Vlastníci (2019)

Přesně takhle to dnes chodí. Dokonalá ukázka a sonda do chování dnešních lidí. Sice je to klasifikované jako komedie, ale je naopak smutné, že se většina Čechů chová právě takhle. A ještě krásně propašovaná rýpavá tečka do Babiše.

Bohemian Rhapsody (2018)

Čím více sleduji, co BoRhap způsobuje, nabývám dojmu, že se společností přelila nová vlna Formanova "Amadea". Po prvním shlédnutím jsem byla ohromena. Podruhé jsem ohromena ještě více. Perfektní, energické, pompézní i dojemné, ať už z lítosti či hrdosti. Doufám, že i na Oscarech bude místo pouze pro jedinou hysterickou královnu.

Hastrman (2018)

Film se dá shrnout do jedné věty - Byla jednou jedna krásná, drzá slečna - Katynka se jmenovala - a ta s gustem tak dlouho provokovala jednoho nadrženého vodníka v utajení, až se jednoho dne zelený mužík neudržel a trochu jí provětral pod sukní. Ale jinak vcelku povedená, v dnešní době i více méně designová venkovská záležitost představující jakousi původnost českých lidí tíhnoucích k pohanství. Takový malý návrat ke kořenům v klidné přírodě.

Rudá volavka (2018)

V hororu zavřu oči, protože se nechci leknout, ale tady jsem zavřela oči a zacpala si uši, protože jsem některé věci už nevydržela. Horor je fikce, tohle je realita. V Rusku denní chleba, i když se jistě najdou tací, co budou tvrdit opak. Drsný, emočně okleštěný film, stejně jako to Rusko dovedlo za doby Stalina a jak to jisté složky jen s jinou zkratkou dovedou opět. Síla.

Tomb Raider (2018)

Od začátku je prostě daný fakt, že tvůrci počítačových her stvořili nesmrtelný kult. A s tím se na to musí člověk dívat, protože tak skvělá by v téhle pozici nebyla v reálu žádná ženská. Ale o to nejde, s tím už si ten film zapnete. Nicméně nelze opomenout řadu do očí bijících nelogičností, které se na scéně objevují co pět minut od chvíle, kdy se loď dostane do bouře na břehu bájného ostrova. Navíc... putování bájnou hrobkou bylo ve stylu Indyho poslední křížové výpravy za grálem a 'grande finále' zase trochu jako Dobyvatelé ztracené Archy.

Venom (2018)

Další ujištění, že Tom Hardy má koule a důkaz, že Tom nehraje Mad Maxe. To Mad Max hraje Toma Hardyho :D

Darling (2017)

Darling nemůžete mít rádi, a i když jí zdravotní problém zničil život a kariéru, tak k ní lítost pocítit jen sotva. Je to egoistická manipulátorská Kuh.

Lady Bird (2017)

Popravdě nechápu, co je na tom filmu vůbec dobrého... Když jsem se blížila ke konci, vzpomněla jsem si na první scény a připadalo, mi, jako bych je viděla už hrozně dávno. Včera. Tak dlouho ten film zdánlivě trvá...