Králové aukcí (2010) (pořad)

Nielen zábavné, ale aj poučné. Človek pozeraním tohto seriálu získa predstavu o tom, akú hodnotu môžu mať rôzne historické a umelecké predmety a koľko sú iný ľudia za ne ochotní zaplatiť. Niekedy sú tie rozdiely medzi prvotným odhadom a následnou dražbou dosť priepastné.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Jednoznačne najlepšia epizóda! Najviac ma bavilo sledovať triky akými sa dokázala hlavná hrdinka zbavovať toho otravného ultimatívneho robot-dog killera. Ešte mi urobila radosť jednotková combi oktávka v úlohe ufuľaného survival car.

Černé zrcadlo - Celá tvá minulost (2011) (epizoda)

Dosť odporná a neutešená vízia budúcnosti. Ťažko predstaviteľné, že by si ľudia dobrovoľne a masovo niečo takéto nechávali implantovať do hlavy, aby sa stávali potencionálne omnoho viac citovo zraniteľnými pre svojich blízkych. Iba by to prehlbovalo nedôveru vo vzájomných partnerských vzťahoch medzi ľuďmi, ktoré už aj tak úspešne nabúrali sociálne siete.

Černé zrcadlo - Národní hymna (2011) (epizoda)

Terorizmus budúcnosti! Načo zabíjať ľudí, keď ich možno vydierať prasačinami. No každopádne, mne prišla táto epizóda poriadne nechutná aj dosť nereálna, hlavne ten absurdný koniec!

Černé zrcadlo - Nenávist národa (2016) (epizoda)

U mňa jedna z najlepších epizód. Detektívna zápletka, ktorá by sa v nesprávnych rukách dala tak ľahko pokaziť. Do poslednej chvíle je divák držaný v napätí, že kto asi tak môže byť vrahom? No a keď už je to viac-menej jásné, prichádza ešte väčší nášup.

Atlas mraků (2012)

Zrejme ďaľšia snaha o film dekády. Celú dobu som mal pocit, že sa mi film snaží odovzdať nejaké hlboké múdro, len som neprišiel na to, že aké. Absolvovovať znova tú kolosálnu dĺžku, aby som to tam našiel sa mi už veru nechce.

V Bruggách (2008) odpad!

Mám chuť si založiť 1000 falošných účtov na CSFD len preto, aby som túto somarinu dostal do modrých čísel. Ako už len toto môže mať toľko percent? Dovolíš mi POMO?

Tiché místo (2018)

Povedal by som, že taká slepá potvora bude skôr korisťou ako lovcom. Nastražím cinkátko, natiahnem šnúrku, schovám sa v kríčkoch a keď príde snoriť, už len namierim moju starú dobrú poľovnícku opakovačku kalibru .243 Winchester a stlačím spúšť.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Na Star Treku som vyrastal. Aj keď som sa tešil hlavne na triky, masky a vesmírne lode, už vtedy som si uvedomoval, že Star Trek nie je iba o prázdnej akcii, ale snaží sa ponúkať riešenia rôznych filozofických, sociálnych, náboženských a politických zápletok. Posádka lode naráža na problémy, ktoré trápia ľudstvo už dnes a takisto aj na tie hypotetické, ktoré sa ešte len môžu objaviť. Stretáva sa pri tom aj s rôznymi neznámymi a neočakavanými fyzikálnymi javmi vesmíru. Dovolím si tvrdiť, že Patrick Stewart nastavil latku kapitána vesmírnej lode tak vysoko, že ho ešte nikto neprekonal a to ani v iných filmoch a seriáloch. Star Trek sú sci-fi poviedky na každý deň.

7 životů (2017) odpad!

Kde bolo - tam bolo, bol raz jeden zrobený tato, ktorému sa narodili sedmorčatá. Ale keďže žil v krajine, kde bolo dovolené mať iba jedno dieťa, rozhodol sa že ich dobre schová, aby sa o nich nikto nedozvedel. Ako čas plynul, z dievčat sa stali ženy, ktoré stále žijú spolu, ukryté pred svetom a von na svet vychádzajú každá iba v jeden deň ... A tak ďalej, a tak ďalej. Preboha, veď to muselo zle vyzerať už na papiery! Ten, kto rozhodol o tom, že sa to bude točiť a vyčlenil na to tie nehorázne milióny, bol fakt chumaj.