Bankovní konto s výstrahou (1980)

Damianiho policejní dramata patří k tomu nejlepšímu, co v daném žánru bylo natočeno. A Bankovní konto je skvělý příklad angažovaného filmu, který nemusí být natočen podle skutečných událostí, ale přesto dokáže na mnohé poukázat, že se divák domyslí. U Damianiho jsou navíc vždy vynikající herci, ať již Gemma a Balsam, či F. Nero či G.-M. Volonté

Dobrodruzi (1967)

Toto je film, který je na jedné straně nadčasový svým příběhem, na druhé straně poplatný době vzniku a stylu, v jakém se dobrodružné kriminálky v 60. letech min. století natáčely. Enrico, Giovanni, Deray, Melville, Mocky - to byla režisérská parta, kterou dnes ve francouzské kinematografii nenajdeme.

Rabín Jákob (1973)

Skvělá komedie s možná nejlepší Cosmovou hudbou k de Funésovým filmům. Jenom ten dabing ! Krampol (bohužel) není Filipovský...

Avatar (2009)

Pro mě film poprvé ukázal - v porovnání s předtím natáčenými filmy- možnosti 3D kina v nové dimenzi prostoru. Dnes už je to víceméně standard...

Arsen Lupin kontra Arsen Lupin (1962)

Velmi vtipná veselohra, která nevznikla podle románu M. Leblanca, pouze si od něj "vypůjčila" postavu Lupina, lupiče-gentlemana. S brněnským dabingem vysíláno v ČSTV roku 1965

Armageddon (1998)

Nepochybně i Bruce Willis má svou síň slávy. Vedle Die Hard 1 -3, 12 Monkeys a The Sixth Sense do ní Armageddon po právu patří !

Robin Hood (1973)

Jedinečná stylizace zvířecích postav do klasického příběhu o Robinu Hoodovi a jeho partě. V původním dabingu koncert dvou hlasů - Petera Ustinova jako krále Richarda (lev) a Terry-Thomase jako sira Hisse (had)

Čínský syndrom (1979)

Jack Lemmon je jeden z nemnoha amerických herců, kteří jsou stejně dobří ve vážné, až tragické roli i v roli vyloženě komediální. Zde to dokazuje v té první a má výborné partnery- M. Douglase a J. Fondovou. Film jsem bohužel neviděl v kině, na televizní obrazovce to není ono...

Šest žen Jindřicha VIII. (1970) (seriál)

Hlavní roli krále Jindřicha VIII ztvárnil u nám méně známý Keith Mitchell (u nás se s ním hrála pouze veselohra Mnoho opatrnosti pro nic, v níž hrál ve vedlejší roli), jinak ale ve filmu účinkuje mnoho předních britských herců. Zpracování je tradiční, ale celkové vyznění série je jedinečné

Lola (1981)

Tentokrát ne H. Schygulla, ale neméně skvělá Barbora Sukowa jako svůdná kabaretní zpěvačka a prostitutka, která se střetne se zkorumpovaným stavebním podnikatelem a novým stavebním ředitelem ve světě románu Heinricha Manna, kde je všechno a všichni na prodej.