Tajemný muž (2012)

Ze začátku to vypadalo dobře. Už úvodní titulky se nadmíru podařily, i začátek filmu byl hodně podařený. Ale po tom, co se Tall Man poprvé, trochu nepovedeně objeví na scéně je se vším konec. Od filmu jsem očekával kvalitní horor, toho jsem se ale nedočkal. Místo toho jsem dostal jen zaplantaný příběh a rádoby psychologický nádech. 15%.

Ghost in the Shell 2.0 (2008)

Remake doslova, do písmene, do každého záběru.... Nová vizualizace starého filmu vypadá docela dobře, ale ani tak nejde o žádnou velkou revoluci. Skvělá Kawaiho hudba zůstala zachována, což je jedno z hlavních kladů. Jinak jde ale jde o docela zbytečný film, který nebyl nutný. Pro fanoušky je to určitě parádní, ale pro obyčejného diváka je repete původního filmu už i celkem nudné. 55%.

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex - Solid State Society (2006)

V rámci světa GitS jde zatím asi o nejlepší filmový kousek. Děj je trochu víc "seriálový", akce je o dost lepší, celkově celý film ubíhá rychleji. Hudba se taky povedla. Akorát mi trochu chyběla Major jako velitel Sekce 9, a Batouovi ten culík opravdu brát nemuseli, i tak jde ale o dobrý GitS film. 60%.

Ghost in the Shell (1995)

Kōkaku kidōtai je bezpochyby výborně promyšlené anime s příběhem promakaným do nejmenších detailů zasazené do Japonska v nedaleké budoucnosti. Je opravdu úžasné, že naši kolegové japonci mají takovéto skvělé nápady. Film disponuje zastaralou, ale pro tenhle film naprosto skvělou animací, patřičnou atmosférou, trochu omezenější akcí a samozřejmě již zmíněným příběhem. Jako základ k trilogii Matrix dobrý. Ale....... Než jsem tenhle film viděl, tak už jsem měl něco málo nakoukáno z Kōkaku kidōtai: Stand Alone Complex, a ten je na úplně jiné úrovni, je mnohem lepší. Proti němu je tenhle film jen jako kýč. Nicméně je to taky výborné doplnění znalostí k onomu seriálu a zároveň i mnoho věcí vyjasní. Musím říct, že i když tenhle druh sci-fi není úplně můj šálek kávy, tak mě prostě něco nutí všechny tyhle filmy dokoukat. BTW Batou je fakt frajer. 55%.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Bohužel je Innocence horší, než jeho předchůdce. Zápletka je docela poutavá, ale kolem příběhu se chodí jako kolem horké kaše. Moc mluvení, moc filozofování, chování postav se nějak divně změnilo, animace sice udělala znatelný pokrok, ale bohužel se snímek příběhově nemůže rovnat prvnímu dílu, a to jsem do něj vkládal vysoká očekávání....... 20%.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Můžu říct ojedinělou věc, a sice že tenhle remake předčil originál. Craig mi do role Blomkvista neskutečně pasoval, Rooney Mara jako Lisbeth byla taktéž skvělá. Atmosféra je pečlivě budovaná, napětí prochází celým filmem, vyštřování má hlavu a patu a děj se nesnaží divákovi všechno poloapaticky vysvětlovat, zkrátka parádní detektivka, které chybělo jen málo na 5*. 75%.

Prometheus (2012)

Ridley Scott vytvořil něco, co se mi hodně líbilo. Myslím, že Prometheus je skvělý prequel, který velmi dobře popisuje zrod té potvory. Kombinuje velmi neobvyklý příběh a obrovský digitální orgasmus. Sice nejde o žádný průlom ve sci-fi žánru, ale i tak se dá říct, že je film velmi důstojným prequelem a že neudělá ostudu navazující trilogii. Sem tam film ale bohužel nudil, proto 75%.

Skyfall (2012)

Daniel Craig úplně změnil význam slova James Bond. To co jsme mohli vidět třeba u Brosnana (šílené vědce, nadpozemské stroje, megavýbuchy..........), tak to už dnes u Craiga neuvidíme. Tentokrát se v bondovkách odehrávají docela reálné případy, ktré je možné uskutečnit. Skyfall je vynikající podívaná, která snadno poráží svého předchůdce Quantum of Solace, ale na skvěle zpracované Casino Royale to prostě bohužel nestačí. I tak ale musím říct, že Mendes odvedl velmi slušnou práci, která se tentokrát nesla ve velmi netradiční bondovce. 70%. (viděno v kině)

Azyl (2008)

Parta studentů odhaluje děsivé události, které se odehrávaly na koleji, na které teď bydlí............. Zní to sice zajímavě, ale je to jen bezduchá tupárna bez kousku kvalitní atmosféry, se stupidními dialogy, potrhlým Frankensteinem a totálně nudnou výpravou. Za Sarah tu jednu hvězdu dám, ale jinak by to byl prostě odpad!! 10%.

Amazing Spider-Man (2012)

Abych byl upřímný, tak mě nový pavouk bavil víc, než jeho filmový předchůdce. Herci si myslím, že své úlohy zvládli výborně, všichni .... Průběh filmu není pomalý, ani moc rychlý, je to tak akorát. Tady zase odvedl dobrou práci Marc Webb. Akorát mě trochu zklamalo zpracování ještěrky/ ještěrek. Tady si mohli dát grafici trochu více práce u filmu s takovým rozpočtem. I když má film něco přes 2 hodiny, tak jsem vydržel sedět na jednom místě a zarytě se koukat. Prostě letošní komiksovky prostě vyšly, k tomu není co dodat.