Identita (2003)

Psycho jednohubka s príjemným mrazením. Výborné !

Pokoj (2003) odpad!

Všetko, co sa hovorí o tomto filme je viac než pravda. Je to bez konkurencie najhorší film všetkých čias, ktorý som videl. Neexistuje nič medzi hodnotením odpad , prípadne 5* , podľa toho, z ktorého konca začnete. Dialógy napísané inteligenčne podpriemernou osobnosťou, plytkejší scenár než v telenovele, herecké výkony z inej planéty, kamera aka videl som ju prvý krát pri natáčaní. Nečudujem, že The Room je obrovský kult, bez debaty si to zaslúži. Jediné mínus sú príliš dlhé zábery na nahé telo Tommyho Wiseau.

Upíři (1998)

Čarovné farby, opustené šopy a prázdne mestá Nového Mexika sú ideálnou skrýšou pre bandu vampírov, ktorí májú chuť chodiť medzi živými za denného svetla. Príbeh Jana Valeka, prvého vampíra, premeneného v 14. storočí v Prahe z katolíckeho kňaza naserie Jamesa Woodsa, jeho kámoša a tím, ktorý však prvý stret s Valekom neprežije. Woods hláškuje každú možnú chvíľu , v koženom odeve nenecháva nič na náhodu. Fanúšikom Carpentera a jeho Vampires som už od študentských čias , na film som zabudol, ale po nejakých tých rokoch to bola opäť tá pravá zábava.

Milenci ze severního pólu (1998)

Snové sekvencie Julio Medema sa skĺbia s absurdnosťou Akiho Kaurismakiho v prostredí fínskeho opusteného vidieka. Je to vôbec možné, že španielsky film sa odohráva aj vo Fínsku ? Áno a je to veľmi chytľavé.

Mustang (2015)

Virgin Suicide po turecky.

Rubber (2010)

Lidi, neberte sa tak vážne. Výborná komédia s chvíľami krívajúcim spracovaním v kraji amerických štrko-pieskov.

Interview (2007)

Priznám sa okamžite, originál som nevidel, Buscemiho milujem, New York tiež. Konverzačky sú úspešné alebo padajú na výkonoch hlavných protagonistov. Obaja sú perfektní, veľmi dobre napísané, štýlový Newyorský Loft. Všetko im uveríte, aby Vás na konci presvedčili o tom, že sú to predsa len kvalitný herci vlastných životov. Buscemi ako režisér prispel pár svojimi filmami do nekomerčnej americkej kinematografie a nebolo to vôbec márne.

Mimo zákon (1986)

Je to Jarmuschovské, je to štýlove, geniálne, dávno som sa tak nenasmial. Roberto Benigni zatieňuje všetkých ostatných. Krása vo vtipnosti nesprávnych jazykových znalostí nebola nikdy využitá tak výrazným spôsobom, tvorí hlavnú pointu a líniu happy-endu. Vo filme mi chýba to Jimove tajomno, ktoré dodáva jeho filmom niečo iné, výnimočné , alternatívne, keď sa človek teší na každý nový záber, zauzlenie, či absurdný moment. Útek z väzenia a putovanie bažinami severo-amerického juhu, však nebolo nikdy také vtipné.

Slimáci (1988)

Prekvapivo vtipný brak, ktorý mieri strmo nahor a dotýka sa statusu kultovosti a nesmrteľnosti. Pravý koniec 80-tych rokov.

O kuřatech a lidech (2015)

Keď odchádzate z preplneného kina s pohľadom ako slepé kura, s myšlienkou, aký dobrý film, ale tá zaverečná scéna tam nemala byť. Presne tak ako budete odchádzať po filme o Kuratách a luďoch. Geniálne , absurdné, parta severských hereckých umelcov, pointa za pointou, nečakané odhalenia a prekvapivý smiech. Ale čo tá záverečná scéna ? Pozrieš na hlavy odchádzajúcich pri závečných titulkách s úsmevom, doma si to dám znovu.