Krotitelé duchů (1984)

Baví stejně i po těch dlouhých letech. Po shlédnutí "předělávky" z roku 2016, bych přidal téhle skvělé klasice ještě další hvězdu.

Temné stíny (2012)

Tak rád bych dal 5*, ale nelze. Jisté zadrhávání v ději, nedomyšlené scény, mnoho jen rozehraných možných super scén. A v úplném závěru, předpokládaném epickém boji, vše vyjde zcela na sucho. Chloë jako naprosto zbytečný vlkodlak s nejtrapnější vlkodlačí hláškou všech dob, kdy jsme se dočkali i "vysvětlení jak se to stalo". A dalo by se pokračovat. Prostě totálně zabitý potenciál.

Zpět k pramenům (2005) (seriál)

Tyhle seriály si zaslouží 5* v každém případě. Kéž by bylo takových poetických seriálů dokumentů více. O samozřejmých věcech, které dnes a denně přehlížíme.

Rozhlédni se, člověče (1998) (seriál)

Paměť stromů (2003) (seriál)

Já, pomsta (2016)

Akčního Travoltu můžu, a tohle bylo dobré.

Každý milion dobrý (2016) (TV film)

No nepovedlo se to. Vetchému a Vilhelmové jsem to nevěřil, prostě mi do těch rolí neseděli, ač je mám jinak rád. A celé to bylo takové poslepované, bez ladnosti, propojení. Škoda.

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Jedna * za snahu. Velké zklamání z rádoby historického filmu. Je to škoda, potenciál to mělo.

Captain America: Občanská válka (2016)

Skvělá akce, pro fandu komixu i fajn zábava, která si 5* zaslouží. I když půlku * bych ubral, protože nedorozumění mezi dvěma stranami superhrdinů by si nejpozději na letišti vysvětlili a k megabitce by nedošlo. Vadilo mi automatické obvinění a odsouzení WS bez dalšího zjištění detailů. Naopak chybějící záporák, jak tu někteří píší, rozhodně nechyběl, ale bylo jich tu víc. Ať už pomatený mstitel nebo pakt bůhvíkolika států s úřednickou snahou kontrolovat někoho, kdo se může kontrolovat pouze sám (jak už dávno ví Hulk). Prostě všehoschopnýmegapadouchsintergalaktickosilou se neobjevuje každou chvilku, na rozdíl od DC :-P, ale chystá se to každým filmem. Mimochodem například Hydra nebyla zrovna malým záporákem, i vzhledem k tomu, že stále není zdaleka zničena.

Lhát se nemá (2014) (TV film)

Tak vcelku dobrý nápad, jen jsem doufal, že se jeho lži opravdu realizují a bude nějaké slušné vyústění. Bohužel toho čeho jsem se bál nejvíc bylo volbou scénáristů. Všechno na něj dokonale nahráli (hlavně ten běh ufonů po střeše a rudé oči zcela jistě nahráli ochotníci ze školy v reálu. Odpustil bych tomu tu nedokonalost, jen kdyby zachovali mystiku a trochu rozjeli fantazii.