Chceš mě, chci tě (2009)

Celkom slušná zábava na sobotný večer. (P.S.: U mňa by sa film skočil hneď na začiatku - Mike-a by som brala hneď a bez váhania).

50/50 (2011)

Ten film mi až nechutne presne oživil pocity, ktorý má človek čakajúci, ako dopadne operácia a liečba jeho blízkeho s touto kure*skou chorobou. A tak to asi malo byť. Takže štyri hviezdičky.

Všemocný (2011)

Tento film sa výborne sleduje vo chvíli, kedy sa vám podarí naladiť na rovnakú vlnu s hlavným hrdinom, keď máte pocit, že máte tú tabletku v sebe, že ste o krok napred, že vám predtuchy ďalšieho vývoja deja stopercentne vychádzajú. Potom z vás len prosté sledovanie filmu spraví génia a dodá vám do žíl riadnu porciu sebavedomia. Aspoň na chvíľku :).

9 a 1/2 týdne (1986)

John a jeho častokrát choré hry. Aj tak sa im ale ťažšie bráni ako poddáva. Zvlášť, keď sú žiadané Mickeyho tichým hlasom, pohľadom a úsmevom ( či skôr pre neho typickým úškrnom)..

Babel (2006)

Za tú prehnanú nálož na jeden film, ktorá znemožňuje prežiť a spracovávať všetky emócie, mám chuť dať jednu hviezdu. To prelínanie množstva silných, dramatických udalostí ma doslova vytáčalo, pôsobilo veľmi rušivo. Stačilo by ubrať aspoň jeden príbeh a bolo by to päť hviezdičiek. Mala som čo robiť, aby som to celé nehodila do koša, aby som to vôbec dopozerala. Sklamanie veľké.

Půlnoční polibek (2007)

Prežiť taký deň s takým týpkom...tak by som snáď konečne nemala fóbiu zo Silvestra..

3 (2010)

Tak to som nečakala. Ktovie, koľko ľudí takto žije, resp. by chcelo žiť...

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Tak neviem, či som tak nedokonalá a otravná a strašná a preto dám 4 hviezdy...Alebo preto, lebo takto divné, nepekné, nudné, prehnané a nepríjemné to v živote a v partnerstve často býva. Nevedia, prečo sa hádajú, kedy sa dostali do takých sračiek, ako z nich von. Trápia sami seba aj toho druhého. Zdá sa, že to má jednoduché riešenie. Ale ono je to sakra ťažké. A tak ako sa ja motám v tomto komentári, tak sa dá veľmi ľahko zamotať aj vo vzťahu. Ak ste sa s tým nikdy nestretli, tak ste asi dokonalí, permanentne spokojní a šťastní, vždy si viete rady. Potom vás tento film bude vytáčať a dáte tú jednu hviezdu. Ja dokonalá nie som. Ani moje partnerské vzťahy. Nesťažujem sa. Je to v podstate normálne. Aj tento snímok je. Presná realita, teda aspoň mojimi očami. Nečakala som, že ju niekto takto presne vykreslí. Takže za mňa vďaka. Že nie som jediná divná a sem-tam bezradná :).

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Po zhliadnutí časti Dlhá cesta domov pridávam dve hviezdy. Hlavne pre neodolateľného Lukáša Latináka :). Takto mi škemrať pri dverách, tak by mi ho aj chudáčika bolo ľúto.