A Fox Tale (2012) (studentský film)

Animace totožná s Kung-Fu Pandou, stejně jako způsob choreografie soubojů. Rozhodně kraťas který má co nabídnout a v několika chvílích i potěší příjemnou přepáleností, jen ta mystická pointa je příčinou několik zbytečných otazníků :-(.

Papaye (2012)

Animace i hudba kvalitní stejně tak kompozice snímků. Jen to paradoxní vyznění je v konfrontaci s předešlým děním až nezvykle a možná i přehnaně kruté.

Cashback (2006)

Určitě zajímavý snímek, natož režijní debut, který je co se týče vizuální stránky naprosto dokonalý. Jen minimum záběrů by se dalo označit za obyčejné, zbytek je vždy něčím neotřelý či působivý. Samotná myšlenka umění zastavovat čas, je rovněž plna potenciálu k nepřeberným tvůrčím možnostem. Bohužel z tohoto pohledu se Cashback drží víceméně vzadu a namísto vyúžívání tohoto daru, ho hlavní hrdina spouští jen pokud chce civět do prázdna a filosofovat nad věcmi, které pokud se nedějí právě nám, pak je to beztak pouze nezajímavé žvatlání jednoho outsidera, který je navíc příšerně nesympatický. Z počátku velká očekávání po čase vystřídalo značné zklamání z toho, jak nezábavným směrem se snímek vydal a jakým tuctovým způsobem zkončil.

Muž odnikud (2010)

Leon po Korejsku. Samotář s nejasnou ale dozajista krutou minulostí se ve vší své osamělosti upne k malé dívence, jejíž feťácká matka zrovna náhodou okradla drsné překupníky drog, kteří to samozřejmě nemíní nechat jen tak. Mlčenlivý bijec v dokonalém podání Bin Wona, tedy musí znovu oprášit své bojové umění a vydat se za sebezničující cestou k záchraně toho posledního, co mu v životě ještě zbývá. Drsný Korejský thriller potěší příjemnou brutalitou, slizkým zástupem záporáků i oslnivou technickou vynalézavostí talentovaných tvůrců.

Pouta války (2004)

Velkolepý válečný spektátl z Jižní Koreje, který svou formou i množstvím scén nutících k pláči nejvíce připomíná Spielbergova Ryana. Drsné bitvy plné krve a špíny, v slzách pronášená životní moudra, hrdinství jednotlivců na pokraji únosnosti lidského chápání, to vše na pozadí příběhu nučenně odvedených bratrů, kteří uprostřed bitevního pole hledají nejen jeden druhého, ale především každý sám sebe.

Mláďata (1979)

Nápaditá myšlenka, realizovaná do laciného a příliš nudného filmu, kde genius Cronenbergových kvalit zklamal především u ztvárnění jednotlivých vražd. I závěrečná scéna zrození po mnoho let vzor nechutenství, časem ztrácí svou působivost :-(. Alespoň že atmosféra udrží člověka v napětí téměř až k závěrečným titulkám.

Cesta do zatracení (2002)

Překrásně natočená gangsterka, kde Sam Mendes potvrzuje, že snad neumí scény, které by působily obyčejně. Vizuál a kamera se všemi filtry a zvýrazněnými stíny je vůbec tím nejpůsobivějším na celé téhle Cestě k zatracení. Bohužel, na to kolik se toho na plátně opravdu odehraje je tempo až smrtelně pomalé. Ačkoli není film až tak dlouhý, po jeho shlédnutí mám pocit, že bych se k němu už jen nerad znovu vracel.

Dellamorte Dellamore (1994)

Pravda, má to styl, kultovní potenciál by byl rovněž a dokonce i zapomatovatelné hlášky, co by se daly citovat. Jen sakra nechápu o co tam vlastně celou druhou polovinu šlo!? Velice zvláštní až chaotické dílko, které v jednotlivostech pobaví ale jako celek působí více než zmateně.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Přesto že hudbu Pink Floydů miluju, tento dortít Pejska a Kočičičky mě nijak výrazněji neoslovil. Ikdyž několik scén podbarvených tklivými melodiemi alba The Wall, svou sílu a poselství skrývá jen těžko a to je pak opravdová lahoda pro všechny údy těla.

Chata v horách (2012)

Zpočátku pouze netypická jinak střižená vyvražďovačka, kde funguje převážně humor, než-li kdoví jaká atmosféra nebo vytříbenost jednotlivých mordů. Avšak poté co přeživší proniknou "hlouběji" do dění kolem nich, film se stává jedním z největních potěšení, jaké si hororový fanda může přát. Posledních pár desítek minut se už nedá nazvat jinak, než-li filmovým orgasmem. Záběr po záběru, scénu po scéně s ohromením sledujete neuvěřitelně svěží a zábavnou přehlídku hravosti, nových nápadů, přístupů, při závěrečných titulkách utřete slinu, není pochyb o plném hodnocení a pak to příjde: "Proboha proč je taková pecka netknutá plátny českých kin?" :-(