Bílé maso (2008)

Kvalitne natočený thriller. Čo možno vyčítať tomuto príbehu je zobrazenie juhokórejskej polície ako totálne neschopnej, ba až mentálne postihnutej.Hádam to tak nie je.

Gran Torino (2008)

Klobúk dole, pán Eastwood.

Krvavý sníh (2008) odpad!

Množstvo dementných situácií v tomto filme ma núti dať toto super hodnotenie.

Mrazivé peklo (2008) (TV film) odpad!

V poslednej dobe mám pocit, že Kanaďania točia neuveriteľné hlúposti. Majú úžasnú krajinu a námetov na tisíce.Teraz tu máme krajinu vydávanú za Himaláje, ktorá je úplne odlišná od skutočnosti. Chyba za chybou sa valí týmto filmom ako hlúpa lavína na jej konci. Vyberiem len zopár chýb na dokreslenie tohto filmového guľášu: "Tu nás vysadia a odtiaľ musíme ísť pešo" povedal čudný záchranár v krásnej zrubovej chate, ktorú by ste iste v Himalájach nikde nenašli. Neviem prečo pešo, veď najvyššie výsadky pri záchrane boli v Himalájach až vo výškach nad 6100 m. V Pakistane bežne sadá vrtuľník nad 5000 m a vysadzuje nad 6000 m a prelety sú dokonca nad 7000 m a to vrtuľníkmi vyrobenými pred rokom 1972. Horolezcký čakan, ktorý záchranári vo filme používajú v roku 1972 je" Stubai extreme"- vyrábaný v druhej polovici 80 r. Film použil za základ skutočnú udalosť - stroskotanie futbalového tímu v Andách, kde sa stroskotanci zachránili kanibalizmom. Bol o tom natočený aj film. Celá skupinka stroskotancov vyzerá ako hlúpe deti, ktoré nemajú takmer ani základné vzdelanie, preto film by sa mohol považovať za paródiu, ktorou žiaľ nie je.

Ohnivá řeka (2008) (TV film) odpad!

Film s 5 hercami, ak nerátame fotografie babičky. Scenár - nezmysel, réžia - nezvládnutá, trikové zábery - jedny z najslabších aké som videl, výkony hercov - slabé, dialógy - mnohokrát úplne zbytočné. Tento film mohol byť kĺudne nemý - nemal čo povedať.

Apokalypsa (2007) odpad!

Na tomto filme bolo len jediné pozitívne - záverečné titulky.

Die Bergretter - Unterwegs mit der Air Zermatt (2007) (seriál)

Napriek tomu, že ide o dokumentárny seriál, mnoho scén je zohraných podľa skutočnosti. Chýba mi však viac scén z priamej záchrany napr. pri páde do ľadovcovej trhline, vyprostenie zo stien a iných. Tie sú zohrané len náznakovite. Aj tak však ide o super profesionálne výkony leteckých záchranárov v oblasti Zermattu.

Elitní jednotka (2007) odpad!

Nefandím ani elitným jednotkám ani neelitným. Bol by som rád keby všetky išli do čerta. Film ma len utvrdil komu slúžia.

Kaw (2007) odpad!

Scenár - katastrofa, triky taktiež, jednanie osôb vo filme - úplne dementné. Jediná svetlá stránka - postava šerifa.

Legenda o upírech (2007) odpad!

Hudba - Gábor Presser - člen známej maďarskej rockovej kapely - Locomotiv GT. Žáner filmu treba doplniť o komédiu - viď súboje Lamberta s návštevníkmi hradu. Zaujímavý krajoobraz Maďarska v pozadí Alpy.