• Pohádka

Připoutejte se, prosím! (1980)

Dokonale absurdní film s osvědčenými esy žánru, brutálně vtipné scény a nekompromisní dialogy .. Vždycky se u toho zasměju :)

Korunní princ (2015) (TV film)

Zábavné a veselé dílo s jednoduchou ale funkční zápletkou.Dobré obsazení a rozumná stopáž, z toho vytvořily pohodový zážitek na vánoční večer ..Rozhodně mě překvapila Abrhámova role a cheerleaders na rytířském turnaji, to byl trošku úlet, jinak dobrý ..

Láska nebeská (2003)

Úžasná mozaika zajímavých lidských příběhů, kde se může cokoliv stát..Mimořádně vtipné jsou chvíle s Colinem Firthem a posluhovačkou Aurélií.Liam Neeson to se svým synem taky zvládá dobře, hlavně po tom co se syn dá na hudební kariéru a učí se na bicí ..Nighy je naprosto perfektní, jeho hvězda na hudebním nebi vyhasla ale on jede pořád naplno..V tomto filmu vystupuje mnoho známých tváří a dohromady tvoří velmi koukatelné dílo, které už je klasikou ve vánočním televizním programu ..

Nesmrtelná teta (1993)

Jedna z novějších českých pohádek, která je koukatelná dodnes, Hanzlík pobaví, k tomu spousta epizodních rolí v podání Nárožného, Přeučila, Cupáka, Lábuse a několika dalších ..kouzelný je ten konec, kdy Rozum přijde o rozum :)

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Tohle nemá chybu, ujetá komedie se spoustou báječných herců, v čele se Sovákem, Hrzánem, Růžičkovou, Menšíkem a mnoha dalšími ..opravdová legrace ..

Kladivo na čarodějnice (1969)

Drsná středověká podívaná, tak syrová a autentická, že ještě dnes se z toho ježí chlupy na těle ..Rozhodně český filmový majstrštyk, s bezvadným obsazením, z toho co zde předvádí "odporní" Šmeral s Kemrem v kontrastu s okouzlující Valentovou, se mohou učit další generace herců, je to představení na jaké se nezapomíná ..

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Komediální pohádka z prostředí svérázných havířů a nenasytného krupaře, který doplatí na svou nadutost a pýchu ..Kde je Kocanda ? nastěhuju se tam - jitrnice na stromech, pivo v potoce, co by člověku chybělo .)

Šíleně smutná princezna (1968)

Tahle pohádka mě vždy pobaví a vyloudí úsměv, krom ústřední dvojice, tvořené 2/3 tehdejších The golden kids, to jsou především páni Kemr s Vostřelem, v rolích proradných rádců a zároveň zrádců, kteří kují pikle, pikle kují, pak spousta vedlejších postaviček - Effa, Jedlička..králové mi příliš nesedli, myslím že Marvan se Záhorským už předvedli víc ale budiž, celkový dojem to nijak nekazí ..

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Nejsem zrovna nejhorlivější fanda téhle pohádky ale místy je to koukatelné, svou roli dobře zvládla Marie Kyselková coby neherečka..Dílu ovšem herecky dominují bardi českého filmu - Neumann, Růžek a několik dalších, princ Zíma je takový toporný, mělký ale budiž, k téhle klasice vánočního programu bezesporu patří ..

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Jaaaj, tohle pokračování obsahuje tolik testosteronu a adrenalinu, že by se z toho dal extrahovat a prodávat, někteří mocnáři by za to dobře zaplatili ..tohle má naprosto všechno co fanda tohoto žánru potřebuje ..John to s lukem pořád umí a když si stoupne za těžký kulomet, tak začnou lítat hlavy, ruce, střeva a o tom to je .. důstojný závěr jedné nezapomenutelné série ..