Dva výtečníci (1977)

Díky neuvěřitelnému souběhu událostí a neskutečně zpackanému přepadení supermarketu se podvodníci Matt a Wilbur, kteří mají smůlu, ocitnou ve spolupráci s miamskou policií. Opravdu vtipné situace, Spencer a Hill v jedné ze svých špičkových komedii.

Zánik domu Usherů (1960)

Rodová kletba Usherů je nám osvětlena samotným Roderickem Usherem , když ukazuje Winthorpovi, snoubenci Madeleine Usherové, několik obrázků svých předků ("Anthony Usher: zloděj, lichvář, obchodník s masem. Bernard Usher: podvodník, padělatel, zloděj šperků, narkoman. Francis Usher: profesionální vrah. Vivian Usherová: vyděračka, nevěstka, vražedkyně, zemřela v blázinci. Kapitán David Usher: pašerák, obchodník s otroky, masový vrah.").... No to já být Winthorpem, tak hned zruším zasnoubení!

Havran (1963)

Jeden z komerčně nejúspěšnějších Cormanových filmů, údajně natočený za pouhých 15 dní. Plejáda filmových hvězd žánru hororu let 40. a 50. spíše baví než děsí, herci (zejména Peter Lorre) při natáčení hodně improvizovali oproti scénáři. (V. Price:"Budete potřebovat něco, co vás ochrání před chladem... No, myslel jsem oblečení!" / dodá, když P. Lorre  sáhne po sklenici vína/)

Invaze lupičů těl (1956)

Černobílá hororová klasika s mistrně natočenými davovými scénami paniky a děsu. Jeden z milníků ve filmografii Dona Siegela. Představitel hlavní role K. McCartney dostal o téměř čtvrtstoletí později menší roli v předělávce Sieglova hororu Philipem Kaufmanem.

Zářivá hvězda (1960)

Mé první setkání s Elvisem Presleym v 60. letech na filmovém plátně (byť pouze na rakouské ORF). Šestý hraný film (z více než 30, jež natočil), je spíše než western asi dobrodružný film o Indiánech. Jednoho hraje i Elvis, ale moc to nezvládá. Upřímně řečeno, odradilo mě to od dalších Presleyho filmů na mnoho a mnoho let...

Vzpoura v bloku 11 (1954)

Dusná atmosféra vězeňských cel a akční tempo, kterým se Siegel vyšvihnul mezi přední režiséry tohoto žánru. O mnoho let později se k vězeňskému dramatu vrátil s Clint Eastwoodem (Útěk z Alcatrazu). Ale "Riot" je svým způsobem temnější, protože nestaví na jednom herci, ale na noirové sevřenosti vězeňského prostředí (černobílá kamera). V tvůrčím štábu filmu byl i Sam Peckinpah (sedm let předtím, než režíroval svůj první film).

Útěk z Alcatrazu (1979)

Film stojí a padá s jednou hvězdou- Clint Eastwoodem. Ale Clint to ustál skvěle a film patří k tomu nejlepšímu, co akční specialista Don Siegel vytvořil. V dubnu 1982 promítalo kino Jalta v Brně

Un drôle de paroissien (1963)

První spolupráce J.-P. Mockyho se slavným komikem Bourvilem je něco mezi veselohrou a společenskou satirou na život "horních deseti tisíc" (ovšem ve značně zkarikované podobě).  Režisér a scénárista Mocky si nepokrytě utahuje z neschopné policie (dýchavičná figurka hraná dvorním Mockyho hercem F. Blanchem), ale také z francouzské církve.

Kurz manželské touhy (2021)

Několik vtipných momentů a dobře napsané některé postavy (Bartoška, Plodková). Celkově takový lepší průměr, oddechovka na nedělní večer jako vyšitá.

Stíny smrti (2013) (seriál)

Ano, toto je oddechový krimiseriál (francouzský polar) na solidní úrovni. Nenudí, vždy se odehrává na jiném místě a je tedy jakýmsi "turistickým lákadlem". I obměňování hlavních postav vyšetřovatelů je částečně výhoda, protože tvůrci nezabřednou do klišé, když už neví, coby se svými hrdiny ve 30. díle provedli, aby zaujali. A co hlavní. Většína vražedných zápletek je podaná inteligentně, tak aby divák netušil (skoro) do poslední chvíle "who done it" A pro pamětníky jako bombónek epizodní účast známých filmových hvězd francouzkého filmu minulého století!