• Krátkometrážní

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Paráda! Pravděpodobně moje nadšení trochu po pár dnech opadne, ale těch 5* si to na pár dní zaslouží (kdo ví...). Druhý díl trilogie se mi stravuje mnohem lépe než zombie, pro mě je mnohem zábavnější a vůbec napínavější i zajímavější přiběhově. Od teď si objednávám jen cornetto. (9/10 ihned po zhlédnutí)

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jéj, Jeníček s diabetem u mě vede. Už kvůli té srandě bych to ráda někdy viděla s dabingem. Nenapadlo by mě, že mě to takhle pěkně chytne, ale byla to solidní zábava s dobrými herci a úžasnou nadsázkou. Mám ráda pohádky :)

Jurský svět (2015)

Tak tenhle film mě docela potěšil. Zajímavý příběh, odkazy na staré filmy, dobří herci, hudba... No, rozhodně příjemné překvapení - bylo to lepší než jsem čekala. 7.5/10

Konec přehlídky (2012) (seriál)

Hodně na pomezí mezi 4 a 5*. Ani nevím, jaký střípek mi tam chybí, možná trochu víc epizodních postav, které nikam nespěly, možná něco jiného, co nedokážu úplně popsat.. Na druhou stranu herecké výkony, hudba, výprava, příběh. Cumberbatch je klasicky výborný, hrozně mi sedla sviňácká Sylvie i Valentine (ta teda nesviňácká) a potěšila mě svým zlomem na konci Edith. Potěšila z hlediska vývoje postavy. Celkově asi 8-9/10. Ani desetistupňová škála mi nestačí...

Kostka (1997)

Skvělý námět. Místy výborná atmosféra. Tak proč ty dvě hvězdičky? Doteď se mi ještě nikdy nestalo, že by mě ve filmu natolik iritovali herci (konkrétně policista). Na konci jsem byla akorát naštvaná, že se mi to nelíbilo, protože jsem věřila, že natočené s kvalitnějšími by to bylo výborné celé. Škoda pro mě špatně využitého nápadu.

Kronika (2012)

Klobouk dolů, co dokázali udělat s jejich rozpočtem. Skvělý nápad s výborným vizuálem i hereckými výkony. Konec mi přišel mírně přestřelený, ale i tak na mě udělal film dojem.

La Luna (2011)

Pro mě lepší jak Rebelka.

Ledové království (2013)

Až zpětně jsem zjistila, že se má jednat o film na motivy Andersena. Naštěstí. Předlohu mám totiž hodně ráda a tohle je úplně o něčem jiném, v porovnání s předlohou by to neobstálo. Nicméně takhle v nevědomosti to silně připomínalo Tangled (jak píší všichni), včetně vtípků apod. Což mi vcelku vyhovovalo. Pro mě příjemných 6.5/10, hlavně za sněhuláka toužícího po létě.

Let číslo 93 (2006)

Všechno už bylo řečeno. Dlouho si budu pamatovat ten pocit, který nastal na konci. Vidět to v kině, asi bych nezvládla odejít...