Každý milion dobrý (2016) (TV film)

Role miliardářky Ireny Jiřině Bohdalové byla šitá na míru. Byla v ní totiž úžasná a uvěřitelná. Navíc bylo zajímavé sledovat vnitřní boj jejího syna Ondřeje Vetchého, který se nechal zlomit hamižnou manželkou. Souhlasím s tím, že řada scén mohla být přitažená za vlasy (viz policejní komando), já bych to ale odpustil. 90 minut mi uteklo jako voda.

Kde domov můj? (2016) (pořad)

Takovou soutěž může vyprodukovat pouze veřejnoprávní televize. Nic nudnějšího jsem snad za posledních 20 let neviděl.

Lída Baarová (2016)

Barevné leporelo ukazující to, co si můžeme přečíst o Lídě Baarové na dvojstránce Blesku. Film bez hloubky a jakékoli umělecké ambice. Nicméně divákům Ordinace v růžové zahradě se určitě líbit bude.

Pokušitel (2016)

Skvěle natočené queer drama, ve kterém se tři hlavní postavy (Ned, Connor a učitel angličtiny Dan) nachází v různé fázi svého coming outu, což na začátku filmu netušíme. Ned je kvůli své sexualitě šikanován, ale přesto dokáže zůstat silný, Connor si uvědomuje svoji jinakost, ale jeho otec, nebo trenér ragby nechtějí aby se projevil. Učitel Dan sice žije s přítelem, ale na škole to před ostatními tají. Mezi těmito třemi postavami vznikne silné pouto, které jim nakonec pomůže překonat předsudky a také zbořit vězení, které si nosí sami v sobě. Konec filmu je pozitivní, možná až příliš optimistický, ale já to vítám, protože smutných LGBT dramat už bylo natočeno spousta. Rád bych vyzdvihnul výkon Nicholase Galitzina, který nevyoutovaného gaye hraje úchvatně. Navíc v tomto filmu mohl spojit dva svoje koníčky. Ragby, které hrál jako teenager na profesiální úrovni, a hru na kytaru a zpěv. Ikdyž ve filmu předstírá, že mu to moc nejde, tak ve skutečnosti je velmi nadaný muzikant a zpěvák.

Tenkrát v ráji (2016)

Myslel jsem si, že slabým článkem bude neherec Vávra Hradilek. Zmýlil jsem se, byla to režie a scénář.

Zkáza krásou (2016)

Helena Třeštíková patří mezi mé oblíbené režisérky, Lída Baarová mezi mé oblíbené herečky, takže jsem se logicky na tento dokument těšil. A měl očekávání. Bohužel ta naplněna nebyla. Předpokládal jsem, že Třeštíková sestříhá ty dlouhé hodiny rozhovorů na poutavý dialog mezi dvěma ženami. Ten bude osobní, strhující... Mám však pocit, že tento dokument (tak jak je pojatý) by fungoval i bez samotné Baarové. A to je velká škoda. Vznikl tak jen hezký dokument pro žáky základních škol do hodin dějepisu.

Americké dopisy (2015) (TV film)

Očekávání jsem měl velké. Bohužel se nenaplnilo. Příběh neměl tempo, navíc mi ani jedna z postav milostného trojúhelníku nebyla příliš sympatická. Nevrlý Dvořák, tiše trpící manželka a nevyhraněná milenka. To pak bývá problém se nechat do příběhu vtáhnout... Nejzajímavější mi přišla vedlejší linie popisující zrození vztahu mezi mladou Otilií a Josefem Sukem. Ta už měla šťávu. Vedle toho bych ještě ocenil velmi dobrý casting hlavních herců.

Bojovník (2015)

Asi bych opakoval mnohé jiné komentáře, když bych se rozepisoval o naprosté neoriginálnosti filmu. Jedno klišé za druhým. Po prvních 15 minutách už přesně víte, jakým směrem se film bude ubírat a jak dopadne. Osud Billy Hopea mi byl navíc úplně ukradený, a to ho ztvárnil jeden z mých nejoblíbenějších herců Jake Gyllenhaal. Tomu se divím, že vůbec tuto roli vzal. Filmy si vybírá, jak mohl sáhnout po Bojovníkovi, to nechápu. Prvních 15 minut jsem doufal, že budu sledovat drama boxera, který se rozhodne ukončit kariéru, ale nedokáže bez boxu žít. Jeho skvělá rodinka mu najednou nebude stačit a on bude hledat svoje místo. To by mohl být snad zajímavý film...

DobroDRUH (2015) (pořad)

Dobrodruhem je pro mě Dan Pribáň a jeho tým, co cestoval Afrikou, Asií, jižní Amerikou. Tam jsem cítil to napětí, dobrodružství, odvahu a smekával jsem tak pomyslný klobouk. Adam Lelek tím dobrodruhem pro mě určitě není, viděl jsem jen 4 díly, ale všechno na mě působí neuvěřitelně uměle, nepřirozeně, nesympaticky. Navíc když člověk, který se nazývá dobrodruhem řekne, je tady strašná zima, mínus šest stupňů,.... tak si říkám, to je drsňák, který má dobrodružství vážně v krvi... Nechci ani vědět, kolik tento projekt stál peněz.

Domácí péče (2015)

Už chápu, proč se Alena Mihulová třikrát sešla s režisérem Slávkem Horákem a snažila se ho přesvědčit, že ona je tou pravou představitelou obětavé zdravotní sestry Vlasty. Ta role je totiž výjimečná. Myslím si proto, že většina hereček po padesátce by byla za tuto roli vděčná, ale zcela určitě by ji nezahrála líp jak Alena Mihulová. Ona je tak přirozená, uvěřitelná, pravdivá, v každém pohledu, v každém slově, Alena Mihulová nehraje, ona je. Kachyňa by měl radost ;)