Sedm (1995)

Výborné herecké výkony ve výborném thrilleru. Atmosféra by se dala kráíjet, ale ... Ale tohle není film, ze kterého bych byl odvařený. Pardon. 80%

Kmotr (1972)

Nejlepší gangsterka všech dob. Co víc k tomu napsat? Snad jen, že nebyla vůbec chyba nejdříve přečíst knihu. Při sledování filmu ovšem cítíte závan rychleji se pohybujicích stránek. Nulové zklamání. 98%

Forrest Gump (1994)

Nebudu se tu rozplývat, to za mě už udělali jiní. Srdceryvný příběh člověka s neposkvrněnou duší. To mě má jako rozplakat?? Rozplakalo!! A rozpláče vždy, kdy se na to podívám. U mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Z těch, co jsem viděl rozhodně!

Avatar (2009)

Film, který zaujme všechny kategorie diváků. Cameronův trhák, který v tuto chvíli snad už porazil i Titanic ve výdělcích. Nevím, co bych k tomu napsal. Nádherná příroda, jednoduchý, bohužel trochu odhadnutelný děj, skvělá hudba (J. Horner), sympatické postavy (S. Worthington, ...), brilátní závěrečná akce, trocha romantiky. Efekty nemá smysl komentovat. Upřímně u mě to splnilo veškerá očekávání. A když jsem v tom kině seděl potřetí, pořád mě to drželo zaraženého v sedadle. Paráda! 99% Je mi úpřímně líto všech, kteří dali odpad, chudáci.... Protože, ne každému sedne děj, ne každému se líbí hlavní představitelé, ne každému přišly akční scény dobré. Ale Odpad! takový film nezaslouží. Už jen za krok vpřed v efektech, v dokonalé hudbě a hlavně té MYŠLENCE! Kdo dává odpad! na sebe akorát upozorňuje, a to je špatně!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Výborně zpracovaný příběh. Výborné herecké výkony. Výborný film. Ale jedenkrát mi takové snímky stačí. Útěků z vězení je čím dál víc a tento nepochybně patří mezi ty nejlepší. 5* by bylo ode mě moc. Doufám, že se nikdo neurazí, jen to není úplně moje krevní skupina. 80%