Trainspotting (1996)

Původně jsem chtěl, jak je mým zvykem, dát 4*, protože, ač je film opravdu dokonale natočený po všech stránkách, absolutně neschvaluji a dokonce nesnesu to, o čem je. Nenávidím to. To jen pro začátek. E. McGregor a R. Carlyle jsou parádní a debut K. MCKidda a nádherné K. MacDonald opravdu povedený. Film je plný nechutnostím ale i skvělých scén a silných zážitků. * "navíc" dávám především za parádní, ale opravdu úžasný soundtrack! Nechci moc srovnávat s pozdějším, tematicky blízkým Requiemem za sen, páč 10 let ve filmografii je hodně. Tady to mělo jedinou chybu oproti Requiemu, a to POZOR SPOILER!!! že tento film dopadne, asi bohužel, dobře...

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Tuto hru bych přiřadil asi ke Africe. Není to už Záskok, nebo Akt, ale pořád se člověk výborně baví a žasne nad inteligencí tvůrců. Všechna čest a hlavně čest památce pana Smoljaka. Byla to poslední hra?

Kuky se vrací (2010)

Drrrn, vrrrn, pardon. Piiii piii, haf haf, au au?? Aneb, jak si tato česká pohádková tmavší komedie našla místo v mém srdci! Moc moc povedené! Děti to tolik nepochopí a třeba se to i bude líbit, starší to třeba jako mě okouzlí! Smekám před rodinou Svěráků!

Benga v záloze (2010)

Tak tohle bylo více než příjemné překvapení. Čekal jsem tuctovou americkou komedii, která bude dělat z NYPD bandu idiotů. Sice to k tomu nemělo vůbec daleko, ale nasmál, že až. Dvojice hrdinů ještě v podání S. L. Jacksona a D. Johnsona mě fakt pobavila hodně! "miř na to křoví....plesk" :D. No a dvojice, která po nich převzalůa iniciativu v podání M. Wahlberga a W. Ferella... Dobrá, dobrá sranda! S. Coogan tomu ještě přidal. Škoda E. Mendes, která mi tam fakt nesedla. Jinak ale vřele doporučuju!'

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Asi i nejlepší z dílů této série. A zároveň takové nějaké ukončení. I když už víme, že několik pokusů o oživení této série ještě přijde. Asi to mělo zůstat zde. Westernová legenda tedy u konce! Pro mě tedy určitě!

Vinnetou - Rudý gentleman (1964)

Už první scéna s medvědem dává jasně najevo, že úroveň této série rozhodně nemá klesavou tendenci. Řekl bych konstantní. Příjemné seznámení s T. Hillem. Akce, příroda, romantika, vše jak má ve Vinnetouovi být.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Co dodat? Tento jedinečný western nastartoval sérii o Vinnetouovi a Old Shatterhandovi. Nádherná tehdy jugoslávská příroda dodává opravdu americký vzhled. Lex Barker i Pierre Brice ve svých životních rolích.

Vinnetou (1963)

Na tomto westernu jsem vyrůstal (kdo ne, že?). Nerozlučná dvojice rudého a bílého bratra. Já se nehodlám rozepisovat, ale série o náčelníku Apačů mi z hlavy jen tak neodteče!

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Tak upřímně po druhém dílu jsem se bál na trojku jen podívat. Ale byl jsem ukecán do kina a rozhodně nelituji. Dokonce bych to k prvnímu dílu i přirovnal. S dinosaury to sice stran historie nebo spíše paleontologie moc nezapadá, ale jako film to bylo opravdu povedené!!! Nadšení! A malí tyranosauříci opravdu bodovali!

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Tak to byl teda skok dolů. Čekal jsem, že to nebude tak dobré, jako první díl, ale tohle opravdu moc nevyšlo. Dvojice asi vačic mi přišla spíše k zlosti než províce srandy... Slabé slabé...