Krásný únik (2017)

Jedno manželství, jedna cesta, mnoho vzpomínek upadnuto v zapomnění a jejich opětovné vzkříšení. Jedna velká rekapitulace, která těší i bolí zároveň.

Delikatesa (2021)

Dobré pokrmy nejsou pro nuzáky, ale pro vyvolené…mělo být snad ústředním mottem snímku. Od koho jiného se učit gastronomii, když ne od Francouzů!? Poklidně plynoucí děj, plný pokory, strasti i slasti, ale i neporozuměni a odplaty. O tom je delikatesa.

Sváteční vyjížďka (1962)

Bruno je jako Brouk Pytlík, všude byl vše zná, pak je tady Robert - mladý, plachý a nadějný student práva. Zdánlivě neslučitelná dvojice a jeden slunný, horký víkend na konci srpna. Veselá bezstarostná roadmovie, kupa vnitřních poryvů a lehkovážně sešlápnutý rychlostní pedál až k podlaze.

Dobrý doktor (2017) (seriál)

Po delší době seriál, který udržel mou pozornost. Sy učence, nebo Sy vlastního pivovaru mě náramně pobavily. Přiznávám první tři série jsem shlédla na jeden dech, závěr 3.série mě zklamal a zvažovala jsem, jestli ještě chci. Hecla jsem se. Těšila jsem se na dialogy, Shaunyho a Glassyho, najednou si uvědomíte, že už to není tak uplně o lege artis postupech, ale nimrání se ve vztazích. Pětkou to rozhodně nekončí.

Nádherná Zelená (1996)

Vcelku dobrý nápad se sondou do naší společnosti, i když bizarním způsobem. Paní z budoucnosti je teda úplně mimo mísu. Překvapivé, že v naší societě se ani s odstupem 26 let nic nezměnilo.

Vem si mě (2022)

Šla jsem do toho předpojatá, dokonce jsem nemyslela, že bych byla schopná film sledovat až dokonce, ale tak nějak to fungovalo. JLo je pro mě víc zpěvačka, než herečka a tato role jí sedla. Je to jednoduchý, dost nepravděpodobný příběh s celkem předvídatelným koncem.

Anna (2019)

Další akčňák s ženskou hrdinkou, která vám připomíná, že tohle tu už kdysi bylo. Kdysi to bylo syrovější, naléhavější, přitažlivější. Ano, myslím na Brutální Nikitu. Anna je chytrá, vychytralá, silná - přepere 3x silnější vazouny a vyvázne bez sebemenšího zranění ze hlavního sídla KGB. A dál? Jednou vidět stačí.

Chlast (2020)

Tragikomický, lidský film o malém experimentu 4 přátel, kterým se tento nevinný nápad vymkne kontrole. Je dobře, že filmy s touto tematikou vznikají, ale nemyslím, že svět chce opravdu nad metlou lidstva vyhrát…