Spálená země (1969)

Od Knuta Andersena se v čs. kinech promítal roku 1970 také psychologický film "Moudrá láska" (Skjær i sjøen) z roku 1965 s debutující Tone Danielsen. Tento není v Andersenově filmografii na ČSFD

Snajpr (2012)

Solidně vybudované napětí, stupňující se v první hodině filmu, se tvůrcům nedaří udržet a pomalu se vytrácí... Přesto ale dobrý příběh a výborný výkon D. Auteila a O. Gourmeta coby sadistického lékaře Franka. Ve filmu hraje i dcera režiséra M. Placida Violante.

Vidíš měsíc, Danieli (2019)

Emotivně působivé. Od počátku jsem ale měl pocit beznaděje, když divák sleduje naivitu mladého Daniela, když se bez jakýchkoliv větších zkušeností rozhoduje jet fotografovat život obyvatel ve válkou zmítané Syrii. Na pozadí mediálně mnohem známějšího příběhu Jamese Foleyho sledujeme Danielovy osudy a především máme možnost se zamýšlet nad argumenty obou stran - rodiny a oficiálních dánských představitelů při rozhodování o výkupném za uneseného Daniela. Velmi sympatická je postava Arthura (Anders Berthelsen) coby vyjednavače a mediátora při propouštění rukojmích

Mluv s ní (2002)

Velmi silný příběh, který na divála emotivně zapůsobí. Almodovarovo mistrovství dodává filmu o level navíc, takže nesklouzne k melodramatickému vyznění

Velké city dělají dobrou chuť (1973)

V čs. filmové distribuci uvedeno roku 1976. Sympatická role pro Michel Bouqueta jako Claude Reverson, profesionání bavič. Režie Michel Berny

Grand restaurant pana Septima (1966)

Snad nejlepší defunésův film. V dokonalém souznění s českým dabingem F. Filipovského je film jednou dlouhou sérií kultovních scén a dialogů, které se neomrzí ani při x-tém sledování. Film odstartoval i boom populatiry Funése v Česku v 60. a 70. letech (Četníci u nás byli až po Septimovi)

Svatební pochod (2016) (TV film)

... a přirozeně že se k sobě opět vrátí, když zjistí, že vše tehdy bylo vlastně jinak! Představitel hlavní role J. Wagner je za Velkou louží docela populárním seriálovým hercem (a i z tohoto příběhu tvůrci "vymačkali" čtyři falší pokračování - Bůh nás ochraňuj !)

Funny Girl (1968)

Pro Barbru Streisandovou v šestadvaceli letech hvězdný filmový debut. Celkově - pro mě - jeden z pěti nejlepších filmových muzikálů všech dob, úžasné písně, aranže i "hlášky" Fanny Briceové

Jak vykrást banku (1964)

Tento černobílý (!) film přivezli Francouzi na brněnské Filmfórum roku 1969, kde se také promítnul na pár večerních projekcích s tlumočením naživo. Přes boom Funésových filmů v čs. distribuci té doby (i nesporné kvality filmu samotného) v té době nebyl do kin zakoupen (a tudíž ani následně nadabován F. Filipovským). Na videu byl dabing J. Císlera, ne špatný ale přeci jen imitace originálu...

Executive Action (1973)

Málo známý hraný film o tom, co předcházelo atentátu na J.F.K. Promítal se v 70. letech v maďarských kinech ("Akció az elnök ellen"), kde jsem jej také viděl