• Krátkometrážní

Smrtihlav (1998)

Úžasný vizuál, skvěle podbarvující hudba, výborný příběh. Hodně mi to připomínalo Matrix, ačkoli je spíš správné říct, že mi Matrix připomínal toto, vzhledem k rokům. Ta depresivní atmosféra stísněnosti se mi moc líbila, všeobecně jedno z nejlepších sci-fi, které jsem kdy viděla.

Soumrak mrtvých (2004)

Wow, přečkala jsem film o zombie a to bez následků, ba dokonce mě to i bavilo. To bych do sebe moc neřekla. Každopádně duo Pegg Frost je skvělé, je to ale díky Peggovi, že jsem si takový film vůbec pustila. A nelituju. Taková skvělá kravina na uvolnění. Jdu zkouknout i Hot Fuzz. (7/10)

Spies of Warsaw (2013) (seriál)

Vůbec ne špatné špionážní drama. Akce tam sice moc není, každá je tak trochu odbytá, ale mně osobně to vůbec nevadí. Bavily mě konverzace mezi postavami, jejich vzájemné vztahy. Výborná atmosféra doladěná místy hypnotizující hudební vložkou jen přidávala na kvalitách. Forma dvou 90minutových dílů mi taky sedla délkou, stejně tak jako herecké výkony všech zůčastněných. Jazykové rozložení (němčina a "čeština" v originále, francouzština a polština [?] po anglicku) sice působí mírně prapodivně, na druhou stranu je to ale pochopitelné. Subjektivních 9/10, ale nějak nemůžu tu 5. hvězdičku dodat...

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nekoná se sice nic převratného, ale i to nic stojí za zhlédnutí stojí. Já se teda parádně bavila všech132 minut. Parádní obraz (a teď nemyslím to 2.5D, na kterém jsem byla), výborní herci (hádejte, kdo kraloval...), skvělá hudba, děj, který mi sice nic neobjasnil, ale zase vím, kde hledat vysvětlení. Minimálně tenhle film způsobil to, že mám chuť zjistit víc a hodlám tak udělat v dohledné době. 8/10 v kategorii film pro zábavu

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

V původním provedení nejlepší úvodní film nejlepší trilogie. Poctivé modely zdaleka převyšují počítačové triky nové trilogie i předělávky ať už svojí líbivostí nebo uvěřitelností. Já se osobně dost štvu, když vidím předělaného Jabbu, vždyť je to odporný. Stará trilogie mi vězí někde hluboko v těle a je to pro mě osobně úžasný zážitek. Celý vesmír Star Wars je přesně podle mého gusta scifisty.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jistě, je to všechno to, co už jsme viděli, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo. V kině jsem prostě vypnula a hezky si to užila a to tedy jakože parádně. Jen jsem si říkala, že jsem se nemusela tak úzkostlivě vyhýbat spojlerům, když ty hlavní věci byly ve filmu buďto zmíněny jen tak mimochodem, nebo byly předvídatelné, což byla celkem škoda, ale zase přemýšlím, jak by to šlo udělat nenápadně a přece s grácií. Inu, jak říkám, byl to vlastně film pro mě. 8/10

Steve Jobs (2015)

Doteď jsem vlastně o Jobsovi věděla pramálo. Po tomhle filmu mám tak nějak touhu, si pár věcí zjistit po různých dokumentech a podobně. Forma rozhovorů před prezentacemi byla vážně skvělá, ač to bylo "jen" 120 minut povídání, bavilo mě to parádně a taky to dost rychle uteklo. Herecké výkony snad ani netřeba zmiňovat (perfektní) a tak vůbec. 7.5/10

Strach a touha (1953)

Dobře, nijak odvázáná z prvního Kubricka nejsem, ale že by to musel ničit, to opravdu ne. Pár dobrých momentů to má, celá linie s ženou je skvělá. Naštěstí to má jen něco málo přes hodinu, tak jsem se nestačila začít nudit. Stojí to za zhlédnutí už kvůli tomu příběhu.