ujec

ujec

záchranár

<< předchozí 1 2 3 4
    • 22.5.2013  11:41
    V moci pekla (TV film) (2003)

Veľmi realistická rekonštrukcia banského nešťastia v Marcinelle v Belgicku, v ktorom v roku 1956 sa z celkového počtu 280 baníkov, podarilo zachrániť len pár. Na pozadí tejto tragédie film rozohráva osudy niekoľkých postáv z baníckeho prostredia, najmä talianskych baníkov, ktorí sa nechali najímať na ťažkú prácu v belgických baniach, nedostatočne vybavených po bezpečnostnej, ale i technickej stránke.

• 5.5.2013  18:32
    Zvoník od Matky boží (TV film) (1997)

Ano, Salma Hayek, bola ideálnou predstaviteľkou Esmeraldy, ale prečo ju obliekli do kostýmu netypického a prečo tancovala skôr perzský tanec ako cigánsky?

• 2.5.2013  16:45

Réžia Jesús Franco - tak to je jasná známka kvality tohto filmu. Scenár zrejme napísal niekto podobný. Ako sa môžu nájsť peniaze na natočenie takého braku, to sa ťažko chápe. Ale zrejme sa to dá. Veď tu je dôkaz. Jediný svetlý moment nákladiak PV3S made in Czechoslovakia.

• 30.4.2013  08:21
    Hangár 18 (1980)

Celkom slušný film, v ktorom sa odhaluje, že oveľa dôležitejšie ako havária a smrť kapitána raketoplánu, pád cudzieho vesmírneho telesa na Zem, výskum a možné odhalenie vzniku ľudstva nie je tak dôležité ako voľba prezidenta.

• 1.3.2013  10:09

Horolezec a kameraman STV, Juraj Weinziller, natočil hraný dokument, ktorý bol rekonštrukciou tragédie z Veľkej Studenej doliny z apríla 1962. Počas výstupu na Zbojnícku chatu zahynuli vo víchrici dvaja horolezci z Košíc a nosič zo Zbojníckej chaty.

• 11.2.2013  14:38
    Bialy slad (1932)

Jeden z prvych lyziarskych filmov na svete. Vo filme mozeme obdivovat krasnu zimnu atmosferu polskych Tatier a Zakopaneho. Vykony lyziarov - hercov su na vysokej urovni. Vidime sutaz v skokoch na lyziach, skijoringu a zjazdu na lyziach. Na zaver zachrannu akciu TOPR { Tatrzanskie ochotnicze pogotowie ratunkowe -Horska sluzba{ pri pade laviny. Fantasticky zazitok.

• 15.1.2013  17:22

Blahoželám scenáristovi i režisérovi k tak fantastickému dielu. Zaraďujem ho do svojej TOP 20 najnezmyselnejších filmových diel.

• 29.11.2012  17:24
    Krvavý sníh (2008)

Množstvo dementných situácií v tomto filme ma núti dať toto super hodnotenie.

• 17.9.2012  13:27

Žiaľ, film nevystihuje postavu a charakter M. R. Štefánika a ani vznik ČSR. Zaujímavé sú originálne zábery z 1. svetovej vojny. To, že dodnes nemáme hraný životopisný film o tak významnom národovcovi a politikovi je hanbou, Hlavné, že máme 100 reality show, ktoré nestoja absolútne za nič.

• 16.8.2012  07:50
    Vraždící buldozer (2009)

Tento film a jemu podobné patria priamo na smetisko kinematografie, a to ešte čo najhlbšie, aby ich nikto nemohol nájsť.

• 9.7.2012  08:55

Hudba k filmu bola absolútne nemožná. Všetky dramatické scény znegovala, takže film vďaka hudbe, ale aj zlému scenáru má slabé hodnotenie. Patrí k tým slabším východonemeckým westernom.

• 17.6.2012  14:34
    Expedice smrti (TV film) (1997)

Hrôza z antilogiky tohto filmu sa valí takmer každou scénou ako lavíny v horách. I keď sú tu asi 2 zábery z Nepálu, hlavne z Kathmandu, ďalej sa ocitáme na Aljaške uprostred krásnych ihličnatých lesov. S výstrojou našich hrdinov by sme mohli ísť nanajvýš k spomínanej riečke na ryby a nie na 6189 m vysoký končiar Himalájí. Sherpa, ktorý doprevádza skupinu pochádzal asi z pralesov Bornea, ked nemal páru o ničom. Hľadať cestu do údolia a prechádzať jeden hrebeň za druhým a pokračovať dnom potoka, ktorý lemovali 2-3 metrové snehové brehy v mesiaci September, keď je v Himalájach v údoliach +30 stupňov, to hovorí za všetko. Poradcovia tohto veľdiela museli byť na úrovni všetkých ostatných laikov, ktorí priložili ruku k dielu. Nebudem už ďalej počítať chyby vo filme. Isto by vyhral v tomto smere súťaž o jeden z najchybnejších filmov. Záujemcom o trekking a expedície v Himalájach doporučujem vyhnúť sa tomuto filmu na min. 3000 m.

