Je s námi konec? (2016)

Leonardo DiCaprio není vědec, tudíž, tento jeho styl, beru jako amatérský pohled, na současnou situaci, pohled, skoro každého z nás. V současném světě, se dělá většina věcí pro to, aby Země zanikla, co nejdříve. My sami, jsme její zkázou. Země se otepluje, ledovce tají a vody stoupají. Tři nevyvratitelné fakty, které budou mít katastrofální dopad. Politika je veliký problém. Je to byznys, ve kterém je jeden kamarádíček, vedle druhého, který je zrovna majitelem obří firmičky, která vyrábí produkty, z palmového oleje, díky kterému se vypálí snad všechny současné, zbylé pralesy. Tohle je bohužel realita, se kterou jednotlivci moc nezmůžou. Muselo by se stát něco velkého, něco od základu. Všichni to ví, všichni to vidí, a přesto málokomu, to není ukradené. Co se týká tohoto dokumentu, jeho zpracování Vás neoslní, i tak lze říci, že je natočen celkem profesionálně.

Marťan (2015)

Není to žádné galapředstavení, v podání Matta Damona. Co bych vyzdvihl, je věc, že i takový film, dokáže končit pozitivně. Většina typologicky podobných filmů končí, jak už známe, jinak. Ale to se týká i samotného průběhu. Vezměte si, kolik lidí zemřelo?! Matt Damon nijak neoslnil, Ridley Scott ovšem vsadil na jistotu a s celkem záživným přežíváním sám na planetě, se The Martian ukazuje v dobrém světle. Myslím, že tříhvězdičkové hodnocení, by bylo pro film vcelku krutým. Tenhle film Vás zaručeně nezklame, ale také Vás neoslní natolik, aby jste si řekli, o jak výjimečný zážitek šlo. Proto volím cestu velmi dobrého filmu, s kvalitním hlavním hercem, dobrou režií, fajn přátelskou atmosférou a planetou, na které je nejvíce pravděpodobný život, v naší Sluneční soustavě.

Hon na pačlověky (2016)

Když jsem viděl jméno Sam Neill, věděl jsem, že se bude jednat o netradiční roli, tohoto vynikajícího herce. On byl více jak z 50% důvod, proč jsem se na "Hunt for the Wilderpeople" podíval. A přeci jen, ta role mrzutého a "neodolatelného" strýčka panu Neillovi sedí! Musím vyzdvihnout neuvěřitelnou a nádhernou krajinu Nového Zélandu. Už od prvního záběru chytáte, hltáte a dýcháte, jako by jste sami byli, v té nádherné Bushi, plné zeleně kopců, stromů a dalších nádherných míst. Ricky Vám ani nepřijde, jako nezvladatelný mladý klučina. Spíše je to dítě, které se životem nudí a nebaví ho přelétat z jedné rodiny, do druhé. Scéna, kde si Sam Neill na úkor Rickyho (vyvrátí, zlomí) kotník, je tak vtipná, že se jí nejde nesmát. Humor je na místě! A to, že v jednu chvíli se smějete a hned v další chvíli Vám zase nemusí být do zpěvu, dělá tento příběh krásným. Rickyho slézání z koně nemělo chybu! Milovník humoru si přijde na své. Je to jako v životě. Střídají se zde humorné situace, s těmi těžkými chvílemi.

Most špiónů (2015)

Nakonec, si James Donovan, ten úsměv stejně zasloužil. Film o člověku, který chtěl vyřešit více problémů, než pouze jeden. Období Studené války, je stejně kruté, jako dřívější období a stejně tak dnešní období, jen se o tom nemluví, nepíše. Raději, nás média krmí informacemi, kdo-s kým-jak-kde. James Donovan, jehož role, se zhostil vynikající Tom Hanks. Pan Hanks, je pro mě již dnes, žijící filmovou legendou. Ať chcete nebo ne, v tomto díle spolupráce Spielberg-Hanks, funguje bezpečně skvěle. Státní vlády, v tomto případě SSSR-NDR-USA, se ukazují v negativním světle, ve kterém jim jde pouze o věc informací. Na druhou stranu, dochází, ke společnému kompromisu a ústupkům. Ovšem obávám se, jakou hodnotu, oproti jiným věcem, mají. Dnešní svět, v tomto století, je velice zkorumpovaný, ovšem to byl i v již zmíněném minulém. Tento film, je jedinečným hlavně v pohledu, na situace, okolo lidí, jejich vnímání a přemítání. Pohled na Toma Hankse (Donovan), jak leží vyčerpaný na posteli, ale spokojený, protože udělal vše, co bylo v jeho silách a i při troše volnomyšlenkářského štěstí, dospěl úspěšně, ke zdárnému konci. Bravo pane režisére a pane hlavní herče.

