• Thriller

Miss Hanoi (2018)

Chào! Chào! Po s časovým odstupem druhém zhlédnutí řadím mezi klenoty české (československé) kinematografie. Napoprvé mi přišlo to kriminalistické roz(h)řešení hodně celý film degradující, teď už si to nemyslím. Solidní story i dialogy, parádní atmosféra i hudba, režisérsky skvělé a s citem, herci super (Ha Thanh top). Drama složka bez větších výhrad za 4*, krimi složka za 3*.

Mahó šódžo Madoka Magika (2011) (seriál)

Zhlédnuto se zájmem a v rámci časových možností na pár zátahů, ale čekal jsem mnohem víc. Svět má i přes místy nejednoznačná, místy podivná pravidla solidní potenciál, o postavách to platí dvojnásob. Tento potenciál je však využit tak na 20 procent. Rozjezd je velice slibný, ale pak přichází stagnace. Když na začátku posledního dílu konečně vypadne z Madoky její přání, tak jsem si řekl jen: "Co?! Na tohle jsme celou dobu čekali?!" Závěr je zklamání. Bojový potenciál děvčat i jejich "rodových" zbraní využit velmi slabě. "Legenda o magickém děvčeti, lučištnici Madoce, která během 296 minut filmu vystřelí z luku asi dvakrát." (Grimlok, Robin Hood, 2010 :-)) Týmových bojů, které jsem od seriálu očekával, jsem se nedočkal vůbec. Kamera výborná, režisérsky nic moc. Zlomové scény nedostatečně prodané, přicházejí tak nějak nedostatečně uvedené, nedostatečně nahypované, bez drtivého dopadu. Tam, kde v jiných anime ani nedýcháte, sedíte s otevřenou pusou nebo vám běhá mráz po zádech, tady si jen řeknete "hm". Filozoficky místy ucházející, místy se vaří miso z vody, bez shiitake hub. Ne vždy jsem si byl jist, která postava zrovna mluví. Navíc se tak trošku zapomnělo na základní koření každého dobrého anime, na "scény, ve kterých se nic neděje". Škoda.

Sextánka (1936)

Absolutní masterpiece naivního romantismu. S citem a láskou napsané, natočené i zahrané. Romance, drama, humor - ani k jednomu nemám sebemenší výhradu. Miluju tenhle film od prvního do posledního záběru.

Predátor: Evoluce (2018)

Viděl jsem 58 minut. Ta bioložka byla dobrá. Doběhla predátora. Po svejch. :-DDD

Nepřátelé (2017)

Viděno 48 minut. Není to můj šálek ohnivé vody. Děj se vleče jak jazyk mlčenlivého kovboje.

Smrtící bumerang (1987)

Pár herců, strohá výprava, nevelký počet lokací, atmosféra hustá jak těsto z hrubé mouky, dusné finále, elektrizující epilog - ten poslední prostřih do Vietnamu a ten závěrečný záběr... Wow! ------ (P.S. Doporučuji nečíst místní obsah, vše s výjimkou první věty je spoiler, dále doporučuji zhlédnout v originále, český dabing obsahuje několik obočí vytahujících momentů.)

Tenet (2020)

Joha, joha, joha! Nevypnul jsem tento film v půlce kvůli hospodské rvačce, co už se stala, ale kvůli hospodské rvačce, která mě teprve čekala. Místoski koukáníski na tento blábolski, kde jsem nic nechápalski (možná to bylo bulharsky), se radši budu věnovat něčemu pořádnému. Třeba si zaletím napravit záda. Nebo se pokusím sníst vejce na hniličku. Popředu. A nebo si na dvojkole zajedu do Nýdnolu na dvě pinty óvipu. Flabadop. Blib. Blob. Blíb. Ale vysoké hodnocení některých uživatelů chápu. Jinej kraj, jinej varm, že jo? P.S. Göransson válí. Plechy parním válcem. :-D

Profesionálové (1977) (seriál)

Túúúúúúú - automobil proráží skleněnou výlohu - tu-dup-tup - tudu-tudu-tudududúúúdudu-tu-du-dup-tup - Doyle běží po mostě - Doyle má v rukou nějakou zbraň, s vykulenýma očima a s výkřikem útočí - tut-tut-túúú - Doyle se drsně dívá do dáli, kudrny mu vlají - tut-tut-túúú - Bodie ve zvonáčích kráčí městem - Bodie zvedá činku - tut-tut-túúú - Bodie boxuje do pytle (what a guy!) - tu-dup-tup - tudu-tudu-tudududúúúdudu-tu-du-dup-tup - táá-áá-áá - TU-DUP-TUP. Epická úvodní znělka a nadpozemské charisma ústřední dvojice neohrožených hrdinů v mých dětských očích s přehledem přebíjely pitomost případů i ještě pitomější chování všech postav. Bodie byl prototypem drsňáckého správňáctví a jméno jeho hereckého představitele už z mého "kovbojského" klobouku nikdo nevymaže. ;-)

Sekuriťák (2017)

Pipi Dlouhá punčocha má trampoty (pronásleduje ji armáda po zuby ozbrojených zabijáků), tak se uchýlí do obchodního centra, kde požádá o pomoc kvintet noční službu konajících sekuriťáků ve složení Eddie (Antonio Banderas), Vance (James Dean), Mason (Lukáš Pavlásek), Johnny (Mirai Navrátil) a Ruby (Olga Lounová). Situace vypadá jakoby beznadějně, ale tým sekuriťáků (koučovaný trenérskou dvojicí Přemek Podlaha, Angus MacGyver) vyzbrojen několika paralyzéry, nafukovacím balónkem a autíčkem na dálkové ovládání hraje za pomoci odvahy, důvtipu a demence nepřátel s protivníky vyrovnanou partii, která nakonec dospěje do prodloužení, ve kterém Eddie po přihrávce od Pipi skóruje vítězný gól. Film má místy solidní atmosféru i napětí a pár fajn momentů (závěr). Pipi vypadá nejdřív na naprosto otravnou postavu, brzy se ale mění v tahouna. Kdyby to nemělo scénář děravější než Buchova košile na konci Desperada a natočilo se to trošku seriózněji (tj. aspoň béčkově), mohlo to být dobré. Škoda.

Případ Kettering (2016) (seriál)

Žádná postava - hlavní ani vedlejší, žádná příběhová linka - hlavní ani vedlejší - mě nezaujala natolik, abych to viděl dál než do začátku druhého dílu.