Argo (2012)

Skvělý film plný napětí, které v závěru filmu velkolepě graduje takovým způsobem, že nejeden divák bude sedět zařezaný v křesle se zatáhnutými hýžděmi! Affleck ukázal, že není žádný béčko, a že kromě hraní umí i kvalitně natáčet.

Přátelé (1994) (seriál)

Po deseti shlédnutých sériích můžu směle říci, že si Přátelé opravdu zaslouží být tam, kde jsou (tedy mezi TOP seriály/ sitkomy všech dob). Neznám žádný jiný seriál, který by si dokázal po celých 10 sérií udržet stejnou, opravdu výbornou kvalitu, přičemž od sedmé série jde kvalita rapidně vzhůru až desáté sérii, kterou přirovnám k dvojitému orgasmu... A Matt LeBlanc je Pan Herec! 90%.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tady už si sám Jackson podrazil nohy. Všem je asi jasné, proč tenhle film vůbec vznikl. Byl to hlad a nenasytnost Hollywoodu (film, který jsem očekával jsem neviděl). Daň za to, že se natočí nezáživná a nevzhledná sračka, u které ani nezbylo dost knižního materiálu, tak je to vyplněné vatou (Tauriel a Kili... SRSLY?). Oproti úchvatnému vizuálu jedničky tady vidím akorát mega chaos s přeplácanými počítačovými efekty, tlupou nesympatických trpaslíků (i když teď byli o něco snesitelnější, než v předchozím díle), a s neskutečně nudnou, až uspávající dějovou linkou. Nakonec to ale před dvěma hvězdami zachránil skvělý Šmak, jehož řádění bylo utnuto v tom nejlepším - ten konec mě taky mimochodem moc nenadchl, takhle by očekávané blockbustery končit neměly. Doufám, že při třetím díle si napraví reputaci, protože ani příště mě návštěva kina nemine. (viděno v kině, bohužel...)

Láska nebeská (2003)

Takhle nějak si představuju romantiku! Dokonale promyšlený a propletený příběh, krásné zpracování, celá plejáda skvělých herců, kteří své postavy zahráli s přehledem dokonale. Ti, jenž se chtějí pouštět do točení romantik, nechť si berou dobrý příklad z tady tohoto filmu. A pro Tfujlajty, VKV, MamaMie..... Jděte se bodnout! 90%.

Bez dechu (2011)

Taylor Lautner pro mě asi bude ještě dlouho zafixovaný jako ten "pes, co si líže vlastní koule". Za to, že si zahrál zamilovaného emo vlka v upírské romanci ho opravdu moc nemusím, ale tímhle filmem si mě částečně získal... Pokud to takto půjde dál, budu i ochoten zapomenout na to, co předváděl při stmívání... Jeho výkon nebyla žádná extra třída, celkově film spadá pod takový lepší průměr, ale dá se to přežít, při nedělní nudě je to příjemná podívaná. 75%.

Žena v černém (2012)

Perfektní prostředí, stísněná atmosféra, tajemno = naprosto perfektní vizuál. Vyzdvihnout je třeba taky parádní soundtrack, který ještě vylepšil už tak výbornou atmosféru. Konkurz se vydařil na jedničku. Trochu jsem se obával obsazení Radcliffa, ten však neselhal, svou postavu sehrál dokonale, a ukázal, že není jen čaroděj v lenonkách (možná byl ale přece jen na svou postavu trochu mladý...). Jinak ale výborná duchařina jako vystřižená z příběhů Sherlocka Holmese. 85%.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Půjdou-li Hladové hry kvalitativně tak rychle vzhůru, vyklube se z toho opravdu kvalitní série. Od prvního dílu je na HG vidět, že si tvůrci dali opravdu záležet. Hudba je osobitější, scénář je vyspělejší (kupodivu to má i myšlenku skrytou "mezi řádky"), herecké výkony jsou daleko přesvědčivější, vizuálně je to krásné a na místo kameramana byl díky bohu dosazen někdo, kdo nemá tremor. 80%.

V zajetí démonů (2013)

James Wan znovu zaválel! I přes tisíce krát vyždímané téma vznikl horor, který není stereotypní, není pitomý, a je při tom maximálně děsivý. Pro fanoušky hororů povinnost, pro běžné diváky infarktová záležitost. Byl jsem snad jediný, komu stály chlupy i na místech, o kterých ani nevím, že je mám? 85%.

Muž z oceli (2013)

Man of Steel nastartoval novou komiksovou vlnu, tentokrát ze stáje věhlasného nakladatelství DC Comics, které je mi svým pojetím, zpracováním, a mytologií o něco blíže než konkurenční Marvel. Ale k filmu... Jednoznačným tahounem je prostě Henry Cavill, lepšího Supermana nebylo, a myslím, že ani dlouho nebude, ostatní herci dělají co mohou, a že jim to jde! Skvěle se ale podařily i kostýmy, především Supermanův oblek doznal velkých změn, k lepšímu, nutno dodat. Teď ale trochu kritiky. Začátek filmu trochu drhne. Rozjezd je poměrně nudný, a vykreslení vzniku Supermana není takové, jak bych si ho představoval. Další nedostatek směřuji k herecké sestavě, konkrétně k Amy Adams jako Lois Lane (jejíž jméno nebudu vzhledem k zachování vážnosti postavy skloňovat). Její podobnost je s touto postavou opravdu minimální, celkově svým výkonem ani nijak nenadchla. Ve zbytku filmu se ale dějí věci! Mimozemské rasa začne okupovat zemi, začne ohromný boj mezi dobrem a zlem. Muž z oceli se vším hází, všichni hází s Mužem z oceli, a na nebohé civilisty nebere nikdo ohled. Město se mění v prach, ale přesto nikdo nezemřel/ nebyl zraněn (?). Souboje však v sobě mají jistou epičnost a velkolepý nádech. Vše dokonale podkresluje Zimmerův orgasmický soundtrack, který se zaryje hluboko pod kůži, a i po skončení filmu ještě dlouho zní v hlavě. Jednoduše řečeno, skvělý start! I když... pár chybiček se našlo.

U Konce světa (2013)

Tak.. Po návratu z kina jsem velmi nepříjemně překvapen. S velkým očekáváním a nadšením jsem se hrnul do kina, na možnou komedii roku. Místo toho jsem se ale dočkal docela průměrného filmu. Na vysoká očekávání měl vliv pravděpodobně dosti zavádějící trailer, a taky kvalita "předcházejících dílů". Krom asi +- tří fakt dobrých vtípků jsem se nijak extra nebavil. Abych ale jen nekritizoval... začátek byl docela dobrý, pak přišla část, kdy staří známí pořádají pivní maraton, v každé putice ve městě se zastavit na jedno. Řekl bych, že toto byla si nejzábavnější část filmu. První setkání s "roboty" na WC byla taky fajn. Pak už to jde spíš jen z kopce (až na pár výjimečných okamžiků). Konec byl jeden z nejméně zdařilých, jaké jsem za poslední cca 2 roky viděl. Vůbec ale nejvíce trpká byla pilulka, kterou si přichystal Pegg. Jeho postava byla z celého filmu nejslabší, a po čase začala být i otravná. Alespoň to nějak zachránil Hobit s Mrazíkem. Zbytek sestavy byl nevýrazný a nikterak zábavný průměr. Možná mi uniká nějaká ta hlubší podstata filmu, o které se píše všude, kam nakouknu, ale to sem neměl Wright vůbec tahat, prostě to nesvědčí jeho stylu, lépe řečeno, nesvědčí to mytologii trilogie Krve a zmrzliny jako celku... Sakra, ale zašel bych na jedno!