem narazil na film, který měl tu správnou hloubku. Krásný příběh, který vtáhne. Zanechá dojem, poučí, dostane vás k zamyšlení. Nevidím jediný důvod proč nedat 5 z 5.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Film z hlediska hereckých výkonů má nadstandardní post. Příběh je absurdní což byl záměr, ale neuchvátil mě. Špatná volba to určitě nebude, když si film pustíte. Berte ho s velikou nadsázkou pravého, hezky česky bláznivého filmu.