Představujeme vám Chippendales! (2022) (seriál)

Povedená minisérie, dle skutečných událostí, mapující osudy nočního dámského klubu zvučného jména. Nanjiani i Bartlett jsou bezvadní svou dravostí, neústupností a vizí. Pozdní sedmdesátkový a osmdesátkový hudební výběr přidává seriálu body a činí z nej nadprůměrné drama.

The Elon Musk Show (2022) (seriál)

3-dílný dokument o aktuálně nejznámějším miliardáři, vizionáři a snílkovi, který je tak trochu dítě, tak trochu dospělý. Velká část filmu je věnovaná jeho práci, zmarům, tak úspěchům. Je zde mnoho skutečných záznamů, překládaných zpovědi těch, kteří ho znají, žijí v jeho blízkosti nebo s nim pracují.

Paní Harrisová jede do Paříže (2022)

Revoluční, svérázná, prostořeká! Taková je paní Harrisová a protože je i umanutá, nic ji nezastaví před jejím snem letět do Paříže a nechat se hýčkat samotným domem Dior. Film je nádherný barvou, roztomilou naivitou a lidskostí a v neposlední radě i hudebně.

Bod varu (2021)

Pracovat v takovém prostředí je o zdraví! Tolik nesourodých lidí, bez směrování k společnému cíli. Občas jsem měla chuť film vypnout z toho nekonečného hluku a vřískání. Herecké výkony však přesvědčivé.

Pacient (2022) (seriál)

Jedna místnost, vrah a terapeut. Působivé konverzační drama, kde Sam, ale i Alan svádí boj s vlastními démony. Čas beží… v koho prospěch a koho neprospěch?

Na nože: Glass Onion (2022)

Nepředčilo mé očekávání. Průměrné, řekla bych, vlastně nudné pokračování soukromého očka Blanca. Dle Bautisty je zde věnován prostor každé postavě. Hmm, možná je “původní” verze bohatší, ale upřímně, pokud je většina zúčastněných tupci, k čemu by byla potřeba se víc nimrat v jejich životech.!?

Wednesday (2022) (seriál)

Rychle návyková záležitost s výbornými hereckými výkony. Jenna je podmanivá vžitím se do role Wednesday. Temnota je její přirozenost a jakýkoliv náznak náklonnosti v ní vyvolává emesi. W má sice vize, ale ony se s ní tak trochu hrají a nepředhazují jí kořist úplně zadarmo.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Pomalý rozjezd, řekla bych, že mě to hodně připomínalo skvělou jedničku. Podobné typy postav, trápení, nedorozumění, tajemno. Až na zápletku a bravurní finále. JCoo je dechberoucí!

Harry a Meghan - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Čekala jsem větší pohromu, ale zvládla jsem to dokoukat. Byl to jednostranný pohled H&M na život v královské rodině, jakási rekapitulace toho co bylo a je, jejich bolesti, obavy a potřeba být v bezpečí, jít si vlastní cestou.

Veselé vánice - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Fantastické, přímo šité na míru této uspěchané a neklidné době! Různí lidé, rozmanité a spletité příběhy, které zůstaly do doby nevyslyšené. Rozhodně to nejlepší, nejlidštější co televize k nám v r.2022 před svátky přinesla.