• Fantasy

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indiana Jones je môj ideál muža. Prvý film navyše vznikol v roku, keď som sa narodil

Grey Gardens (2009) (TV film)

Odporúčam pozrieť hneď po rovnomennom film.dokumente z r. 1975. Nie pred, ale po- na preliečenie porouchaných nervičiek :o) "Preinštalovanie" pôvodných scén- kulisovo aj herecky je takmer 100%é (Drew výborne pracuje s hlasom a prihlúpou dikciou malej Eddie), ale čo viac chytí za srdce je sentimentálno-glamourovité zobrazenie elegantných zlatých starých čias a úzkosť priateľského vzťahu matky a dcéry, ktoré možno stojí za celou tou katastrofou. Som rád, že moja obľúbená Drew natočila tento film (a pobrala zaň nejaké ceny). Nemohol som z nej odtrhnúť oči, hlavne z jej "mladej verzie"

Grey Gardens (1975)

Dávam 5★ za jedinečnosť témy a otvorenosť zobrazenia. Počas sledovania sa mi telom striedavo hnali vlny zhnusenia a dojatia. Máme v rodine jedného hoardera, a tento dokument je veľmi verný, čo sa tejto problematiky týka, doslova som cítil každý smradľavý kút. Prekvapuje ma, že niečo podobné vôbec vzniklo a som rád, že som mal možnosť ho vidieť. Film na aký sa nezabúda. V USA má kultové postavenie, dom je dnes krásne zrekonštruovaný, matka s dcérou majú zástup zasvätených fanúšikov, ktorí mladšiu z dvojice považujú cca za druhú Ritu Hayworth

Můj týden s Marilyn (2011)

Ako človek, ktorý prečítal všetku dostupnú literatúru o MM, vlastniaci všetky DVD filmy a pár CD s jej pesničkami, môžem vyjadriť spokojnosť. Vyvážený portrét, bez snahy o senzáciu alebo ponižovanie MM. Niektorých sklame, že neprináša väčší, dramatickejší zážitok, na aký sú zvyknutí zo životopisov slávnych- od ťažkých začiatkov, cez triumf po šoksmrť, z ktorej vytrysknú potoky sĺz. Film ukáže len 1 z pravdepodobne mnohých a mnohých epizódiek, akými Marilyn vďaka svojej magickej aure nechcene/zámerne obdarovala ľudí, s ktorými sa stretla. Mladý asistent režiséra Colin je jeden z nich a toto je jeho spomienka. Michelle si zvolila dobrú cestu- vedela, že do jej výzoru, hlasu a podania MM sa budú navážať tisíce fanúšikov, estétov a transexuálnych napodobňovateľov MM, a preto zámerne tlmí svoj prejav a výkon a "zapína osobnosť Marilyn" uvážlivo, podobne ako to robila i Norma Jean. Čím tichšie hovorí a hrá, tým viac pozornosti priťahuje

Muži v naději (2011)

"Mám rád" filmy, v ktorých ňoumovití, podpriemerne vyzerajúci a nudní mužskí hrdinovia zametajú s (tromi) nádhernými ženami. Takúto masáž sebavedomia nepotrebujem. Bod za Prahu a to ženské osadenstvo

Román pro muže (2010)

O triedu lepší pocit ako z filmu Muži v nadeji. Zmeniť tempo a predĺžiť zvláštny záver a bol by to veľmi dobrý film. Veľmi sa mi páčila "veľká" kamera a výkony resp.interakcia V.Hybnerovej a M.Donutila, Táňa sa mi na rolu ašpirujúcej zlatokopky absolut.nehodila. Vanda Hybnerová je celkovo zaujímavý typ - (najprv ma myklo, že to Halina P.prešla diétou) - v budúcnosti si ju rád pozriem, má pozitívny človečenský náboj

Hugo a jeho velký objev (2011)

Pekný film, určite nie rodinný- iba ak tú rodinu vrátane detí tvoria samí filmoví teoretici. Našťastie pre mňa- ako povrchného (neteoretizujúceho) diváka, film napriek dlhému sedeniu v kine (plus 20 minút reklamy- true story) neunavil, a stále ponúkal niečo zábavné/úchvatné a ostal v hlave aj na druhý, tretí, ďalší deň- znak kvality. Hugo si celý čas drží pozitívny náboj a našťastie nedôjde k násiliu na detských hrdinoch, čo vyslovene neznášam, i keď zo začiatku tu obava bola- ťažká doba, bezprízorné deti končiace v sirotincoch, strážnik s bičom a dobermanom.. Ak poznáte niektoré mílniky histórie filmu, po chvíli prekuknete hlavnú zápletku. Sympaticky napísaný a bez priveľkého prehrávania zobrazený malý hlavný hrdina a stále viac sympatická Chloe G.Moretz (vražedné kuriatko z KickAss) ako spojenci v zaujímavom dobrodružstve s rekordným počtom Oscar nominácií. Jediná výtka- tlačenie na pílu francúzskeho koloritu, podchvíľou som čakal, že niekto začne spievať "Frère Jacques, Frère Jacques.."

Hodná holka (2002)

Všetci okrem Jennifer v tejto príjemnej malej insenácii hrajú, ona pomaly flegmaticky pláva dejom. Ženám sa bude páčiť, že používa len nahý mejkap a naozaj len jemný melír- ľahko rozjasnené pramienky vlasov. Kvôli čomu sa tento film oplatí pozrieť je asi 5 scén so Zooey Deschanel, ktorá hrá predavačku- anarchistku, ktorá hovorí a robí samé koniny a kradne si všetku divácku pozornosť v scénach, v kt.sa vyskytuje. Jake Jilenól je tu škaredý, ale hrá OK

Notting Hill (1999)

Posledná podarená romantika Julie Roberts. "Sheeeeeeeeeeeeeeeeee"

Ruské Pizza Blues (1992)

Som si na 100% istý, že toto je najlepší film, aký som kedy videl. V detstve. A odvtedy ho hľadám