• Krátkometrážní

Velký Gatsby (2013)

Viděno v autobuse Student Agency s dabingem, který ten film strašně utápěl... Kdybych brala v potaz i ten dabing, šla bych ještě níž s hodnocením. Takhle to bylo celkem průměrné pokoukání. Příběh jsem neznala, v tomhle podání mě ale moc neoslnil. Předpokládám, že je na tom kniha lépe. 5/10

V hlavě (2015)

Tímto bych se chtěla omluvit těm pěti dalším lidem v kině, kteří zažili moje emocionální rozložení tímto filmem. Jakože už dlouho mě něco takhle nepoložilo, konkrétně jedna scéna, teda, ale zato pořádná, do konce filmu jsem nemohla ani dýchat... Já jsem tedy značně přecitlivělá, ale takhle moc mě už dlouho nic nevzalo. A mimo zábavu a spousty geniálních nápadů má pro mě ten film tu přidanou hodnotu, že ze mě vytřískal všechno. 9.5/10

Vrahova důvěrnice (2011) (TV film)

Výborně obsazený a zahraný film. Emily Watson si rozhodne Baftu zaslouží, S Westem jsem trochu na štíru, protože jsem Baftu přála Cumberbatchovi, ale i jeho výkon byl precizní. Jedna hvězdička asi časem přibude, až se na to kouknu s titulkama, protože ji momentalně strhávám za věci, které tam asi byly, jenom jsem jim nerozuměla. Určitě mi to ale stojí za opětovné zhlédnutí.

Wallander (2008) (seriál)

Nepropadla jsem Wallanderovi zcela. Nevím ale, co bych mu vytkla. Výborné úvodní titulky. Neuvěřitelně uvěřitelně zahraný hlavní hrdina (Branagh předvádí dle mého naprosto perfektní výkon). Nádherná kamera (právě za tu a jedině za ni je poslední hvězdička). Zajímavé zápletky. Ačkoliv jsem z nějakého důvodu měla u prvního dílu neustále pocit, že už jsem to někde viděla a věděla jsem, co se bude dít (a ono se opravdu dělo). To mi ze zážitku trochu ubralo (přišlo mi to utahané). Následující díly mi to ale vynahradili mnohonásobně. Rozhodně stojí za 5.

Warcraft: První střet (2016)

Neurazí, nenadchne. V zásadě jsem se nenudila, ani jsem neméla pocit ztraceného času. Ve srovnání s trailerem (který mě teda odpuzoval neskutečně) je to vlastně příjemné překvapení, ale že bych to třeba chtěla vidět ještě někdy, se říct nedá. Prostě za mě průměr. 5/10

Westworld (2016) (seriál)

Mírné zklamání, ale stejně těch 5 hvězd nechám. Už jen za ten zážitek. Začátek mi, oproti ostatním, vlastně sedl více, než druhá akčnější půlka. Tam se sice konečně něco dělo, ale zase mi přišlo, že je to trochu přitažené za vlasy (lidi jsou vážně blbí!!!). Ale veškerá překvapení se tvůrcům vyvedla, tedy aspoň v mém případě. Závěrečný díl se nesl v podobném duchu, jako celá série. Začátek super, parádní nečekané odhalení (až mi šel mráz po zádech a už jen kvůli tomu je těch 5 hvězd) ale celkové vyvrcholení mi přišlo zase trochu příliš. Tak jsem zvědavá, co z toho udělají dál. 8,5/10

Zaklínač (2019) (seriál)

Nečetla jsem, nehrála jsem, moc se mi do seriálu nechtělo, ale nakonec jsem “nátlaku” podlehla a jsem ráda. Mně se to líbilo. Hrátky s časem, které jsou většinou zmiňovány negativně, mě vlastně bavily. Je ale pravda, že jsem předem věděla, že tam něco takového je. Pro mě osobně to pak bylo zajímavé si dát dohromady zpětně, co se kdy odehrálo. A pozorovat ty malé odkazy na různé časové linie. Za mě dobrý.

Zasažen bleskem (2012)

Pěkná prvotina, která ze mě na konci tak trochu vysála emoce. Příjemně odehráno s trochou nadsázky i dramatičtějších linek. Nucení spolužáků k psaní je pojato originálně, závěr je teda jasný už od začátku, ale i tak byly závěrečné scény potřebný pro vyznění filmu. Sice trochu hraní na city, ale dalo se to vydržet. 6/10

Za zvuků hudby (1965)

The hills are alive with the sound of music. Film začíná hudební peckou a takhle se to táhne dál a dál. Jeden z mála takřka tříhodinových počinů, co udrží pozornost celou dobu a neate pocit, že by něco přebývalo. Julie Andrews je úžasně ztřeštěná a chemie mezi ní a Plummerem na mě táhla i přes obrazovku. Děcka přehrávají, ale co, je to všechno tak krásně milé, že těch pár drobností se odpouští. A příběh ze života, to tomu ještě dodává. 9/10 (Bod za pár věcí, nevím pořádně jakých, ale necítím to na 10, což snad ale ještě pořádně u žádného filmu)

Zmizelá (2014)

Ano, rozhodně výborný film, co stojí za zhlédnutí, ba dokonce jeden z mála, ve kterém mi pan Affleck vůbec nevadil, veskrze mu role sedla, Rosamund byla skvělá a tak vůbec. Ale... vlastně mi nevadí, že se toho v první půlce filmu zas tolik nestane (kromě toho, že manželka zmizí) a že je to takové trochu pomalé. V důsledku přesně to hezky vybudovalo atmosféru. Druhá půlka byla pěkné psycho a úplně super nebýt závěru, který mi jednu hvězdu smázl. Tedy nebyl špatný, jen pro mě nebyl domyšlený. Myslím si, že kdyby se do toho někdo opřel, tak to popadá jak domeček z karet. Ale budiž, i tak je to jeden z nejlepších filmů tohoto roku. 7/10