Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Je mi stydno, že po shlédnutí dalšího původního Pátku třináctého musím poznamenat, že jsem se stále nejvíce bavit u Nispelova remaku :-(.

Pravidla moštárny (1999)

Krásný film, plný dokonalého herectví, podmanivých melodií i srdcebolných zvratů. Rovněž však postrádající to magické "něco" čím by člověka donutil opravdově se dojmout a případně si i zabrečet. Tím víc je to chybou, když je z každého záběru patrné, že právě o to se Hallström pokoušel.

Storm Warning (2007)

Naprosto klasická návštěva buranských podivínů (ze kterých se překvapivě klubou brutální, buranští podivíni) nemá zhruba do své třetí čtvrtiny čím překvapit a upřímně ani moc čím potěšit. Jenže poté bere iniciativu do svých rukou čerstvě těhotná, sice ošklivá, za to ale zatraceně nekompromisní a vynalézavá hlavní hrdinka a začnou se dít věci, díky kterým se vám Storm Warning už nebude zdát tak předvídatelným a nezajímavým filmem.

Zlomené květiny (2005)

Ačkoli role smutného klauna je pro Billa Murrayho osudovou záležitostí, v tomhle jen místy uhrančivém snímku Jima Jarmusche sám na všechno nestačí. Nudných rádoby poetických záběrů až příliš a naprosto matoucí a nic neřešící konec spíše rozčílí, než aby podtrhl poselství zamýšlící se nad pojmem samoty.

Životy těch druhých (2006)

Velice silný příběh muže, který po probuzení ze socialistické letargie v podobě nalezení opravdově "čistého" člověka otáčí a nezištně napomáhá k právě těm aktivitám, jenž celý život přísahal potlačovat. Dilema mezi tím co je správné a tím co se zkrátka musí je zde vyhroceno takovým způsobem, že emocionálně podmanivé finále je v pořadí až druhým vrcholem tohoto působivého snímku.

Rotting Hill (2011) (studentský film)

Zábavná čtyřminutová blbůstka. Vtipná, svěží i kvalitně zpracovaná. Jen ten trapný konec trošku kazí dojem, ale i tak studenti z Nového Zélandu potěší.

Černá kniha (2006)

Thriller z válečného prostředí Holandska druhé světové války, který nadchne stylem a atmosférou ovšem zklame svou neschopností zaujmout a nestat se tak jen nudnou a neuvěřitelnou báchorkou o jedné zatraceně šikovné židovce. Je fajn, že si tvůrci odpustili počítačové efekty, avšak od filmu Paula Verhoevena se očekává, nejenom že nezklame, ale i že alespoň trošičku potěší. A to se nestalo.

Saw: Hra o přežití (2004)

Málokdo si už dnes uvědomuje, že hororová série kterou by většina lidí označila za nejkrvavější a nejnechutnější filmy všech dob, začínala jako vysoce kvalitní, originální a do jisté míry i důmyslný thriller jednoho talentovaného asijského mladíka. Násilí a krev zde ještě nehrají hlavní roli a James Wan ukazuje, že Hollywoodský horor možná nalezl svého mesiáše.

Prostředníci (2009)

V podstatě toho ani není tolik, co vytknout. Má to něco jako děj. Má to vcelku zajímavé postavy i známé tváře. Hezky se na to kouká a navíc se to točí okolo porna :-). Jen že to strašně připomíná Scorseseho klasické velkofilmy. A vedle těch to bohužel vypadá jako hodně chudý a skromný příbuzný.

Tajný závod (1976)

Klasická závodní komedie, kde než o vtip a hlášky, jde spíše o nadupané mašiny kultovním potenciálem ještě dalece převyšující samotný film. AC Cobra, Chevrolet Camaro, Porsche 911 a další bez triků, bez zbytečných řečí v hledáčku geniální kamery, která nám alespoň z části přibližuje a dává pochopit šílenství jménem usednutí za volant super silného bouráku :-).