Crash (2004)

Rasismus a plno propletených malých příběhů...asi nikdy nepochopím, že je Amerika v tomhle stále tak hloupá!!! nic nenásilného, vše naprosto dokonalé.... hudba, herecké výkony i scénář super :) některé scény mi doslova vzaly vzduch z plic... takových filmů je málo a tohle je opravdu dělo ;)

Warrior (2011)

Ze začátku skromné, moc nezajímavé, pak se to rozjede a já nestačila dýchat... :) krásné drama... !! Tom Hardy podal neskutečný výkon a už dlouho jsem tolik nefandila u filmu :) museli se prostě porvat jak malí kluci, aby k sobě zase našli cestu a já tleskám ;)

Sněhurka (2012)

Více prostoru Julii Roberts a byla bych nadšenější... :) hrála tu mrchu božsky :D chvilkama trapné vtipy, Sněhurka měla neskutečně huňaté obočí (vadilooo), ale jinak vtipné a ne až tak hrozné, jak jsem si myslela... teda až na závěrečnou písničku ve stylu Bollywoodu, to už jsem řvala smíchy a kroutila hlavou, jestli to někdo opravdu myslel vážně :D

Půlnoc v Paříži (2011)

Trošku mě zamrzelo, že jsem nevěděla dost z historie spisovatelů, malířů a jiných slavných umělců - věřím, že bych se smála podstatně více :) nicméně Paříž božská a Marion Cottilard chci domůůů :)

Den zrady (2011)

Americkou mentalitu, co se týče politiky, voleb a jiných takových věcí - asi nikdy nepochopím.. je to jiný svět...nicméně nahlédnout do něj a pokochat se k tomu ještě geniálními hereckými výkony - to mě bavíí ;) a tohle bylo super..

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

realita skoro všech vztahů :) od zamilovanosti až po neskutečnou nenávist až odpor... Michelle jsem věřila každou sekundu a viděla sebe... hrála neskutečně... !! Co se týče Ryana - nechápu, jak to dokázal, ale jeho přeměna v sexy chlapa do gaučového usmoleného fotříka byla excelentní, opravdu mi přišel chvilkama velmi slizký...asi nijak geniální děj, ale sedlo to jak prdel na hrnec... ;)

Ďáblův advokát (1997)

Už chápu, proč jsem ten film nikdy nestihla v televizi, když se pokaždé hrál pozdě v noci... :) tohle moc pro děti není kurec... pár šílených scén, kdy jsem radši zavřela oči (Charlize a její sebevražda podřezáním hrdla - brr), ale jinak DOKONALÉÉ.... Al Pacino nejlepší Satan !!! geniální herec a Keanu mu šel hrdě v patách ;)

Austrálie (2008)

Oh Bazi, kdes nechal tu svou dokonalou režii, Mouling Rouge byl tak nádhernýýý :) Austrálie se relativně taky povedla, jen ji mohl chlapec zkrátit a rozhodnout se, do kterého žánru vlastně film zařadit... na začátku to byla vtipná Harlekýnka, uprostřed drama a nakonec skoro válečný film ve stylu Pearl Harbor... :D tak nevím... mělo to pár dechberoucích scén, nejvíc asi s tím malým klučinou, ale jinak spíše, pro mě, bohužel průměr :)

Černobílý svět (2011)

Dokonalost !!! dechberoucí scény, kamera, hudba a scénář.... o hereckých výkonech ani nemluvím... jeden skvost vedle druhého... :) palec hore a nejlíp Oscara k tomu ;)

Nebezpečná metoda (2011)

Akademicky natočené, bez emocí, nudilo mě to... moc... !!