Interview s upírem (1994)

Tom Cruise jako plavovlasý=wow! Možná jsem od toho čekala více, více hororu. Roztomilá holčička Kirsten Dunst, nemilosrdná 'vražedkyně-upírka' byla skvělá! Kostýmy a výprava vůbec se taky předvedla. Pousmála jsem se nad lehkým sexuálním napětím mezi třemi hlavními mužskými postavami. A ve finále, asi to nebude film, který bude v mých top a který bych musela vidět tisíckrát. Ale ke knize se možná jednou dostanu:)

12 opic (1995)

Minulost změnit nemůžeme a tím, že se o to pokousíme, způsobíme právě to, co chceme změnit. Srozumitelné? Skvělý film, určitě se na něj ještě několikrát kouknu, je to trochu styl Donnieho Darka (nebo spíše novější Donnie Darko je styl 12 opic,)) - človek to musí vidět víckrát, aby mohl objevovat nové a nové skryté souvislosti apod. Madeleine Stowe coby psychiatrička Kathryn byla nádherná! A olalala Brad Pitt a jím naprosto božsky zahraná postava blázna a výborný můj další oblíbenec, Bruce Willis, v hlavní roli.. Je to prostě přemýšlející film, prostě Terry Gilliam, prostě i pro lidi, kteří nemají rádi sci-fi.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Celkem zklamání. Nedávno jsem četla knížku a ta mě vážně dostala a poznamenala, řekla bych. Na film jsem se těšila, a jak! Dokonce jsem slyšela, že to má být lepší než Requiem for a dream. Ale houby.. Dobrá byla akorát podoba herců s autentickými postavami, dobře zahrané absťáky a taky make-up a samozřejmě David Bowie.

Dům voskových figurín (2005)

Asi jediné, co bylo na tomto filmu hororové byly výkony "herců" v čele s bulvární hvězdou Paris Hilton. U hororu by se měl člověk třást strachy a ne usínat nebo se smát rádoby bojácným scénám. Nechápu, jak se do takového odpadu dostala hudba Prodigy a Joy Division, snad za to ta 1*.

Requiem za sen (2000)

Ten film je zkrátka perfektní. Nemilosrdně nám naservíruje, co s člověkem dokáže udělat závislost a neukojitelná touha po něčem. Ve filmu, který ze začátku působí jako letní oddechovka, s dokonalými střihy, hereckými výkony (zejména Ellen Burstyn!), hudbou a vůbec vším sledujeme sebedestrukci hlavních postav. Jsem zvědavá, jak to všechno bylo popsáno v knižní předloze. Dlouho jsem se z toho filmu vzpamatovávala, deprese nemôže nikoho minout.

Alenka v říši divů (2010)

Tim Burton mě tentokrát zklamal. Kostýmy, grafické zpracování i herecké obszení jsou fajnové, ale čekala jsem "lepší" charaktery u královny v podaní Heleny Bonham Carter a Deppova Kloboučníka. Děj mi připadal plytký, scénář není ničím zajímavý. Raději se podívám na starší zpracování a tomuto dám 3*.

Deficit (2007)

Bernal by se měl raději držet herectví nebo natočit film, který nebude vypadat jako studenstká amateřina bez pointy, u které neusnou jedině fanoušci Bernalova zevnějšku.