Ninja (2009)

Chjo, ten začátek byl skvělý. A pak se do toho musel vesrat AMERICKÝ styl. AMERICKÁ hudba, AMERICKÝ přiblblý děj, prostě tohle do toho filmu nepatří. No a ten dementní AMERICKÝ konec mě už fak odrovnal. Prostě AMÍCI takové filmy neumí tak nechápu, proč se do takových projektů vůbec vrtaj. 25%.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Opět jako jednička. Film nabušený akcí a skvělými hláškami založený na nulovém příběhu ale na excelentním hereckém obsazení. A tak se mi to líbí. Ze všeho nejvíce jsem se těšil na úžasného Chucka Norrise, a tady přišel kámen úrazu. Tahle postava měla hrozně málo prostoru, a to mě na filmu mrzelo ze všeho nejvíc. Jinak jde o skvělý film, který staví 80. léta akčního filmu zpátky na první příčky. 80%.

Avengers (2012)

Není trochu odvážné říct, že jde letos o druhou nejlepší komiksovku? Ovšem že ne. Je to tak. Trochu jsem se obával velkého počtu hlavních hrdinů, ale nakonec to vůbec nebylo třeba. Každičká postava měla svého prostoru akorát. Ale na rovinu... Do kina jsem šel výhradně kvůli Downeyho Iron Manovi, protože, nic jiného mě zatím z dílen Marvelu (vyjma Spidermana) až tak nenadchlo. 95%.

Whitechapel (2009) (seriál)

Už po první shlédnuté epizodě musím dát 5*, a to se mi často nestává. Když dáme do současnosti Sherlocka, tak proč né Jacka? Skvělý nápad, skvělá atmosféra, tohle všechno funguje a vzniká další brilantní britský seriál. 85%.

Top Gear (1978) (pořad)

Dlouho jsem tomuhle pořadu nedával šanci, ale z nudy jsem se teda podíval na tu první řadu, a musím říct, že je to výborný seriál. Donedávna by po něm asi neštěkl ani pes, ale pak přišel Jerremy Clarkson se svými inovacemi, a dnes je tento seriál na špici sledovanosti. A já se přidávám. 80%.

Ocelová pěst (2011)

Celou dobu sledování mi film něco připomínal, ale nemohl jsem si vzpomenout co. Pak jsem si vzpoměl, a už chyběla jen píseň "Eye of the Tiger", abych si myslel, že se dívám na trochu jiný film. Celkově mě kovový Rocky hodně potěšil, až na poslední zápas, který sice nabízí určitou dávku napětí, ale asi je každému jasné, jak zkončí. 79%.

Batman začíná (2005)

Legenda začíná, nové zrození Temného rytíře. Nolan je génius, a začátek této užasné trilogie to jen dokazuje. Herecky skvěle zvládnutý film. Naprosto dokonale zpracováno, geniální charaktery, reálné podání. Mistrovské komiksové dílo. Brilantní začátek cesty Temného rytíře. 95%.

Věc: Počátek (2011)

Divím se, jak mohl Carpenter ve své době natočit něco tak skvělého. Neměl vyspělou technologii jako dneska, neměl téměř nic jako dneska, přesto ale dokázal natočit film s jediným hudebním motivem, který je o 100 úrovní výš než tady toto. Taky mi nejde do hlavy, proč proč tomu říkají prequel, spíše bych to nazval remakem. Řekl bych, že to je spíš zbytečný film. Ale musím říct, že jsem se i občas docela solidně bál, i když ne tak jako u originálu. 45%.

Temný rytíř povstal (2012)

Asi nemá smysl psát, jak epický, bravurně natočený, herecky a hudebně skvěle zvládnutý film to je. To už přede mnou napsalo mnoho lidí, myslím, že mé hodnocení 100% mluví za vše. Velký dík patří Ch. Nolanovi za to, že tuto excelentní trilogii natočil. Závěr možná nesplnil veškerá moje očekávání, i tak šlo ale o precizně natočený film. (viděno v kině)

Pařba v Bangkoku (2011)

Je fakt, že v poslední době se hodně dobré komedie pomalu, ale jistě ztrácí. Už zkrátka není tak jednoduché v dnešní době najít komedii, která by nad ostatníma vyčnívala. Ale teď se objevila dvojice filmů Hangover a ta vyčnívající komedie je tady. Při pohledu na hereckou sestavu si možná řeknete, že bez nějakého zvučného jména, někoho, kdo bude film držet nad vodou to bude o ničem, ale to je chyba. Každý herec zvládl svoji roli dokonale, každý se do ní vžil a zahrál ji senzačně (v mezích komediálního žánru), hlavně Galifianakis, který exceloval hlavně v prvním díle. Druhý díl je sice téměř kopie toho prvního, ale i tak jsem se u obou filmů dobře bavil, a to už je dnes ojedinělé. 80%.