Učitelka (2016)

Co je to mít moc? Co je to myslet si, že máte moc? Mocní lidé, to za každou cenu neukazují. Ubožáci, se přes ní snaží co nejvíce zviditelnit.

Byla to divoká noc (2015)

Takových filmů je hodně, ale tady mě baví, všichni 3 hlavní aktéři. Konečně není Seth Rogen jen za trapáka, ale i trochu za herce, Gordon-Levitt, jako nesmělý mladík, který svou postavu Ethana, hraje hodně vtipně, protože se z trojice dostane snad nejvíce do trapných situací, které jsou "ANO" vtipné. Jako Vánoční pařící komedii, jsem si tohle moc užil. Anthony, který si hraje, na jakousi sportovní hvězdičku, která si užívá své chvíle slávy, až ve 34 letech. Snaží se zapadnout svou osobností, do "lepší společnosti," kde nakonec zjistí, jak už to bývá, skuteční přátelé nadevše. Já osobně filmy, ve kterých účinkuje Rogen, nemám nijak v oblibě, ale tihle 3 si sedli a dokázali mě pobavit, velice dobře.

Konečně doma (2015)

Není to žádný superanimovaný film, jako je letošní Zootropolis, nebo famózní zpracováním a příběhem, jako Jak vycvičit draka. Home je dalším animovaným filmem o přátelství, mezi dívkou a Buvem, jehož můžeme brát jako mimozemského přistěhovalce na Zemi. Musím vyzdvihnout soundtracky od Rihanny a Kieszy. Zhruba v 1/2 jsem si byl jistý, že to jsou jasné 3 hvězdy, ale postupem času, jak se film chýlil ke svému konci, jsem postupně v hlavě přidával procenta. Proč? Protože kvalitních animovaných filmů ubývá a já jsem i za tenhle snímek rád. Je to absolutně odpočinkový animák, který Vás nenadchne, ale ani neurazí a toho si vážím. :) 75% dámy a pánové.

Vzkaz v láhvi (2016)

Zabijáci, jakožto druhý díl. Zůstanou pro mě zatím nejlepším filmem, z této série. V porovnání se Ženou v kleci, je Vzkaz v lahvi lepší. Carl je stále mrzutý detektiv, který se Assadovi dostává pod kůži, svými narážkami, na Assadovo náboženství. Občas to působí vtipným dojmem, jak je Carl rýpavý. V tomto díle ovšem dostane pořádně zabrat, od útočníka, co unese sourozence a Carl s Assadem budou mít co dělat nejen s hledám dětí, ale i s útoky na vlastní osobu. Útočník je náboženský, ani bych neřekl fanatik, spíše psychotik z mládí, kdy měl nábožensky založenou matku, která kyselinou popálila oči a část obličeje jeho sestry a od té doby si to nese v sobě a unáší děti z nábožensky založených rodin, které pak většinou zabije. Hodnotím 7,5 z 10.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Od začátku do konce jen akce a hluk. Takže to byl pořádný hukot! Hardy je tu v jiné roli. Hraje po většinu času s kamennou tváří a hraje fantasticky! Za mě je to nějakých 75-80%. Vyzdvihl bych Hardyho výkon, místo, kde se film odehrává, netradičnost a tudíž odlišnost, poblázněnost a zběsilost.

The F Word (2013)

Radcliffe umí hrát. Kazan je trochu šedá myš, ale Vy celou dobu víte, jak nádherná je. Slovní hrátky, hlavně mezi nimi, nebo jejich přáteli. Příjemné prostředí, vtipný sled dialogů a dobří herci. Co víc chtít?