• 5.5.2012  07:03
    10,5 stupně (TV film) (2004)

Zaujímavé, že v týchto filmoch sa vždy nachádza len jeden človek, čo tomu rozumie. Z tohto filmu museli mať islamskí radikáli veľkú radosť. Neboli náhodou aj sponzori? Titulky som už nečítal.

• 11.4.2012  23:04
    Černovous (TV film) (2006)

Dvojdielny film televízie BBC, v ktorom mi chýbala pravá pirátska atmosféra. Obal sľubuje akciou nabitý film, ale nie je to tak.

• 10.4.2012  17:04
    Super Mac (2010)

Blbosť na n-tú, ale so super hudbou.

• 4.4.2012  20:37

Ľahko podpriemerný thriller s nelogickým konaním niektorých postáv.

• 15.3.2012  19:33
    Prasklina (TV film) (2004)

Okrem mnohých absurdných scén ma najviac bavilo sprchovanie chemickej továrne veľkej ako šopa v Nižných Dementovciach. O pobehovaní v pivnici akéhosi domu architektkou, ktorá zrejme výkresy svojej stavby zabudla pri poslednej návšteve Disneylandu, lebo ani netušila, kde je. Nuž na zasmiatie to bolo akurát. Ďakujeme!

• 11.3.2012  14:29
    Holocaust (TV seriál) (1978)

Veľmi slabo zobrazené povstanie vo Varšavskom gete, na potlačenie ktorého bolo poptrebných viac ako 7000 vojakov!!!

• 7.3.2012  20:14

Milá Sandy, musím Ti vyčítať, že si sa absolútne nepokúsila zachrániť svojho milého. To na inžinierku geológie je veľmi trapné. Samozrejme za to nemôžeš, keď si dostala taký hlúpy scenár. Nakoniec neviem, či si ho nezabila, tým ťahaním po brehu bez žiadnej resuscitácie. Nuž scenárista a režisér to mohol ináč ukončiť.

• 7.3.2012  20:07
    Elitní jednotka (2007)

Nefandím ani elitným jednotkám ani neelitným. Bol by som rád keby všetky išli do čerta. Film ma len utvrdil komu slúžia.

• 4.12.2011  18:08
    Na útěku (2005)

Žiadna nuda, akcie je neúrekom. Vadilo mi len, že pri automobilovej naháňačke stačili policajné UVAZY na pomerne silné osobné auto. To sa však často stáva aj pri iných filmoch z dielní vážnych producentov.

• 1.12.2011  18:42
    Kde je Fred? (2006)

Nemci a fanúškovia basketbalu - zaujímavé, ale dalo sa n& to pozerať.

• 26.11.2011  10:23
    Jeanne d'Arc (1900)

Hodnotenie vychádza z hľadiska doby vzniku filmu. Georges Méliés bol kúzelník - režisér, scenárista, kreslič i herec.

• 22.11.2011  18:37

Pepek námorník hrá v divadle Romea a znova víťazí nad Blutom.

• 19.11.2011  17:45

Ďalšia časť animovaných filmov o Pepkovi námorníkovi, ktorý víťazí nad Blutom sťa Superman.

• 1.11.2011  10:04

Prvý pokus režiséra o zľudštenie socialistického realizmu v dokumentárnom filme v Poľsku. Realizuje ho pomocou odvolania sa na autentické materiály, ktoré sú publikované v roku 1935 ako "Pamätníky chlapov". Režisér nachádza troch autorov a citujúc ich spomienky, konfrontuje ich osud s životom v súčasnom Poľsku / 50-te roky 20. stor./, ktoré realizuje dávne sny o vlastnej krajine, životnýách šancách, vzdelávania detí a ďalších " výdobytkoch" vtedajšieho zriadenia.

• 16.10.2011  22:17

Téma boja o splnenie plánu železničiarov pri dodávke uhlia zo Sliezska do železiarní v Štetíne. Využitím kompozície obrazov a montáže je vo filme dosiahnutý dynamický rytmus jednotlivých obrazov. Míňajúce sa stanice, koľajnice, mechanické časti parného rušňa, ale aj pohľady na ľudské tváre sú doplnené prirodzenými zvukmi a hudbou.

• 8.10.2011  17:59

O chlapíkovi, ktorý sa chcel oženiť s dcérou profesora hudby, ale nevedel hrať na husle. Kamarát mu nahral skladbu na platňu a predal gramofón. Ten potom v prezlečení predviedol skvelú hru a záskal profesorovu dcéru. Pri svatobnom obrade sa všetko prezradilo, ale profesor, ktorý chcel mať v rodine pokoj už manželstvo nezrušil.

• 5.10.2011  23:05
    The Kiss (1900)

Minimum fantázie.

• 5.10.2011  23:00

Vybrať si takýto motív k prvým filmom bola úplná hlúposť. Veď život ponúka milióny zážitkov. Pán Edison, bolo to slabé.

<< předchozí 1 2 3 4