Hranice života (2005)

...pochopil jsem to. Není to zas tak těžké..)) Ale co je důležité?,...já se děsně nudil.

Sbohem, baby (2007)

Že by se Ben Affleck našel?...totiž, jako herec nikdy moc neoslovil, ale z pozice režie zajímavé velice. Pozvolna se rozbíhající děj, který na první pohled působí celkem běžně až tuctově, přechází v surovou podivánou končící vyvoláním divákova pocitu a nutkáním řešit silné morální dilema. Dobrý film.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Stejné hodnocení dám ke všem třem dílům trilogie. I když samožřejmě lze hodnotit jednotlivé díly trilogie, nechci tak činit...Pán prstenů je trilogie na sebe navazující... a tak jí také vnímám...jako celek. Mé hodnocení?...myslím že tento filmový skvost nic a nikdy nepřekoná... (doporučuji shlédnout rozšířenou verzy)

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Počátek (2010)

Nemůžu...všichni dávají hodnocení vysoké, říkal jsem si bude to super..ale nemůžu. Celá zajímavost tohoto filmu byla postavaná na myšlence, kterou jsem viděl už ve filmu jiném. Existenz. Nevím, dva rozdílné filmy, přesto jsem měl po celou dobu sledování Počátku pocit, že tohle není nic nového...a že když si odmyslím, tu skutečnost, kdy se divák většinu času snaží soutředit na to, aby se ve filmu neztratil skreze všechny leveli snění, dění a reality...tak je to v podstatě o ničem...) zpracování moc pěkné, Caprio výborný ostatně jako skoro ve všem na čem se v poslední době podílel...no, pro mne lepší průměr.

Hostel (2005) odpad!

Nevím co koho vede k tomu, točit podobné filmy. Také nevím kdo v podobném filmu může mít zalíbení. Pro koho je film určený?...před shlédnutím filmu jsem neměl nejmenší tůšení o čem bude...poté zůstal konsternovaný. Snad už nikdy víc. Není to nic jiného než nemožně sadistický nesmysl jehož asi jediným účelem mělo být šokovat diváka. Odpad !

Sedm let v Tibetu (1997)

Nemůžu říct, že by to nebyl zajímavý film, nebo že by neměl doboru myšlenku, to určitě ne. Ale v podstatě jsem se u toho celkem nudil. Pitt se do té role moc nehodil. Líbilo se mi prostředí kde se to odehrávalo.... A tak jsem film shlédl, řekl si dobrý deme dál. Ten průměr hodnocení je tak akorát.

Život Davida Galea (2003)

Řekl bych klenot mezi filmy, kdy mne udržel nehnutě v křesle po celou dobu filmu. I po několikátém shlédnutí stejný zážitek, spíše umocněný detaily, které si divák na poprvé nemusí všimnout. Od herců se ani nedalo očekávat jiný výkon než jaký nabídli. Laura Linney velice překvapila. Myšlenka neotřelá, děj na pár slabších momentů vyvážený. Dal bych tak 85% tedy spíše 5 hvězdiček.

Rambo: Do pekla a zpět (2008) odpad!

Celkem jsem očekával příchod nového příběhu jehož hlavním hrdinou je nikdo jiný než samotný Rambo s jistým napětím. Tento film považuji za odpad, neboť v něm nebylo nic, co by mojí osobu jakkoliv oslovilo. Příběh nulový, tisíc a jedna varianta na to samé. Napětí nulové. Zpracování akčních zcén potažmo samotné zabíjení bylo pojato velice realisticky asi za účelem aby v divákovy vyvolalo lepší představu o tom jak kruté to v podobných podmínkách asi musí být. Ale tento film asi neměl poukazovat na tragické problémy dnešního světa, nebo se pletu? Tedy tyto scény byli zbytečné a do filmu se nehodily. O tom Rambo nebyl. Klasické ztvárnění akčnosti / zabíjení mohlo být pojato trochu normálně. Ale to by potom už film skutečně ničím nepřekvapil. Herecký výkon Stalloneho, spíše smutný. Samotná představa 60tníka držící, 40 kg zbraň …smutná…Dialogy směšné. Nepamatuji se, že bych se někdy nad filmem nahlas rozesmál a položil si v duchu otázku „to jako vážně?“ Film byl krátký, no nedivím se, to bych hodnotil jako jediné plus. Ani z nostalgie nemohu dát vetší hodnocení. Tohle se Stallonemu nepovedlo.