Robin Hood (1973)

Jedinečná stylizace zvířecích postav do klasického příběhu o Robinu Hoodovi a jeho partě. V původním dabingu koncert dvou hlasů - Petera Ustinova jako krále Richarda (lev) a Terry-Thomase jako sira Hisse (had)

Sans sommation (1973)

Zdiskreditovaný policejní inspektor dostane druhou šanci v podobě nebezpečného úkolu. Kvůli své neuvěřitelné podobnosti s poručíkem Reverem, se má za něj vydávat, aby proniknul do tábora v džungli, který patří jednomu vojákovi přátelícímu se s Reverem. Poté má Reverova přítele zavraždit. Film bez "klaďasů" a "záporáků"

Takoví jsme byli (1973)

Zjevení na MFF v K.V. 1974 (v ročníku, kdy zvítěžilo romantické drama "Romance o zamilovaných" A, Končalovského, byl Pollackův film uveden mimo soutěž). Milostné drama s politickým pozadím v Hollywoodu od konce 40. let minulého století. Celý segment děje, zabývající se McCarthyho “honem na čarodějnice”, měl v původní verzi scénáře mnohem větší prostor, ale nakonec byl Sidney Pollackem osekán “až na kost” (s čímž byl Robert Redford částečně nespokojený, protože chtěl více zdůraznit politické momenty ve vývoji vztahu obou hlavních postav). Hlavními obětmi škrtů byly role Viveky Lindfors a Murray Hamiltiona, z nichž zůstaly jen malé epizody. Přesto byl film jedním z prvních amerických snímků, které začaly zkojumat období činnosti McCarthyho výboru. Největší úspěch však měly hudba a původní píseň ve filmu od Marvina Hamlishe (2 Oskary, Golden Globe, cena Grammy za původní soundtrack, cena akademie ASCAP)

Valdézovi koně (1973)

Známé spíše pod názvem Valdezovy koně, viděl jsem v rakouské TV v 70. letech pod titulem "Wilde Pferde". Chino je jméno postavy, kterou ztělesňuje Charles Bronson. Poslední Sturgesův western, pak natočil už jen detektivku a dobrodružný film z 2. svět. války

Velké city dělají dobrou chuť (1973)

V čs. filmové distribuci uvedeno roku 1976. Sympatická role pro Michel Bouqueta jako Claude Reverson, profesionání bavič. Režie Michel Berny

Vládce severu (1973)

Jak dokážou dva skvělí herci "udělat" film.  Jistě, je zde vytvořená výborná atmosféra, scénář poskytnul dobrý základ, ale to hlavní je souboj Borgnine - Marvin. Myslím, že v žádném jiném snímku, těmto dvěma hercům (zase ne až tak mezinárodně proslulým) nebyl poskytnutý takový prostor ovládnout celý film (snad možná Marvinovi v The Dirty Dozen).

Atentát v Paříži (1972)

Yves Boisset měl svou angažovanou filmařskou tvorbou v 70. letech minulého století u herců obrovský kredit a proto se mu do tohoto skvěle napsaného i zrežírovaného dramatu podařilo shromáždit plejádu francouzských hvězd té doby (snad jen Yves Montand mi tu chybí). Michel Bouquet v pro něj netypické roli zkorumpovaného advokáta. Film je "koukatelný" i dnes !

Barbe-bleue (1972) (TV film)

V blíže neurčené době, ve smyšleném království, je Modrovous mnohem méně krutý než v legendě. Je obklopen praštěnými postavami, jako jsou pastýřky proměněné v princezny, improvizovaný alchymista, který je génius, a mrtví lidé, kteří jsou ve skutečnosti živí.... Nějaký špatný odkaz na herecké obsazení, protože ve francouzském muzikálu s hudbou J. Offenbacha Le Barbe -bleue Richard Burton a další uvedení vůbec nehrají (režie Denis Billon, hrají zde Jean Le PoulainMichel CaronMartine Surals),

Black Gunn (1972)

Jeden z prvních představitelů žánru, jenž získal označení "blaxploitation". Promítnuto na brněnském trhu Filmórum roku 1972, do čs. distribuce však nebyl zakoupen

Doživotní renta (1972)

Výborná komedie, českému divákovi, znalému francouzské filmy 70. let z televize, chybí jenom hlasy Soběslava Sejka v dabingu Galabrua a Stanislava Fišara v roli Serraulta