Tajemství krve (1953)

Působivý a dramaticky vypjatý film o osudech doktora Jánského. Jistá režijní ruka M. Friče, který měl k dispozici výborný scénář. A Vladimír Ráž je vynikající v hlavní roli

Spojenci (2016)

Známí herci, skvěle evokovaná válečná atmosféra, dvě tři dechberoucí akční scény... a recept na příjemně strávený večer v kině či u TV obrazovky je hotov. Zemeckis je režijním guru a dokáže i z průměrného či klišé nabitého scénáře vykouzlit velmi koukatelný film.

Alles im Eimer (1981)

První kinofilm, který natočil Hallevorden po skončení veleúspěšné TV série Nonstop Nonsens. Tato mu poskytla tvůrčí svobodu, tedy možnost střihnout  si role na tělo. A v komedii "Všechno je v kýblu" ji bohatě využil.

Nonstop Nonsens (1975) (seriál)

Nepamatuji na Markýze (jsem z Brna), ale sledoval jsem při tv premiéře na rakouské ORF. Situační komika Didiho je neskutečná

Odkaz předků (1983)

Film promítnut na MFF v Karlových Varech 1984. Svým dějem je průkopníkem osvobození osobnosti: během kulturní revoluce musel být každý milostný románek schválen stranou, a přestože kulturní revoluce skončila, staré myšlení stále převládalo. Tento film ukazuje touhu po osobní svobodě v lásce a romanci.--- Doslovný překlad názvu filmu je Bílý holub, což je jméno hlavní hrdinky filmu.--- Herci: Xuemin Hong , Ping Zhang , Tianxi Zhang

Ženich na útěku (1999)

Český distribuční titul má evokovat analogii s The Runnaway Bride Gerry Marshalla (s J. Robertsovou). Ale to je jen "parazitování na pověsti", jejích kvalit bohužel nedosahuje

The Bachelor Party (1957)

Spolu t "Martym" nejlepší film Delberta Manna. Úspěch je dán již skvělou předlohou Paddy Chayeffskyho, jednoho z nejlepších filmových a divadelních autorů 50. - 70. let min. století

Track 29 (1988)

Shlédnuto na filmovém trhu MFF Karlovy Vary 1982. Solidní Roegův thriller, ale na "Don´t Look Now" nemá

The Bad Seed (1985) (TV film)

Thriller s afmosférou gradující až k hororovému finále, když vychází najevo povaha Rachel. Původně napsáno jako pilotní díl k tv seriálu, ale když byl produkcí zamítnut, Wendkos natočil příběh jako samostatný televizní film

The Bad Man of Brimstone (1937)

Promítalo brněnské kino Ponrepo roku 1978 pod titulem Trigger Bill. Na dnešní dobu velmi jednoduchý western, kde zlo je zlo a dobro nakonec vždycky dobro.