Sametová extáze (1998)

Chtěla bych se narodit v šedesátkách a v sedmdesátých letech chodit na ty nejúžasnější glam rock koncerty! A co se týče filmu...perfektní kostýmy,perfektní make-up,perfektní snové scény,perfektní hudba,perfektní herci! Sakra,strašně se mi to líbilo.

Odnikud někam (2010)

Nudný film o nudném životě hollywoodské filmové hvězdy. Kam se vytratilo režisérky kouzlo z Lost In Translation? Jeden umělecký záběr, kdy je na terase stříhána polonahá kráska kouřící cigaretu nestačí.

127 hodin (2010)

Tak to byla síla. Neskutečný emocionální zážitek. A Sigur Rós na konci. Asi nemám slov.

Hra na pláč (1992)

Jak si ksakru mohl Jimmy/Fergus myslet,že je Dil žena?!

Černá labuť (2010)

Natalie Portman si jde pro Oscara. A ne že ne!

Imaginární lásky (2010)

Ta chvílemi křečovitá snaha o uměleckost a intelektuálnost mi ve finále vlastně ani nevadí. Naprosto mě uchvátilo, jak dokonale na jednotlivé scény pasuje ta skvělá hudba!(zejména Bang Bang a Pass This On od The Knife, na kterou tančí Nicolas se svou matkou, která má modrou paruku.jo!) A nejlepší na tom je, že to napsal a režíroval kluk, kterému ještě nedávno bylo 20 a také výborně ztvárnil jednu z hlavních rolí, stejně jako Monia Chokri+anticky krásný Niels Schneider. Mám ráda Imaginární lásky a soundtrack k nim miluji.

(K)lamač srdcí (2010)

Váhala jsem mezi 4 a 5*, ale nakonec jsem se musela přiklonit k vyššímu hodnocení. Je to zkrátka neuvěřitelně vtipná a kouzelná komedie, postrádající trapnost a vážně myšlenou kýčovitost těch amerických, se sexy Romainem Durisem a krásnou Vanessou Paradis, s velkým plusem díky odkazování na můj oblíbený Hříšný tanec, na kterou jentak nezapomenu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Patřím do generace fanoušků,která na tomhle fenoménu vyrůstala,nemohla jsem se dočkat,až půjde do kin předposlední díl,v 11.59 se mi chtělo hrozně spát,ale jak to začlo,oživla jsem a napnutá jsem byla až do konce. Je to neuvěřitelný psycho-něco úplně jinýho,než odlehčený 6.díl-který se tvůrci snažili zmírnit několika vtipnými okamžiky(nojo,parkrát jsem se i zasmála). (A chtěla bych vidět scénu,kdy se Bathylda promění v hada ve 3D :)!) Ještě jsem nezažila,že by film se stopáží delší než dvě hodiny tak rychle utekl. Nechci čekat do léta na druhou část a zároveň nechci,aby těch 10 let s Harry Potterem už skončilo.

Daktari (1966) (seriál)

Z tohoto seriálu si vybavuju snad jen lidi v těch klasických džunglovských béžových hadrech a opičku Judy. A právě opička, kterou jsem pojmenovala podle seriálové Judy, je stále mojím nejoblíbenějším plyšákem. Někdy si musím dát flashback!