Láska nebeská (2003)

Ani druhé zhlédnutí mi neukázalo, co na tom všichni vidí. Asi nechápu britský humor...

Nahá pravda (1937)

Skvělá komedie, která je aktuální a svěží i po 75 letech. Viděl jsem pouze s anglickými titulky, takže jsem si film nevychutnal naplno, ale k pěti hvězdičkám u mě Nahá pravda měla blízko.

Mít a nemít (1944)

Nudnější variace na Casablancu. Lauren Bacall jako svůdná femme fatale sice zaujme, ale - podobně jako příběh a zbytek osazenstva - ne na dlouho.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Dle mého názoru nejslabší filmový Harry. Nejdelší kniha a nejkratší film? WTF? Kdybych nečetl knihu, nejspíš vůbec nepobírám... Přesto však stále velice kvalitní počin, sympatičtí hrdinové a skvělá atmosféra.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Skvělé propojení původní a nové trilogie. Soumrak dobrých, ale příliš zhýčkaných časů, nástup totalitního režimu. Milostný příběh v posledních dnech staré republiky, spousta skvělých scén a silných záběrů.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jakožto fanoušek Star Wars vím, že 99 % zasvěcenců novou trilogii zatracuje. Mně však zas tak hrozná nepřišla. Jistě, je barevnější a určená mladšímu publiku. Na druhou stranu je však pro současného diváka přijatelnější, protože děj plyne svižně a moderní technologie umožňují nahlédnout i na světy, které dřív byly nemyslitelné. Na Star Wars jsem vyrůstal jako na celku a ten smutný příběh dvou lidí, jejichž láska ovlivní život celé galaxie, mě dostává.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Pro mě klasika, na které jsem vyrůstal a která mě ovlivnila v chápání popkultury. Z dnešního pohledu už trochu zdlouhavé, ale když si vzpomenu na scénu zničení Alderaanu a jak jsem si říkal, že někdo určitě musí přijít a tu modrou planetu zachránit, tak se mi pořád vybaví silný příběh a hustá atmosféra.