Přízračný svět (2001)

Mám pocit že se v tomhle filmu vzhledem k jeho hodnocení muselo najít dost lidí.. Na druhou stranu mi ten boj proti mainstreamu za každou cenu až trochu bil do očí a v podání vcelku nesympatické a sobecké Enid mi nějak neimponoval.. Postava Steva Buscemiho byla ale fakt perfektní a výborně zahraná. Pár rýpanců se opravdu povedlo - konkrétně třeba scénka s artem z ramínek pobavila.. Nakonec je ale ten film vcelku o ničem, pocity po pár hodinách zvětraj jak pivko na slunci.. Podobný dojem jsem měl z Juno, podvědomě jsem cítil že to je prostě dobrý film o člověku který by mi měl být nějakým způsobem blízký ale nebyl jsem schopný se s ním dokonale sžít. Než to vidět podruhý, pustim si radši Terryho Santu podesátý:)

Star Trek (2009)

Není třeba k tomu nic moc dodávat. Neprůstřelný scénář a audiovizuální orgie. Tohle musí bavit i pani Spáčilovou:)

Temné lesy (2003)

Ač působí trochu amatérsky, Villmark oplývá slušnou atmosférou. Chvílemi diváka ale při sledování začne užírat nuda a od mírného klimbání mě vytrhávalo jen pár nepříjemných lekaček. Závěr takový spíše zbytečný. Hvězdička navíc za krásku v červeném:)

Johanka z Arku (2003) (divadelní záznam)

Určitě jeden z nejlepších muzikálů které u nás bylo možno vidět. Já jsem tu čest měl a tak pro mne tenhle záznam je velmi příjemnou vzpomínkou. I když samotná inscenace není vizuálně moc bohatá tak samotný muzikál je opravdu výborný, písničky zapamatovatelné a obsazení taktéž špička. **** za tenhle krásný kýč - ale to opravdu hodnotím hlavně samotné představení než "film" ...

Někdo to rád blond (2004)

WTF?? Ale ty masky a a kontaktní čočky sou na nich fakt nechutný.. * za pár povedenejch vtípků

Děti (2008)

Tikají vaší přítelkyni biologické hodiny? Pusťte jí The Children! :) Film který splnil svůj účel co se týká požadované dávky strachu. K Eden Lake bych ale rozhodně nepřirovnával. O co je Children narozdíl od Eden Lake méně nechutné, to vynahrazuje počtem momentů kdy vás opravdu zamrazí v zádech. Chování postav je chvílemi vcelku dobré a logické a řeknete si že byste asi taky tak jednali, pak ale přijde pár momentů které vás o to více zarazí svou nelogičností. Ale i přesto vás nakonec film dokáže přesvědčit že se těch dětí máte fakt bát i když jste si na začátku filmu říkali že by stačilo pár facek a byl by klid..

Nepřemožitelné zlo (2005)

Průměrně debilní duchařina s pěkným hlavním bubákem, pár mrazivými momenty ale především naprosto OTŘESNĚ přehrávající Calistou Flockhart, které jsem měl chuť pokaždé co začala vřeštět, hysteřit nebo koulet očima zakroutit krkem. Co jí může uklidnit tak to, že v tomhle filmu nebyla sama..

Královská hra (2007)

Zklamání. O motivech postav, jak kladných tak záporných, se toho moc nedozvíme, logika chování je dost často na stupni mrazu. Co z toho, že kamera a celkový vizuál je dost povedený, když scénář stojí prostě za velký kulový..

Nezvaná (2009)

Příjemnej film, jen škoda že pointa mi byla celkem jasná už od začátku - taky vinou dementního českého názvu filmu. Pár pěknejch lekaček a mrazivejch momentů a hlavně jak na Elizabeth, tak na Arielle s Emily se fakt dobře kouká:)

13: hra smrti (2006)

Sympaticky budovaný snímek doplácí na naprosto debilních 15 minut, které tvůrci zamýšleli jako bombastickou gradaci. Ta bohužel sklouzává až do parodie a výraznou měrou k tomu přispívá ukrutně špatná hudební stránka filmu. Autor asi moc koukal na Saw, přičemž ale zároveň zapomněl, že méně je někdy více a tak si divák chvílemi připadá jako v cirkuse, kde desítky opiček mlátí do bubínků a fidlají na housle. A závěrečné rozuzlení, kdy se konečně dozvíme, kdo celou dobu tahal za nitky, ve mě také vyvolalo jen lehký ironický úsměv. Ale jak jsem napsal, zajímavý nápad a je velká škoda, že se režisér snažil tak tlačit na pilu. 60%