Nejkrásnější hádanka (2008)

Katastrofální pokus o pohádku. Jinak to ani nejde nazvat. Pohádky byly odjakživa pro děti. Co si z tohoto pokusu dítě odnese? Že nejlépe dopadne ten, kdo si napochoduje na zámek jako "king of the world" několik desítek minut tam machruje, dělá jedno blbější rozhodnutí za druhým a podobně? Že v té době postrádalo jednání jen trošku slušného chování? Výborně, pane Troška! Mrzí mě, že až budu mít děti, budu se muset na každou pohádku podívat sám, než jim to pustím, páč netočit povedené pohádky teď začíná být v módě. Hrůza a děs!! Hvězdička je za jediné dvě příjemné postavy filmu, a to pana Táborského jako fajnového loupežníka a pana Potměšila, co by výborného krále, který z tohoto paskvilu udělal alespoň místy komedii. Kdyby měl více prostoru, možná by to mělo i hvězdičky dvě. Mrzí mě to, ale je to tak.

Nejlepší přátelé (1982)

Nebudu si na nic hrát, hodnotím a ještě to neskončilo. Ono to vůbec není špatné. Obsazení sice slibuje kvalitu, ale je to takové... všelijaké. Ovšem totál ní nuda to opravdu není. Spokojenost, ale ani závěr z toho neudělá víc, ať je jakýkoliv.

Nejšťastnější holka pod sluncem (2022)

Příběh prima, hlavně teda dost aktuální téma. A myslím, že akademicky na úrodnou hroudu padne. Nebyla to nuda a Mila je pořád nádherná. Bavilo, byl jsem zvědavý, ale bohužel prostě M. Kunis předčila veškeré okolí a to zase malinko táhlo film dolů. Ale zklamání rozhodně ne.

Největší showman (2017)

Nádherná práce a opravdu neskutečné herecké výkony. Počínaje H. Jackmanem, který ne poprvé dokázal, že film sám utáhne naprosto v pohodě, krásná M. Williams, charismatický Z. Efron, který za mě dorostl do velkého herce, budiž mu HSM odpuštěno, výborná Zendaya, o které bych řekl ještě hooodně uslyšíme a v neposlední řadě, bohužel s minimem prostoru nádherná R. Fergusson. Proč nedávám 5*? Na mě hodně barevné, ano, to cirkusy bývají, ale především pohádkové. Pohádka moc. Z ničeho mnoho a ani požár, který mě dostal na mizinu, nezabrání návratu na výsluní. Až moc velké existenciální skoky na mě, což z toho dělá stále nádhernou pohádku. K hudbě nemám toliko výčitek. Krásné, ale místy bych řekl, že ta jedna ústřední píseň už hrála až moc...

Někdo to rád blond (2004)

Trošku modernější pojetí Někdo to rád horké. Bratři Wayansové jsou sice fakt dobří, ale tohle mně zrovna extra nesedlo. Nereálné, na komedii málo vtipné a "převleky" opravdu nechutné.

Někdo to rád horké (1959)

Komedie s kouzelnou MM, která neurazí, i když ji vidíte po sté. Což u mnohých nebude problém. 5 hvězdiček nedávám jen proto, že jsem těm dvěma prostě ty dívčiny nevěřil. Hráli to parádně, ale aby to prošlo, mi přišlo trochu utažené. Jinak se člověk musí bavit od začátku až do konce. 80%

Nekonečný příběh (1984)

Film mého dětství. To ani nejde nějak hodnotit. Postavy úžasně vymyšleny a příběh, který nejen, že tedy nemá konec, nemá hlavně chybu! I když mě posledních 20 minut Bastien opravdu iritoval, pokousal jsem to a vždy dokoukal. Pohádka, kterou by děti neměly vynechat!

Nekonečný víkend (2008)

C. Karvan je nádherná a zde se o tom můžeme perfektně přesvědčit. A film? Jako má to sílu, potenciál, nápad super, ale nějak to nesedlo. Příroda se pere po svém, ale aby se dva lidi, kteří spolu mají trávit víkend ve svém věku chovali jako dva pubertální idioti, to mi přišlo přehnané. Má to spoustu silných okamžiků, nejsem úplně zklamaný, to ne.

Nelítostný souboj (1995)

Jasných 90% a zaslouženě 46. místo v žebříčku CSFD.cz (6/2010). Nebudu se tady moc rozplývat, ale jen myšlenka dát jedny z nejlepších herců současnosti v podobě A. Pacina a R. De Nira, už stála za to. Film geniální, a celkové, nejen hlavní obsazení, velmi povedené. Rozhovor N. McCauleyho a V. Hanna v restauraci patří mezi moje nejsilnější filmové zážitky.

Nenávist (2004)

Asi bych tento počin hodnotil jako hororový nadprůměr. Jen lehký, ale nad... S. M. Gellar si zase tolik nezahrála, stejně jako B. Pullman, ale něco to do sebe mělo. Škoda, že šlo o remake no... Jako horor to nemělo žádnou novou myšlenku, žádné zvraty. žádnou hloubku... nic. Ano, při tom zvuku a přítomnosti japonské rodiny běhal mráz po zádech fakt jako těžce, ale tak šlo o samotný efekt, o nic jiného. Ten byl dobře zvládnutí, páč mně fakt příjemně nebylo... Takže takto. Spokojený jsem, ale rád zkonstatuji: už nikdy více...