Třetí hlídka (1999) (seriál)

Civilní, uvěřitelné, velmi dobře zpracované, výborný scénář prakticky všech dílů. Jen těch bab, které vyrážejí dveře různých objektů, když za nimi stojí tři chlapi ze stejné jednotky, by mohlo být méně.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (1999) (seriál)

Dobrý seriál s mírně kolísající úrovní jednotlivých dílů. Ještě dnes se občas podívám, ovšem jednu výhradu mám od počátku: ten tlak na emotivní pilu je tady až příliš vysoký. Speciálně v případě Marisky Hargitay to platí takřka beze zbytku. Nedokážu si představit, že by tak intenzivně na každém případu osobně zainteresovaná vyšetřovatelka dokázala něco opravdu vyšetřit, navíc mám pocit, že by se po prvních třech případech musela neodvratně zbláznit.

Let číslo 93 (2006)

Bylo to dobré, to nemohu říct, ale někdo tady napsal jako charakteristiku "Film skutečnější, než realita". A to je myslím docela přesné. Paul to natočil moc dobře, i ten kvazidokumentární styl je správně zvolený, vůbec jsem se nenudil, ale mám pocit, že je to celé tak trochu přetažené a řekněme konjunkturalistické. Obávám se totiž, že pokud by byl tenhle kousek srovnatelně natočen v roce 2018, budou hodnocení stále vysoká a komentáře pochvalné, ale rozhodně ne tak přepjaté, jako mnohé ze zde přítomných. Přesto u mě kolem 85%.

Nadějné vyhlídky (1974) (TV film)

Nějak si nedokážu vybavit žádnou lepší filmovou nebo televizní adaptaci. Hrozně dlouho jsem to už neviděl, ale přesto si pamatuji, jak na mně film opravdu hluboce v minulosti zapůsobil. Koukám, že to vyšlo na DVD, tak to musím mít.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Velmi povedené, nápadité a po všech stránkách barevné, tedy nejen výpravou. Jen mi bylo líto Koláčníka, jak chudák plave a tone mezi těmi dvěma babami.

Tajemný mnich (1965)

Tak na tomhle jsem byl v sedmdesátých létech asi tak pětkrát za sebou v kině (1,50 Kčs za trhací lístek), a nebyl jsem zdaleka sám. Společně se spolužáky ze základky jsme pak z prádelních šňůr stále pletli biče a sháněli cokoli, co by mohlo nahradit kutnu. To bylo ovšem ještě s titulky, ta slovenská verze z osmdesátých letr by tomu bývala dala daleko větší grády (fakt bomba). I tak dodnes hodnotím přes 80% a stále se divím, jak se tohoto kousku mohli dopustit Němci.

Tajný deník call girl (2007) (seriál)

Tak nevím, co je na tom tajného. Po slibném rozjezdu se dočká divák jakési podivné upachtěnosti a lehké křečovitosti, která až dráždí. Na další díly se možná už ani dívat nebudu, tím spíš, že ta krasavice hrající hlavní roli je fakt dost úděsná. No snad po pětasedmdesátce vezmu zavděk i podobným stvořením jako vypadlým z hrané verze Teletubbies.

Saw: Hra o přežití (2004)

Příjemná podívaná pro všechny fandy hororů. Logika sice místy vrže tak, až přehlušuje hudební podklad, ale kdo by taky čekal nějaké skvělé logické šarády u filmu tohoto typu, že? Konečně jsem se taky zase jednou u jednoho z filmů této kategorie lekal a byl napnutý.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

A to jsem si myslel, já husa, že nic horšího, než Jak se krotí krokodýli, už Mařenka natočit nedokáže. To jsem byl ale kráva!

Nico - víc než zákon (1988)

Viděl jsem až po Hard to Kill, což je zřejmě jediný poměrně slušně vydařený Seagalův film. Nico ovšem není tento případ. Od počátku až do konce jsem se při sledování VHSky počátkem devadesátých let nudil a od té doby jsem neměl odvahu ani potřebu dát si repete.